Gmina Gora Kalwaria(1)

  

otwarcie sezonu baner2-nowy

CHCEMY BYĆ SOBĄ

05.04.201909:00

Robert

autyzm12 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tego powodu w Szkole Podstawowej nr 2 im. Księcia Janusza w Górze Kalwarii miała miejsce akcja, której celem było propagowanie wśród uczniów wiedzy na temat autyzmu.

W ramach godzin wychowawczych zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone niepełnosprawności w ogóle, a w szczególności autyzmowi, uczniowie oglądali filmy, które przybliżały zagadnienia związane z funkcjonowaniem ludzi z tą przypadłością. Ważnym elementem zajęć była próba znalezienia odpowiedzi na pytania: jak postępować wobec ludzi autystycznych, jak im pomagać, jak okazywać wsparcie i akceptację? Uczniowie przygotowywali też plakaty poświęcone autyzmowi.

2 kwietnia był zwieńczeniem szkolnej akcji zainicjowanej przez nauczycieli wchodzących w skład Szkolnego Zespołu Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. Ponieważ symbolem ludzi dotkniętych autyzmem jest kolor niebieski, wszyscy postarali się, by w szkole zrobiło się niebiesko i przyszli ubrani właśnie w tę barwę. W ten sposób cala szkolna społeczność dała wyraz swojej jedności z osobami z autyzmem, bo „Inny” znaczy „Wyjątkowy”!

autyzm2autyzm3autyzm4autyzm5autyzm6autyzm7

szczygiel

WYL

jawinternecie_logo

czyte_powietrze_aktualnosci_2

logo-karta-seniora

Evenio_baner

LCK(1)

ZP

LPM-logo-2018-rgb

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria