logo_herb_kolor

  

ratusz
 

 

U LEKARZA… BEZ WIZYTY W PRZYCHODNI!

28.10.201910:48

Robert

teleopiekaGóra Kalwaria, jako jedna z pierwszych gmin na Mazowszu, zaoferowała mieszkańcom zapisanym do publicznych przychodni bezpłatną teleopiekę lekarską.

Z porad lekarskich (tak zwanych e-konsultacji) za pośrednictwem rozmowy telefonicznej, czatu lub wideoczatu od 18 października mogą korzystać pacjenci zapisani do ośrodka zdrowia SPZOZ w Górze Kalwarii oraz jego filii w Baniosze i Sobikowie.

WYGODA I MNIEJSZE KOLEJKI

Udogodnienie to jest od kilku lat stosowane przez niepubliczne przychodnie, głównie oferujące dodatkowe pakiety zdrowotne dla pracowników dużych firm. Jeśli chodzi o publiczną służbę zdrowia, Góra Kalwaria przeciera szlaki. Ponieważ Narodowy Fundusz Zdrowia jeszcze nie finansuje teleporad, miejscowy Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej zdecydował się sfinansować je z własnego budżetu. Co go do tego zmotywowało?

– Zależy nam na wygodzie naszych pacjentów, ale również na zmniejszeniu kolejek do lekarzy w przychodniach – tłumaczy Marek Kowalczyk, dyrektor SPZOZ w Górze Kalwarii. – Spodziewamy się, że możliwość skorzystania z e-konsultacji lekarskich zmniejszy nawet o 20 proc. liczbę osób zapisujących się na wizytę w naszych przychodniach – dodaje.

Chodzi przede wszystkim o pacjentów, którzy mają dolegliwości niewymagające wizyty w gabinecie lekarskim, takie jak katar, ból gardła, alergia, wysypka, powtarzająca się infekcja układu moczowego. Mowa tu również o interpretacji wyników badań lub poradach dietetycznych. – Nie mamy natomiast na myśli duszności, silnej gorączki czy chociażby bólów w klatce piersiowej. W takich sytuacjach należy bezwzględnie udać się do przychodni – zaznacza dyrektor Kowalczyk. – Zresztą lekarze udzielający e-konsultacji zasugerują wizytę w ośrodku zdrowia, jeśli zajdzie taka potrzeba.

W trakcie e-konsultacji lekarze mogą obejrzeć przesłane zdjęcia dokumentów (np. wyników badań), wystawiają e-recepty oraz skierowania na badania, a kiedy trzeba – przez kamerę oglądają np. wysypkę u dziecka. W taki sposób u małego mieszkańca gminy Góra Kalwaria lekarz przed ekranem komputera rozpoznał pleśniawki i od razu wdrożył leczenie.

REJESTRACJA TRWA CHWILĘ

Wprowadzając e-konsultacje, kalwaryjski SPZOZ nawiązał współpracę z liderem teleopieki na polskim rynku – firmą Telemedico. Bezpłatnie do dyspozycji pacjentów z gminy Góra Kalwaria są interniści i pediatrzy. Aby skorzystać z ich usług, należy wejść na stronę internetową spzozgorakalwaria.telemedi.co i założyć konto. Trwa to chwilę. Osobom, które będą mieć z tym problem, pomogą panie z rejestracji w przychodni przy ul. Białka 4 w Górze Kalwarii.

Po zalogowaniu się należy wybrać termin, godzinę i formę kontaktu z lekarzem, a następnie czekać na to, aż doktor sam się odezwie w umówionym momencie. Uwaga, platforma telemedyczna podaje cenę naszej konsultacji, ale na końcu jesteśmy proszeni o wpisanie kodu promocyjnego (numeru PESEL), który tę opłatę anuluje.

Więcej informacji można uzyskać w przychodni SPZOZ w Górze Kalwarii (22 727 35 33) oraz jej filiach w Sobikowie (22 726 83 33) i Baniosze (22 727 55 13).

1proc.2

szczesniak_1

prawnik pierwszego kontaktu

e_urzad_ikona

Ochrona danych

Sprawdz stan powietrza

BP_GK-19

 

WYL

logo-karta-seniora

Evenio_baner

LCK(1)

ZP

LPM-logo-2018-rgb

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria