logo_herb_kolor

  

ratusz
 

 

ZOSTAŃ MIKOŁAJKOWYM EKSPERTEM!

02.04.201912:30

Robert

czap1Już po raz drugi Szkoła Podstawowa im. K. Górskiego w Czaplinku stała się gospodarzem Gminnego Konkursu Bibliotecznego. Tym razem motywem przewodnim był Mikołajek – bohater popularnych książek dla dzieci. Pomysłodawczyniami i jednocześnie organizatorkami rywalizacji były panie Agnieszka Wrotek i Iwona Skomorowska – nauczyciele bibliotekarze z naszej placówki.

28 lutego do szkoły przyjechali przedstawiciele szkół z całej gminy. Do zmagań przystąpiło siedem trzyosobowych drużyn – najlepsi z najlepszych, ci, którzy wygrali eliminacje w swoich szkołach. Poza uczestnikami i nauczycielami przygotowującymi ich do konkursu gościliśmy Zastępcę Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria –  pana Mateusza Baja, oraz Dyrektora Zespołu Obsługi Placówek Oświatowych – pana Bogdana Wrochnę. Zmagania oceniało niezależne jury w składzie: p. Elżbieta Banasiak, przewodnicząca Gminnej Rady Seniorów, p. Renata Zagożdżon, dyrektor Biblioteki Publicznej w Górze Kalwarii, oraz p. Elżbieta Wojtas, właścicielka kalwaryjskiej księgarni.

Spotkanie rozpoczęło się od obejrzenia fragmentu filmu o przygodach Mikołajka. Następnie drużyny konkurowały w wiedzowych i sportowych zmaganiach, m.in. rozwiązywały zagadki o bohaterach książek, odpowiadały na pytania o autorze książki, opowiadały przygody dotyczące wylosowanego przedmiotu, trafiały piłeczką do bramki czy strącały kręgle. Wszyscy świetnie się bawili.

Po zakończeniu rywalizacji, podczas gdy jury oceniało prace plastyczne: okulary Ananiasza oraz portret Mikołajka, które zostały przygotowane przez drużyny w swoich macierzystych placówkach, uczestnicy oraz ich opiekunowie udali się na słodki poczęstunek. Spotkaliśmy się w Tłusty Czwartek, więc na zaproszonych gości czekały m.in. domowe pączki.

Następnie nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Walka była bardzo wyrównana. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. I miejsce w zmaganiach uzyskała drużyna gospodarzy, czyli Szkoła Podstawowa im. K. Górskiego w Czaplinku. Na II miejscu uplasowała się drużyna ze Szkoły  Podstawowej im. bł. Ojca Papczyńskiego w Kątach. III miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z Czerska.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Szkoły laureatów miejsc na podium wzbogaciły się o komplety książek dla swoich bibliotek. Organizatorzy podziękowali także nauczycielom za wspaniałe przygotowanie swoich podopiecznych – każdy otrzymał pisemne podziękowanie i drobny upominek.

Po wspólnym pamiątkowym zdjęciu wszyscy uśmiechnięci, zadowoleni z dobrej zabawy wrócili do swoich szkół.

Cieszymy się, że już po raz drugi mieliśmy okazję spotkać się w Szkole Podstawowej im. K. Górskiego w Czaplinku i spędzić wspólnie czas na zabawie z lekturą. Dziękujemy pomysłodawczyniom konkursu – p. Iwonie Skomorowskiej i p. Agnieszce Wrotek za świetną organizację spotkania z Mikołajkiem i propagowanie wśród dzieci miłości do literatury.

Serdecznie dziękujemy sponsorom nagród: Hurtowni BB p. Bożeny Bąk, firmie SUN FRAME Polska, p. Marioli Morawińskiej, firmie FENIX SYSTEMS, firmie B/S/H, firmie ARTGEIST sp. z o. o. oraz firmie Ferrero Rocher za bezinteresowną pomoc i wielkie serce, dzięki któremu każdy uczestnik otrzymał nagrodę. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w organizację tego wyjątkowego dnia: pracowników szkoły oraz  jury i zaproszonych gości – za znalezienie czasu na spotkanie z Mikołajkowymi ekspertami.

czap2czap3czap4czap5czap6

jawinternecie_logo

e_urzad_ikona

Ochrona danych

Sprawdz stan powietrza

BP_GK-19

sterylizacja

WYL

logo-karta-seniora

Evenio_baner

prawnik pierwszego kontaktu

LCK(1)

ZP

LPM-logo-2018-rgb

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria