logo_herb_kolor

  

Bieg Niepodleglosci1
 

 

SZKOŁA PODSTAWOWA W CZAPLINKU NA STRAŻY TRADYCJI

10.04.201913:19

Robert

kiermasz1Kiermasz wielkanocny na stałe zagościł w kalendarzu Szkoły Podstawowej im. K. Górskiego w Czaplinku. Tradycyjnie, jak to miało miejsce w latach ubiegłych, uczniowie pod opieką swoich nauczycieli i rodziców wykonali ozdoby tematycznie związane z Wielkanocą.

W minioną sobotę, 6 kwietnia, pomiędzy godziną 14.00 a 17.00 w siedzibie szkoły czekało wiele atrakcji. Spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania społeczności lokalnej przedstawienia ukazującego zwyczaje wielkanocne, które przygotowali uczniowie klas IV–VI pod kierunkiem Pani Dyrektor Beaty Kaczmarczyk oraz nauczycieli: Magdaleny Poterały i Andrzeja Kochańskiego. Młodzi artyści w montażu słowno-muzycznym przypomnieli zapomniane niekiedy tradycje świąteczne. Stanęli przed ogromnym wyzwaniem, wcielając się w role dziadków i babć, przekazujących swoim wnukom pamięć o tym, co ważne i warte celebrowania. Podczas występu można było podziwiać przepiękną dekorację wykonaną przez Panią Iwonę Skomorowską oraz Panią Agnieszkę Wrotek.

Najbardziej oczekiwaną częścią spotkania było rozstrzygnięcie konkursu skierowanego do całej społeczności szkolnej. Polegał on na wykonaniu dowolnej ozdoby związanej z Wielkanocą przez duet – dziecko i osobę dorosłą. Celem konkursu było zacieśnianie więzi rodzinnych, rozwijanie umiejętności współpracy pomiędzy rodzicem a dzieckiem, rozwijanie kreatywności i wrażliwości estetycznej uczestników konkursu, kultywowanie i podtrzymywanie tradycji Świąt Wielkanocnych. W konkursie wzięło udział 49 duetów, które zgłosiły aż 81 prac. Prace były śliczne, oryginalne, czasochłonne. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, m.in. vouchery uprawniające zarówno dzieci, jak i dorosłych do udziału w zajęciach z robotyki, plakaty i... jajka niespodzianki.

Podczas kiermaszu zorganizowano także warsztaty wykonywania ozdób wielkanocnych zarówno dla młodszych, jak i starszych dzieci. W czasie zajęć pod opieką Pani Danuty Matrackiej oraz Pani Moniki Proszewskiej wykonano przepiękne prace.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie kiermaszu: Uczniom, Rodzicom, Pracownikom naszej Szkoły, przybyłym Gościom oraz Sponsorom. Po raz kolejny pokazaliście, że zawsze możemy liczyć na Wasze wsparcie. Udało nam się pokazać, że „w naszej szkole jest jak w domu” i wspólnie możemy wiele osiągnąć.

Szkoła Podstawowa w Czaplinku

kiermasz2kiermasz3kiermasz4kiermasz5kiermasz6

jawinternecie_logo

e_urzad_ikona

Ochrona danych

Sprawdz stan powietrza

BP_GK-19

sterylizacja

WYL

logo-karta-seniora

Evenio_baner

prawnik pierwszego kontaktu

LCK(1)

ZP

LPM-logo-2018-rgb

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria