logo_herb_kolor

  

ratusz
 

 

START PROJEKTU „Z MELPOMENĄ POD STRZECHY”. NA POCZĄTEK SPEKTAKL „BAJKI DLA DOROSŁYCH”

02.04.201909:01

Robert

BannerBajeczki.jpg-internet„BAJKI DLA DOROSLYCH”. Cykliczny telewizyjny wieczorny program humorystyczny z lat 70. XX wieku. Emitowany w niedziele po wieczornym wydaniu „Dziennika telewizyjnego”, w odróżnieniu od dobranocki dla dzieci, emitowanej przed nim. Kilkuminutowy satyryczny teatrzyk z narratorem, Janem Kobuszewskim,  który przedstawiał prolog, epilog i morał. Fabuły bajek, oparte o teksty Joanny Wilińskiej i Feliksa Dereckiego, rozgrywały się najczęściej dawno, dawno, temu..., ale pojawiały się również historyjki współczesne. Istotą bajki była zaskakująca pointa – morał wygłaszany w ostatnim zdaniu przez narratora, po którym następowało już tylko „Dobranoc Państwu”. W naszym spektaklu zobaczycie Państwo siedem takich "bajeczek" z morałem, m.in. „Wczasy na jachcie”, „Słuszna decyzja”, „Spotkanie po latach”, „Z wizytą u babci” czy „Szklana Góra”.

TEATR PO 20-TEJ. Grupa zawiązała się w 2014 r. i działa już 5 lat. Jej członkami są osoby młodsze i starsze. Łączy je pasja grania w teatrze, a na próby przychodzą, aby oderwać się od codzienności i spędzić ze sobą czas, śmiejąc się i pracując, a także realizując artystycznie. Teatr zrealizował cztery spektakle premierowe. Bierze udział w wydarzeniach artystycznych w swoim mieście – Piasecznie, występuje także gościnnie (m.in. Pruszków, Żabia Wola, Warszawa). Bierze udział w festiwalach teatralnych na terenie całej Polski (V OFSKTA „Decha”, Bielsk Podlaski, 2018). Obecnie pracuje nad piątym, kostiumowym przedstawieniem osnutym wokół historii, która zdarzyła się w Piasecznie w XVIII wieku. Reżyserem i spritus movens teatru jest znana aktorka i autorka tekstów – Ewa Kłujszo.

„Z MELPOMENĄ POD STRZECHY" (autor: Fundacja Promocji i Edukacji Artystycznej „Promotus”). Projekt ma za zadanie zaktywizować i wykorzystać remizy strażackie na terenie gminy Góra Kalwaria jako miejsca spotkań i wydarzeń  kulturalnych i jest skierowany do miejscowej ludności z terenów wiejskich.  W ramach projektu zaplanowane są działania o charakterze otwartym: warsztaty muzyczne (wokalno-chóralne zakończone koncertami otwartymi dla publiczności) oraz spektakle teatralne z udziałem amatorskich teatrów z powiatu piaseczyńskiego. Projekt ma na celu wciągnąć miejscową ludność w działania kulturalne (warsztaty), jak również zaproponować oryginalną formę spędzenia czasu w swoim lokalnym środowisku, bez konieczności wyjazdu w tym celu do Warszawy czy Góry Kalwarii. Mamy nadzieję, że projekt nasz zaowocuje stworzeniem lokalnych centrów kultury.

jawinternecie_logo

e_urzad_ikona

Ochrona danych

Sprawdz stan powietrza

BP_GK-19

sterylizacja

WYL

logo-karta-seniora

Evenio_baner

prawnik pierwszego kontaktu

LCK(1)

ZP

LPM-logo-2018-rgb

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria