Gmina Gora Kalwaria(1)

  

podworko_baner

SZKOŁA OD PODSZEWKI

08.03.201915:16

Robert

z1W sobotę 2 marca w Szkole Podstawowej nr 2 im. Księcia Janusza w Górze Kalwarii miał miejsce Dzień Otwarty. Każdy mógł wejść do szkoły i poznać zasady jej funkcjonowania oraz zobaczyć warunki, w jakich dzieciaki zdobywają wiedzę. Szczególnie mile widziane były przedszkolaki oraz te dzieci, które od nowego roku szkolnego zaczną edukację w klasach pierwszych.

Nauczyciele przygotowali mnóstwo atrakcji, wśród których znalazły się zajęcia programowania w Scratchu i zabawy z wykorzystaniem różnych programów informatycznych, zabawy z chustą i tunelem animacyjnym, gry ruchowe (także z wykorzystaniem podstawowego słownictwa w języku angielskim), zabawy logiczne, quizy, układanki, zajęcia plastyczne – wycinanki, wyklejanki, malowanki (również z wykorzystaniem tablic multimedialnych), składanie orgiami, obserwacje mikroskopowe.

Dla umiejących czytać i pisać odbywały się warsztaty kaligrafii, przygotowano rebusy, zagadki. Nie zabrakło emocjonujących konkurencji – zawodów sportowych i przeglądu talentów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wystawy prac dzieci – od rysunków po makiety, albumy i własnoręcznie wykonane instrumenty muzyczne.

Podczas gdy dzieci oddawały się zabawie, rodzice mieli okazję do porozmawiania z dyrekcją szkoły i nauczycielami. Wiele pytań dotyczyło zasad funkcjonowania przedszkola oraz tworzenia pierwszej w gminie klasy sportowej o profilu pływackim. Mamy nadzieję, że ze wszystkimi zwiedzającymi spotkamy się już w nowym roku szkolnym.

z2z3z4z5z6z7z8z9z10z11z12z13

czipowanie

sterylizacja

WYL

jawinternecie_logo

czyte_powietrze_aktualnosci_2

logo-karta-seniora

Evenio_baner

LCK(1)

ZP

LPM-logo-2018-rgb

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria