logo_herb_kolor

  

ratusz
 

 

DOTACJA NA REMONT ŻOŁNIERSKIEJ KWATERY

05.11.2019

13:27

Robert

kwateraWojewoda mazowiecki pozytywnie rozpatrzył wniosek urzędu gminy i przyznał nam fundusze na kolejny etap remontu kwatery żołnierskiej w Górze Kalwarii. Dotacja wynosi 35 tysięcy złotych. Za te pieniądze w przyszłym roku zostaną wymienione wszystkie betonowe krzyże. Przypomnijmy, że w tej części cmentarza parafialnego spoczywają żołnierze polegli w czasie II wojny światowej.

PROGRAM WSPÓŁPRACY Z ORGANIZACJAMI. ZAPOZNAJ SIĘ

04.11.2019

16:52

Robert

Herb na stroneGmina Góra Kalwaria sporządziła projekt programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2020 rok. Do 22 listopada potrwają konsultacje, podczas których można zgłaszać uwagi. Zachęcamy do zapoznania się z projektem programu.

PROJEKT PROGRAMU WSPÓŁPRACY (pdf)
FORMULARZ KONSULTACYJNY (docx)

STRAŻACY ZNÓW ROZBROJĄ NIEMCÓW

04.11.2019

08:49

Robert

11_listopadaSerdecznie Państwa zapraszamy na gminne uroczystości w rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Będą się różnić od poprzednich.

Otóż obejrzymy plenerowy spektakl o tym, jak w 1918 r. miejscowi strażacy rozbroili stacjonujących w mieście Niemców. Przedstawienie wystawi liceum im. ks. Sajny.

Oto cały program obchodów w Górze Kalwarii:
▪️ 15.45 – zbiórka pocztów sztandarowych przed ratuszem i wspólny przemarsz do kościoła parafialnego,
▪️ 16.00 – uroczysta msza św. w intencji ojczyzny,
▪️ 17.00 – apel przed pomnikiem Józefa Piłsudskiego, złożenie kwiatów,
▪️ 17.30 – spektakl „Jak strażacy Niemców rozbrajali” na pl. Piłsudskiego,
▪️ 18.00 – Ognisko Niepodległe na rynku, wojskowa grochówka.

Przypominamy też o Biegach Niepodległościowych, które również odbędą się 11 listopada (w godz. 9.30–12.20). Więcej o nich tutaj.

ONI ODZYSKIWALI NIEPODLEGŁOŚĆ

03.11.2019

10:36

Robert

PLAKAT RYTKO-02 „Bohaterowie 11 Listopada z Czerska i Góry Kalwarii” – spotkanie pod takim tytułem odbędzie się w ramach lokalnych obchodów 101. rocznicy odzyskania niepodległości. Prezentacja historyczna opracowana została na podstawie książki „Na drodze do niepodległości. Nieznani bohaterowie Czerska i Góry Kalwarii z czasów Wielkiej Wojny”. Publikacja, której wydawcą było Towarzystwo Opieki nad Zabytkami – Oddział w Czersku, miała na celu przybliżenie losów bohaterów, którzy po 123 latach niewoli wywalczyli dla Polski niepodległość.

Spotkanie odbędzie się 7 listopada (czwartek) o godz. 18.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Górze Kalwarii przy ul. ks. Sajny 1.

DO DENTYSTY ZA DARMO

31.10.2019

08:23

Robert

stomatologGabinety stomatologiczne w przychodni Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Górze Kalwarii (ul. Białka 4) oraz jej filiach w Baniosze i Sobikowie zapraszają dzieci i młodzież szkolną do 18. roku życia do skorzystania z bezpłatnych porad i usług dentystycznych.

Niestety, mimo wcześniejszych zapowiedzi, że liczba tych porad nie będzie limitowana, Narodowy Fundusz Zdrowia podpisał z SPZOZ w Górze Kalwarii porozumienie, które ogranicza miesięczną liczbę przyjęć dzieci i młodzieży.

Zapisy już trwają. Przed wizytą należy umówić się, telefonując do rejestracji ośrodków zdrowia w Górze Kalwarii (22 727 35 33, 22 727 49 64), Baniosze (22 727 55 13) lub Sobikowie (22 726 83 33). W przychodni w Górze Kalwarii uczniowie przyjmowani są w piątki w godz. 15.00–18.00, w Sobikowie w środy w godz. 13.00–18.00, natomiast w Baniosze w piątki w godz. 13.00–18.00.

BEZPŁATNE SZKOLENIA W RAMACH PROJEKTU „JA W INTERNECIE”

30.10.2019

14:03

Robert

PLAKAT_white_rdc (1)Gmina Góra Kalwaria zaprasza do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych w ramach projektu „Ja w internecie. Program szkoleniowy rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Zorganizowane zostaną atrakcyjne szkolenia tematyczne z zakresu:
a) Rodzic w internecie
b) Mój biznes w sieci
c) Moje finanse i transakcje w sieci
d) Działam w sieciach społecznościowych
e) Tworzę własną stronę internetową (blog)
f) Rolnik w sieci
g) Kultura w sieci.

Szczegółowy opis szkoleń jest tutaj.

Szkolenia odbedą się w 2019 roku.

Miejsce szkoleń: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Górze Kalwarii, ul. Sajny 16.

Uczestnikami mogą być osoby powyżej 25. roku życia z terenu województwa mazowieckiego, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, pracujący i bezrobotni, a także osoby z niepełnosprawnościami. Wszystkim uczestnikom zapewniamy catering oraz materiały edukacyjne.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

U LEKARZA… BEZ WIZYTY W PRZYCHODNI!

28.10.2019

10:48

Robert

teleopiekaGóra Kalwaria, jako jedna z pierwszych gmin na Mazowszu, zaoferowała mieszkańcom zapisanym do publicznych przychodni bezpłatną teleopiekę lekarską.

Z porad lekarskich (tak zwanych e-konsultacji) za pośrednictwem rozmowy telefonicznej, czatu lub wideoczatu od 18 października mogą korzystać pacjenci zapisani do ośrodka zdrowia SPZOZ w Górze Kalwarii oraz jego filii w Baniosze i Sobikowie.

WYGODA I MNIEJSZE KOLEJKI

Udogodnienie to jest od kilku lat stosowane przez niepubliczne przychodnie, głównie oferujące dodatkowe pakiety zdrowotne dla pracowników dużych firm. Jeśli chodzi o publiczną służbę zdrowia, Góra Kalwaria przeciera szlaki. Ponieważ Narodowy Fundusz Zdrowia jeszcze nie finansuje teleporad, miejscowy Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej zdecydował się sfinansować je z własnego budżetu. Co go do tego zmotywowało?

– Zależy nam na wygodzie naszych pacjentów, ale również na zmniejszeniu kolejek do lekarzy w przychodniach – tłumaczy Marek Kowalczyk, dyrektor SPZOZ w Górze Kalwarii. – Spodziewamy się, że możliwość skorzystania z e-konsultacji lekarskich zmniejszy nawet o 20 proc. liczbę osób zapisujących się na wizytę w naszych przychodniach – dodaje.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KTÓRĘDY NA CMENTARZ W CZERSKU?

25.10.2019

14:28

Robert

bielinskiego1Ważne przypomnienie dla odwiedzających cmentarz w Czersku. Można tam dojechać tylko:
– ul. Warszawską od strony czerskiego rynku
albo
– ul. Graniczną i dalej Warszawską.

Ma to związek z budową kanalizacji i zamknięciem odcinka ul. Bielińskiego (inwestycja gminna) oraz budową obwodnicy Góry Kalwarii i zamknięciem zbiegu ul. Czerskiej i drogi krajowej nr 79 (inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad).

Za utrudnienia przepraszamy.

BĄDŹ POSZUKIWACZEM PEREŁ

25.10.2019

13:16

Robert

perlaMożna już zgłaszać kandydatury w konkursie Perły Mazowsza 2019.

Zaproponuj z naszej gminy:
– firmę,
– wydarzenie kulturalne,
sportowca, trenera lub klub albo ofertę turystyczną.

Jak to zrobić? Wypełnij formularz na www.perlymazowsza.pl. Lub wydrukuj i prześlij tradycyjnie albo elektronicznie ten formularz (ul. Sierakowskiego 12 A, 05-500 Piaseczno, kontakt@perlymazowsza.pl).

Nagrody czekają nie tylko na laureatów, ale i zgłaszających!

TYSIĄC POWODÓW, ABY POMÓC WYGRAĆ W KONKURSIE

25.10.2019

09:33

Piotr

SP2_konkurs_bibliotekaSzkoła Podstawowa nr 2 im. Księcia Janusza w Górze Kalwarii bierze udział w konkursie Empiku „Tysiąc powodów by czytać”, w którym stawką jest 1000 nowych książek dla biblioteki szkolnej.

Aby pomóc społeczności placówki w wygraniu tej nagrody, należy pobrać aplikację mobilną Mój Empik (ze sklepu Play lub App Store), wybrać szkołę i codziennie na nią głosować. Szczegóły na stronie: https://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj

PRZEDSIĘBIORCO, WPROWADŹ INNOWACJE

24.10.2019

13:09

Robert

innovation-561388_1920Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Programów Badawczych Unii Europejskiej zaprasza przedsiębiorców do udziału w projekcie „Innovation Coach”.

„Pomożemy Ci zbadać potencjał innowacyjny Twojego przedsiębiorstwa, przeanalizujemy branżę, w której działasz, Twoje dotychczasowe działania, zasoby kadrowe, kulturę innowacji. Na koniec przygotujemy specjalnie dla Ciebie koncepcję wdrożenia innowacji w Twojej firmie” – zapraszają organizatorzy. Uczestnictwo jest bezpłatne.

Dla zainteresowanych przedsiębiorców zostanie zorganizowany Dzień Informacyjny Projektu – 30 października w Warszawie.

Więcej na www.innovationcoach.pl.


DO POBRANIA:
Ulotka informacyjna
Dzień Informacyjny – formularz zgłoszeniowy
Dzień Informacyjny – plan

CALVARY GOSPEL PO RAZ DZIESIĄTY

24.10.2019

09:57

Robert

Baner Calvary Gospel2019Wielkimi krokami zbliża się jubileuszowy, dziesiąty festiwal Calvary Gospel. W Górze Kalwarii miłośnicy śpiewu wezmą udział w warsztatach (poprowadzi je m.in. świetna amerykańska wokalistka soulowa Noreda Graves), po czym dadzą koncert. Przedsięwzięcie organizowane przez miejscową fundację Promotus dofinansowała gmina Góra Kalwaria. Uwaga, uczniowie uczęszczający do szkół w naszej gminie są zwolnieni z wpisowego.

Więcej informacji na www.promotus.pl.

FUTBOL, FUTBOL, FUTBOL… PRZEŻYLIŚMY TO JESZCZE RAZ!

24.10.2019

08:37

Robert

Stadion_Narodowy1„Futbol, futbol, futbol” – śpiewała Maryla Rodowicz w 1974 roku w Monachium. Jej piosenka towarzyszyła polskim piłkarzom, zagrzewając ich do boju. Utwór do dziś nucony jest przez nas z nostalgią i kojarzy się z dobrymi wynikami. Przebój sprzed lat przypomniano także podczas uroczystości jubileuszowej 45-lecia piłkarskich mistrzostw świata, która odbyła się 21 października na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie. Patronat nad wydarzeniem objęli: Witolda Bańka, minister sportu i turystyki, Andrzej Kraśnicki, prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego, oraz Telewizja Polska.

Na zaproszenie Janusza Jesionka, prezesa Fundacji Kazimierza Górskiego, reprezentacja  szkoły w Czaplinku wzięła udział w spotkaniu upamiętniającym zdobycie przez polskich piłkarzy trzeciego miejsca na mistrzostwach świata. Zarząd fundacji wybrał tylko dwie szkoły do reprezentowania wszystkich placówek, którym patronuje trener Kazimierz Górski. Uczniom z Czaplinka towarzyszył burmistrz Arkadiusz Strzyżewski.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Ochrona danych osobowych

01.01.2019

14:14

Robert

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

OTWARTY NABÓR NA INSTRUKTORÓW PROWADZĄCYCH ZAJĘCIA W RAMACH MODUŁÓW SZKOLENIOWYCH

06.12.2018

11:13

Jolanta

logo naborGmina Góra Kalwaria w związku z realizację projektu grantowego pt. „Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych” realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa działania 3.1 : Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych ogłasza OTWARTY NABÓR NA INSTRUKTORÓW PROWADZĄCYCH ZAJĘCIA W RAMACH MODUŁÓW SZKOLENIOWYCH:
„Rodzic w Internecie” - 8 szkoleń po 12 godzin,
„Mój biznes w sieci” - 2 szkolenia po 12 godzin,
„Moje finanse i transakcje w sieci” - 1 szkolenie – 12 godzin,
„Działam w sieciach społecznościowych”, 1 szkolenie – 12 godzin,
„Tworzę własną stronę internetową(blog)”, 1 szkolenie – 12 godzin,
„Rolnik w sieci”, 6 szkoleń po 12 godzin,
„Kultura w sieci” 4 szkolenia po 12 godzin.
Zakres tematyczny stanowi załącznik nr 1.

WYMAGANIA W ZAKRESIE KOMPETENCJI INSTRUKTORÓW:
A.METODYCZNE:
1.Umiejętność budowania relacji z uczestnikami szkolenia i między nimi
2.Umiejętność dostosowania metod szkolenia do potrzeb uczestników grupy.
3.Wykorzystania scenariuszy szkoleń w procesie dydaktycznym.
4.Umiejętność motywowania uczestników.
B.TECHNICZNE:
1.Umiejętność obsługi komputera, urządzeń peryferyjnych (drukarka, rzutnik itp.) oraz urządzeń mobilnych (laptopy, tablety, smartfony).
2.Umiejętność korzystania z internetu.
3.Umiejętność korzystania z informacji i z danych w internecie.
4.Umiejętność komunikacji z wykorzystaniem technologii cyfrowych.
5.Umiejętność tworzenia treści cyfrowych.
6.Umiejętność ochrony urządzeń, treści cyfrowych oraz danych osobowych.
7.Umiejętność rozwiązywania problemów technicznych.
C.DOŚWIADCZENIE:
1.Udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu lekcji, zajęć, szkoleń lub warsztatów w wymiarze minimum 50 godzin szkoleniowych w ciągu ostatnich 3lat.
Zajęcia będą się odbywały w Szkole Podstawowej Nr 1 ul. Ks. Sajny 16, 05-530 Góra Kalwaria.
Trenerzy zostaną przeszkoleni w zakresie modułów szkoleniowych. Forma zatrudnienia umowa zlecenie. Realizacja w pierwszym półroczu 2018.
Oferty należy składać w terminie do 11 grudnia 2018r. godz.16.00
drogą elektroniczną na adres fundusze@gorakalwaria.pl
pisemnie na adres UMIG Góra Kalwaria ul. 3 Maja 10, 05-530 Góra Kalwaria
Do zgłoszenia proszę dołączyć CV wraz z informacją o doświadczeniu w realizacji.
Informacji udziela Referat Pozyskiwania Środków Zewnętrznych i Promocji tel. 22 727 9516
NABÓR - OGŁOSZENIE
STANDARD KOMPETENCJI CYFROWYCH

12...3

jawinternecie_logo

e_urzad_ikona

Ochrona danych

Sprawdz stan powietrza

BP_GK-19

sterylizacja

WYL

logo-karta-seniora

Evenio_baner

prawnik pierwszego kontaktu

LCK(1)

ZP

LPM-logo-2018-rgb

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria