logo_herb_kolor

  

bp-fb

JAK CO ROKU W BANIOSZE…

10.07.2019

09:27

Robert

kolonie-baniochaJak co roku w Baniosze od 1 do 12 lipca odbyła się dla uczniów szkoły podstawowej półkolonia. Dołożono wszelkich starań, aby zajęcia były atrakcyjne i rozwijające, dlatego program jak zwykle, dzięki wsparciu sponsorów, okazał się ciekawy i urozmaicony.

Liczne wycieczki stanowiły okazję do zabawy, ale i poznawania bliższej i dalszej okolicy. DinoPark w Kołacinku, Młyn w Gąsiorowie i zajęcia „Od ziarenka do bochenka”, Farma Iluzji, Muzeum Domków dla Lalek z lekcją o warszawskich legendach, pierwsze kroki w świecie nauki w Labosferze w Baniosze, pokaz gadów, owadów, warsztaty malowania worków, zajęcia z geofizyki prowadzone przez pracownika PAN-u, sportowa koloniada, zajęcia plastyczne, muzyczne, sportowe, taneczne, teatralne, profilaktyczne – to oferta letniego wypoczynku najmłodszych, który potwierdza, że szkoła nawet w czasie wolnym od nauki pamięta o swoich podopiecznych.

Wychowawcy zadbali o bezpieczny i miły wypoczynek, a panie kucharki o to, by po całodniowych harcach sprostać wymaganiom największych smakoszy. Radość na twarzach uczestników to najlepsza ocena wspólnie spędzonych dwóch tygodni wakacji. Lato się jeszcze nie kończy, ale czas półkolonii już minął. Można zatem powiedzieć: Żegnaj, kolonio, na rok!

Wszystkim, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia tegorocznego wypoczynku, serdecznie dziękujemy.

Szkoła Podstawowa w Baniosze

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PÓŁ SETKI SIATKAREK I SIATKARZY NA KALWARYJSKIEJ „PLAŻY”

10.07.2019

08:51

Robert

siatka2019(1)Aż 24 duety rywalizowały w I Grand Prix Góry Kalwarii 2019 w siatkówce plażowej.

W turnieju, rozegranym 7 lipca na boiskach koło basenu, zagrali m.in. mieszkańcy Warszawy, Otwocka, Warki i Pionek. Spośród mężczyzn najlepsi okazali się Dominik Szyszka i Przemysław Sitek (Otwock). Drugie miejsce zajęli Przemysław Kiljański i Karol Malec, a trzecie – Jakub Cymbała i Jakub Grabowski. Zmagania kobiet wygrały Agata Getka i Urszula Wojtach (Warszawa). Srebro przypadło Julii Kielak i Katarzynie Stachlewskiej, zaś brąz – Agacie Pacuszce i Natalii Pelcer.

Cykl turniejów plażówki odbywa się od siedmiu lat, a organizatorami są Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz UKS Budowlani. Drugie tegoroczne zawody – 18 sierpnia.

siatka2019siatka2019(2)

„SZCZĘŚLIWA SIÓDEMKA” NA SPRZEDAŻ

09.07.2019

16:45

Robert

dzialka_chopina.pngGmina Góra Kalwaria sprzedaje w doskonale położonym punkcie miasta działki o łącznej powierzchni 7777 metrów kwadratowych, które mogą być pierwszorzędną lokalizacją dla budownictwa wielorodzinnego.

Parcela (treść ogłoszenia tutaj) jest położona przy drogach gminnych i powiatowej oraz blisko szosy krajowej do Warszawy. W ulicach są wszystkie media. W najbliższej okolicy znajdują się: basen, orlik, zewnętrzna siłownia oraz zabudowa wielorodzinna. Powstaje też ośrodek tenisowo-sportowy. W pobliżu są również: sklepy Biedronka i Tesco, publiczne żłobek i przedszkole, szkoła średnia, a także oddalone o 5 minut drogi przystanek autobusowy w kierunku Warszawy i stacja PKP.

Nieruchomość objęta jest planem zagospodarowania przestrzennego z zapisami dla zabudowy wielorodzinnej i usługowej jako uzupełniającej. Parametry wynikające z planu:
 powierzchnia zabudowy: 40%,
 minimalna powierzchnia biologicznie czynna: 30%,
 wysokość zabudowy: do 15 m.

Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 2 780 000 zł + VAT. Termin wpłaty wadium mija 9 lipca 2019 r.

Pełne informacje udzielane są pod nr. tel. 22 736 33 37 oraz mejlowo: b.trzaskowski@gorakalwaria.pl.

LIPCOWE DNI W MAJADAS. NASZA MŁODZIEŻ LECI DO HISZPANII

09.07.2019

13:31

Robert

erasmus12 lipca grupa młodych ludzi z Góry Kalwarii rozpocznie swoją przygodę z programem „Erasmus+”. Uda się do Hiszpanii, by wziąć udział w projekcie o tytule „Connections”.

Projekt ten jest realizowany przez Stowarzyszenie „O To Chodzi”, a koordynowany przez Beatę Bączek-Mojsę oraz Sylwię Rodziewicz. Koncepcja projektu zakłada promowanie aktywnego udziału młodzieży w życiu społecznym, propagowanie zdrowego stylu życia oraz wspieranie wzajemnego porozumienia wśród nastolatków z różnych krajów. Wszystkie te umiejętności nasi reprezentanci ćwiczyć będą w licznej, międzynarodowej grupie, składającej się też z gospodarzy oraz z Włochów, Francuzów i Szwedów.

W Majadas młodzież spędzi 9 dni. Młodzi ludzie będą mogli zawrzeć nowe znajomości, poćwiczyć swoje umiejętności językowe i realizować międzykulturowe przedsięwzięcia. Będzie to niewątpliwie niezapomniane doświadczenie pracy metodami edukacji pozaformalnej. A po powrocie podzielimy się naszymi wrażeniami i efektami naszej pracy.

APEL PREZES KRUS-U

09.07.2019

10:32

Robert

apel zniwa 2019

MAŁE GRANTY – INFORMACJA O OFERCIE „SPORT I REKREACJA TO DOBRA INTEGRACJA”

09.07.2019

09:55

Robert

Herb na stroneGmina Góra Kalwaria, zgodnie z art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018 r. poz. 450, 650, 723, 1365, z 2019 r. poz. 37), informuje o wpłynięciu i uznaniu celowości oferty pt. Sport i rekreacja to dobra integracja, dotyczącej realizacji zadania publicznego w obszarze „przeciwdziałanie alkoholizmowi i profilaktyka uzależnień”.

Zadanie będzie realizowane przez Uczniowski Klub Sportowy TKM Tomice, Kąty, Mikówiec z siedzibą w Kątach przy ul. Puławskiej 4, przy wsparciu finansowym Gminy, udzielonym trybie małych grantów. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty, może zgłosić uwagi jej dotyczące. Osoba prowadząca sprawę: Monika Kasprzyk, tel. 22 727 95 18.

TY WYMYŚLASZ, FINANSUJE GMINA

09.07.2019

08:37

Robert

BP_GK3Samorząd Góry Kalwarii, jak co roku, przeznaczy część budżetu na realizację pomysłów mieszkańców. Będzie można je zgłaszać od 8 lipca do 5 sierpnia.

400 tysięcy złotych – tyle zarezerwujemy na 2020 rok na Państwa projekty. Ta pula to Budżet Partycypacyjny.

Jakie propozycje mogą składać mieszkańcy? Muszą one mieścić się w zakresie zadań samorządu gminy (np. budowa lub remont gminnej infrastruktury, projekty kulturalne czy sportowe). Proponowane przedsięwzięcia muszą też być ogólnodostępne oraz bezpłatne dla korzystających. Ponadto koszt jednej inicjatywy nie może przekroczyć 150 tys. zł (w przypadku budowy, remontu itp.) oraz 50 tys. zł (w przypadku projektów społecznych, rekreacyjnych itp.).

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

O „CZYSTYM POWIETRZU” W OŚRODKU KULTURY

08.07.2019

14:39

Robert

powietrzePlanujesz ocieplić dom, wymienić okna lub stary piec na nowoczesne źródło ogrzewania? Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski oraz Fundacja Czyste Powietrze zapraszają Mieszkańców Góry Kalwarii i okolicznych sołectw na spotkanie o dotacjach i preferencyjnych pożyczkach z rządowego programu „Czyste powietrze”.

W jego trakcie będzie można nauczyć się wypełniania wniosków o dofinansowanie (nawet do 90 proc. inwestycji!), które są przyjmowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Więcej na temat programu przeczytacie Państwo na stronie nfosigw.gov.pl/czyste-powietrze. Spotkanie w Górze Kalwarii odbędzie się 9 lipca o godz. 18.30 w Ośrodku Kultury przy ul. por. Białka 9. Jeśli ktoś sam się nie wybiera, niech powie o spotkaniu sąsiadom. Czyste powietrze to nasza wspólna sprawa!

Do tej pory gmina Góra Kalwaria, z własnych funduszy, dofinansowała wymianę prawie 100 pieców w domach na naszym terenie.

MAŁE GRANTY – INFORMACJA O OFERCIE „ORGANIZACJA WYPOCZYNKU DZIECI I MŁODZIEŻY SZCZUTOWO 2019”

08.07.2019

08:49

Robert

Herb na stroneGmina Góra Kalwaria, zgodnie z art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018 r. poz. 450, 650, 723, 1365, z 2019 r. poz. 37), informuje o wpłynięciu i uznaniu celowości oferty pt. Organizacja wypoczynku dzieci i młodzieży Szczutowo 2019, dotyczącej realizacji zadania publicznego w obszarze „przeciwdziałanie alkoholizmowi i profilaktyka uzależnień”.

Zadanie będzie realizowane przez Uczniowski Klub Sportowy OSiR, z siedzibą w Górze Kalwarii przy ul. Pijarskiej 119, przy wsparciu finansowym Gminy, udzielonym trybie małych grantów. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty, może zgłosić uwagi jej dotyczące. Osoba prowadząca sprawę: Monika Kasprzyk, tel. 22 727 95 18.

PÓŁKOLONIE LETNIE „CZAPLINEK 2019”

07.07.2019

12:30

Robert

koloniePółkolonie letnie w Szkole Podstawowej im. K. Górskiego w Czaplinku zorganizowane zostały w terminie 24 czerwca – 5 lipca 2019 r. Uczestniczyło w nich trzydzieścioro dzieci. Opiekę nad półkolonistami sprawowali kierownik oraz 2 wychowawców.

Podczas półkolonii prowadzone były zajęcia stacjonarne, warsztaty oraz wycieczki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne, muzyczne i sportowe, których celem było kształtowanie aktywności motorycznej w rekreacyjnych formach zabaw. Mnóstwo wrażeń dostarczyły różnorodne warsztaty, w tym pokazy chemiczne „Czary-mary”, dzięki którym dzieci dowiedziały się, jakie właściwości mają substancje znajdujące się w ich najbliższym otoczeniu. Nie zapomniano również o programach profilaktycznych: „Jak zachowujemy się w sytuacjach konfliktowych” oraz „Zasady dobrego wychowania”.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

NA ORLIKU BĘDĄ RZUCAĆ, PODAWAĆ I BLOKOWAĆ

07.07.2019

10:33

Robert

streetball_plakat_2019Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza miłośników koszykówki do startu w turnieju streetballowym. Zawody odbędą się 12 lipca (piątek) na orliku przy ul. Kalwaryjskiej w Górze Kalwarii. Udział bezpłatny, a do zdobycia puchary i medale. Zapisy do 11 lipca pod nr. tel. 535 967 907. Regulamin jest tutaj.

MAŁE GRANTY – INFORMACJA O OFERCIE „OBÓZ SPORTOWY” MKS KORONA

05.07.2019

08:21

Robert

Herb na stroneGmina Góra Kalwaria, zgodnie z art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018 r. poz. 450, 650, 723, 1365, z 2019 r. poz. 37), informuje o wpłynięciu i uznaniu celowości oferty pt. „Obóz sportowy”, dotyczącej realizacji zadania publicznego w obszarze „przeciwdziałanie alkoholizmowi i profilaktyka uzależnień”.

Zadanie będzie realizowane przez Miejski Klub Sportowy Korona, z siedzibą w Górze Kalwarii przy ul. Wojska Polskiego 44, przy wsparciu finansowym Gminy, udzielonym trybie małych grantów. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty, może zgłosić uwagi jej dotyczące. Osoba prowadząca sprawę: Monika Kasprzyk, tel. 22 727 95 18.

ZOSTAŃ WARSZAWSKIM „TAJNYM AGENTEM”

04.07.2019

08:57

Robert

„Ragraz, dwa, trzy – warszawiakiem jesteś Ty” to rodzinna gra wakacyjna, organizowana z inicjatywy Muzeum Powstania Warszawskiego. Co roku kilkadziesiąt instytucji kultury w stolicy i okolicach przygotowuje pytania i zadania dla zespołów „tajnych agentów”. W te wakacje do zabawy dołączył Zamek Książąt Mazowieckich w Czersku. Więcej informacji na stronie konkursu.

PRACOWNIA PRZEJDZIE METAMORFOZĘ

03.07.2019

15:29

Robert

PRACOWNIAZespół Szkół Ogólnokształcących w Górze Kalwarii otrzyma 49 tys. zł wsparcia finansowego od samorządu Mazowsza na unowocześnienie pracowni informatycznej w szkole.

Dla placówki przy ul. ks. Sajny to doskonała wiadomość, ponieważ uczniowie korzystają w niej obecnie z przestarzałego sprzętu, z 2005 roku.

W ramach przedsięwzięcia, które ma zostać zrealizowane do końca roku, nowe wyposażenie i oprogramowanie zyska 15 stanowisk komputerowych. W pracowni pojawi się też m.in. ekran dotykowy o przekątnej 65 cali zintegrowany z komputerem nauczyciela. Pozyskane dofinansowanie nie wystarczy na przeprowadzenie pełnej modernizacji – jedna trzecia jej kosztów zostanie pokryta z budżetu gminy Góra Kalwaria.

BURMISTRZ Z ABSOLUTORIUM I WOTUM ZAUFANIA

02.07.2019

10:30

Robert

absolutorium_2019Rada Miejska udzieliła burmistrzowi Arkadiuszowi Strzyżewskiemu absolutorium za wykonanie budżetu w roku 2018.

Ponieważ obecny gospodarz miasta i gminy stoi na czele lokalnego samorządu od 22 listopada minionego roku, w trakcie dyskusji wskazywano, że absolutorium bardziej dotyczy poprzedniego burmistrza, Dariusza Zielińskiego.

W ubiegłym roku dochody gminy wyniosły 130,2 mln zł, wydatki zaś 134,8 mln zł (z tego majątkowe, w tym inwestycyjne, 17,5 mln zł). Zadłużenie gminy na koniec roku osiągnęło 25,8 mln zł (19,8 proc. dochodów).

Podczas sesji 26 czerwca radni również, po raz pierwszy w historii, udzielili burmistrzowi wotum zaufania w związku z przedstawionym przez niego raportem o stanie gminy. Sporządzanie raportu od bieżącego roku jest ustawowym obowiązkiem. Dokument podsumowuje działalność burmistrza w poprzednim roku, a w szczególności realizację polityk, programów i strategii, uchwał rady gminy i budżetu obywatelskiego.

Na zdjęciu: Arkadiusz Strzyżewski oraz skarbnik gminy Ewa Sobiepanek, czuwająca nad wykonywaniem gminnego budżetu.

12...3

jawinternecie_logo

turniej_siatkowki_plazowej_2019

sterylizacja

WYL

logo-karta-seniora

Evenio_baner

prawnik pierwszego kontaktu

LCK(1)

ZP

LPM-logo-2018-rgb

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria