logo_herb_kolor

  

noc_grozy1
 

 

PÓŁKOLONIE LETNIE „CZAPLINEK 2019”

07.07.201912:30

Robert

koloniePółkolonie letnie w Szkole Podstawowej im. K. Górskiego w Czaplinku zorganizowane zostały w terminie 24 czerwca – 5 lipca 2019 r. Uczestniczyło w nich trzydzieścioro dzieci. Opiekę nad półkolonistami sprawowali kierownik oraz 2 wychowawców.

Podczas półkolonii prowadzone były zajęcia stacjonarne, warsztaty oraz wycieczki. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne, muzyczne i sportowe, których celem było kształtowanie aktywności motorycznej w rekreacyjnych formach zabaw. Mnóstwo wrażeń dostarczyły różnorodne warsztaty, w tym pokazy chemiczne „Czary-mary”, dzięki którym dzieci dowiedziały się, jakie właściwości mają substancje znajdujące się w ich najbliższym otoczeniu. Nie zapomniano również o programach profilaktycznych: „Jak zachowujemy się w sytuacjach konfliktowych” oraz „Zasady dobrego wychowania”.

Uczestnicy półkolonii miło spędzali czas także podczas zabaw w wodzie. W tym roku wyjeżdżali na basen do Góry Kalwarii oraz na baseny wód termalnych do Mszczonowa. Niezapomnianych wrażeń dostarczyły im wyjazd na Farmę Iluzji w Mościskach, wycieczka do warszawskiego kina Cinema City oraz pobyt w Łazienkach Królewskich. Mogli również zapoznać się z wieloma gatunkami roślinności z całego świata w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie.

Półkoloniści zwiedzali także swoją małą ojczyznę. Byli na wycieczce w pobliskim lesie oraz na pieszym rajdzie po okolicy.

Na koniec przyszło nam się wszystkim z żalem pożegnać. Odbyło się to w Agroturystyce w Obrębie. Właśnie tam wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody za udział w konkursach oraz medale za sukcesy podczas półkolonijnych zawodów sportowych. Mieli możliwość bezpiecznie pobawić się na placu zabaw i spożyć posiłek na świeżym powietrzu.

Wszyscy w dobrych humorach i przy gorącej temperaturze lata rozstali się na wakacyjny wypoczynek.

Serdeczne podziękowania składamy Samorządowi Gminy Góra Kalwaria za wsparcie finansowe, bez którego zorganizowanie tej letniej akcji nie byłoby możliwe.

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku wraz z kadrą wypoczynku

kolonie1kolonie2kolonie3kolonie4kolonie5

e_urzad_ikona

Ochrona danych

Sprawdz stan powietrza

BP_GK-19

jawinternecie_logo

sterylizacja

WYL

logo-karta-seniora

Evenio_baner

prawnik pierwszego kontaktu

LCK(1)

ZP

LPM-logo-2018-rgb

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria