logo_herb_kolor

  

ratusz
 

 

RYNEK ZNÓW STANIE SIĘ JEROZOLIMĄ

12.04.201914:02

Robert

mapka-misterium2019W sobotę 13 kwietnia mieszkańcy wystawią w centrum miasta Misterium Męki Pańskiej. Widowisko, nieco inne od poprzednich, rozpocznie się o godz. 15.00. Tego samego dnia wzdłuż dawnych kramów będzie mieć miejsce Wielkanocny Jarmark Rękodzieła i Zdrowej Żywności. Serdecznie zapraszamy na obydwa wydarzenia. Jednocześnie informujemy, że będą się one wiązać z utrudnieniami w ruchu.

Aktorzy amatorzy w tym roku odegrają dwie nowe sceny. Po tym, jak przed kościołem Na Górce tradycyjnie zostanie odczytany XVIII-wieczny dekret o skazaniu Jezusa na śmierć, spektakl przeniesie się na ulicę 3 Maja. Tam, naprzeciwko rynku, obejrzymy modlitwę Chrystusa w Ogrójcu. Następnie, koło ratusza, przedstawione zostanie Jego przesłuchanie przez Sanhedryn. Dopiero potem rozegra się znana już scena zaparcia się Mistrza z Nazaretu przez apostoła Piotra (ul. Piłsudskiego).

Nowością jest też m.in. wplecenie w Misterium nabożeństw – „Gorzkich żali” i „Koronki do Miłosierdzia Bożego”.

Widowisko zobaczymy już po raz dziewiąty (w XXI wieku, bo przecież odbywało się w naszym mieście w XVII i XVIII stuleciu). Główny organizator to lokalne Bractwo Misterium Męki Pańskiej.

Zmianą jest również przeniesienie corocznego Wielkanocnego Jarmarku Rękodzieła i Zdrowej Żywności z Niedzieli Palmowej na poprzedzającą ją sobotę. Wydarzenie, organizowane przez Ośrodek Kultury, potrwa od 9.00 do 17.00. Stoiska tradycyjnie staną przy ul. 3 Maja (na odcinku między Ratuszową a ks. Sajny).

Uwaga, ze względu na Misterium oraz Jarmark 13 kwietnia od godz. 7 do 20.00 zamknięte będą ulice 3 Maja i Ratuszowa oraz odcinek ul. Piłsudskiego (między Ratuszową a Pijarską). Prosimy o niepozostawianie tam aut na ten czas. Widzów zachęcamy zaś do parkowania na targowisku przy ul. Mariańskiej (autobusy) i placu manewrowym za ośrodkiem zdrowia przy ul. Białka (samochody osobowe).

Jednocześnie informujemy, że we wspomnianych godzinach autobusy komunikacji publicznej, zamiast na rynku, zatrzymywać się będą przy ul. ks. Sajny, obok kościoła parafialnego.

Za utrudnienia przepraszamy.

jawinternecie_logo

e_urzad_ikona

Ochrona danych

Sprawdz stan powietrza

BP_GK-19

sterylizacja

WYL

logo-karta-seniora

Evenio_baner

prawnik pierwszego kontaktu

LCK(1)

ZP

LPM-logo-2018-rgb

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria