logo_herb_kolor

  

choinka1
 

 

W ŚWIECIE „BAJEK” CHARLES’A PERRAULTA

20.11.201915:02

Robert

czaplinek-konkurs2019We wtorek 19 listopada już po raz trzeci w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku odbył się Gminny Konkurs Biblioteczny, który zorganizowały Iwona Skomorowska oraz Agnieszka Wrotek. Tym razem motywem przewodnim były „Bajki” Charles’a Perraulta. W rywalizacji wzięło udział aż osiem szkół z terenu miasta i gminy Góra Kalwaria. Każda z nich wcześniej przeprowadziła wewnętrzne eliminacje, w wyniku których do Czaplinka przyjechały trzyosobowe zespoły złożone z bajkowych ekspertów.

Zmagania oceniało niezależne jury w składzie: Anna Charko – dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Górze Kalwarii, Elżbieta Banasiak – wieloletnia redaktor naczelna „Przyjaciółki”, Elżbieta Wojtas, właścicielka kalwaryjskiej księgarni oraz Zbigniew Adamczyk, radny miasta i gminy Góra Kalwaria.

Uczestnicy zmierzyli się z różnymi zadaniami, m.in. rozwiązywali krzyżówki i zagadki, układali puzzle, odpowiadali na ciekawe pytania dotyczące znajomości bajek, a nawet bawili się w podchody, szukając pytań ukrytych na przyszkolnym terenie. Najciekawszą konkurencją było zaprezentowanie wymyślonej i przygotowanej wcześniej piosenki o tematyce bajkowej. Konkurs minął w miłej atmosferze zabawy. Spędzany wspólnie czas upłynął bardzo szybko i wreszcie przyszła pora na ogłoszenie wyników. Wszyscy uczniowie byli wspaniale przygotowani. Po dogrywce okazało się, że pierwsze miejsce zajęła drużyna gospodarzy, następnie zespół ze Szkoły Podstawowej im. Ojca Papczyńskiego w Kątach, zaś trzecie miejsce na podium wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Orła Białego w Brześcach.

Wszyscy uczestnicy konkursu dostali pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Szkoły zdobywców miejsc I–III wzbogaciły się o zestawy książek dla swoich bibliotek. Organizatorzy podziękowali także opiekunom drużyn za wspaniałe przygotowanie zespołów – każdy z nich otrzymał pisemne podziękowanie i książkę.

Jesteśmy dumni, że już po raz trzeci mogliśmy gościć przedstawicieli sąsiednich szkół i spędzić wspólnie czas. Dziękujemy organizatorkom konkursu za wspaniałe przygotowanie rywalizacji i propagowanie wśród najmłodszych miłości do świata bajek.

Serdeczne podziękowania składamy Radzie Rodziców, działającej przy Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku, na czele z jej przewodniczącą Wioletą Gaćkowską, za zorganizowanie słodkiego poczęstunku dla uczestników konkursowych zmagań. Gorące wyrazy wdzięczności wyrażamy sponsorom nagród: Marioli Morawińskiej, firmie KNOR, Renacie Grzewińskiej, firmie Bosch oraz firmie FENIX SYSTEMS za bezinteresowną pomoc i wielkie serce, dzięki któremu każdy uczestnik zabawy został nagrodzony. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację tego niezwykłego przedsięwzięcia.

Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku

GALERIA ZDJĘĆ

jawinternecie_logo

e_urzad_ikona

Ochrona danych

Sprawdz stan powietrza

BP_GK-19

sterylizacja

WYL

logo-karta-seniora

Evenio_baner

prawnik pierwszego kontaktu

LCK(1)

ZP

LPM-logo-2018-rgb

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria