logo_herb_kolor

  

ratusz
 

 

GÓRA KALWARIA POLSKĄ STOLICĄ KARATE

19.04.201909:25

Robert

sosai113 kwietnia w hali sportowej przy ul. Białka w Górze Kalwarii odbył się I Turniej Kumite Polskiej Organizacji Karate Kyokushin Sosai. Jego organizatorem był Klub Karate Kyokushinkaikan Góra Kalwaria Kime.

W konkurencjach kumite, które toczyły się na trzech matach, rywalizowało ponad 180 karateków z 7 klubów Polskiej Organizacji Sosai (Jasielski Klub Karate Kyokushin, Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate, Karate Kyokushin Nowa Dęba, Biecki Klub Karate Kyikushin, Kyoko Akademia Karate Kyokushin Warszawa, Taka Klub Karate Jastrzębia, Klub Karate Kyokushinkaikan Góra Kalwaria Kime).

Sędzią głównym zawodów był shihan Tadeusz Krygowski (6 dan) z Jasła, którzy razem z organizatorem turnieju shihanem Adamem Gazdą (5 dan) czuwał nad pracą sędziów i bezpiecznym przebiegiem turnieju.

Patronat nad imprezą objął Arkadiusz Strzyżewski, burmistrz miasta i gminy Góra Kalwaria. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Natomiast współorganizatorami turnieju były Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii oraz Polska Organizacja Sosai.

O godzinie 12.00 nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju. Prowadzący ceremonię sensei Piotr Strefner (2 dan) w imieniu organizatora przywitał wszystkich zgromadzonych w hali sportowej gości. Głos zabrali także Arkadiusz Strzyżewski, burmistrz miasta i gminy Góra Kalwaria, oraz prezes Polskiej Organizacji Karate Kyokushin Sosai shihan Tadeusz Krygowski. Poza wymienionymi wyżej gośćmi w ceremonii uczestniczył również Paweł Maciejewski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii. W czasie otwarcia zawodów zostały wręczone pamiątkowe statuetki osobom, które wsparły organizację turnieju.

Rywalizacja sportowa odbywała się w 29 kategoriach wiekowych i wagowych (10 kategoriach dziewcząt i 18 kategoriach chłopców plus kategorii dorosłych mężczyzn – oldboy). Walki toczyły się na wysokim poziomie. Podkreślić należy bardzo sprawny przebieg turnieju od strony organizacyjnej.

W przerwie przed finałami Klub Karate Kyokushinkaikan Kime dał pokaz karate w wykonaniu dzieci i dorosłych trenujących na co dzień w klubie. Rywalizacja zakończyła się o godzinie 16.30.

sosai2sosai3sosai4sosai5sosai6sosai7

jawinternecie_logo

e_urzad_ikona

Ochrona danych

Sprawdz stan powietrza

BP_GK-19

sterylizacja

WYL

logo-karta-seniora

Evenio_baner

prawnik pierwszego kontaktu

LCK(1)

ZP

LPM-logo-2018-rgb

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria