logo-gk4(1)

P_gminaEvenio

XII GMINNY FESTIWAL PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

10.11.201708:07

Jolanta

IMG_9960W dn. 8 listopada 2017 r. do Szkoły Podstawowej w Baniosze bardzo licznie przybyli uczniowie gminnych szkół podstawowych, aby już po raz 12 wziąć udział w Gminnym Festiwalu Piosenki Patriotycznej w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Tradycyjnie nad Festiwalem patronat objął i ufundował statuetki za I miejsca Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Dariusz Zieliński.
W tegorocznej edycji Festiwalu wzięło udział 10 szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Do Szkoły Podstawowej w Baniosze przybyło w sumie 150 uczniów. Wykonawcy zaprezentowali 42 utwory patriotyczne w różnych kategoriach wiekowych i estradowych: solista, duet, zespół, chór z rozgraniczeniem wiekowym na kl. I-III, kl. IV-VI oraz kl. VII i gimnazjum. Poziom artystyczny festiwalu był jak co roku wysoki. Nauczyciele przygotowujący młodych artystów, oraz rodzice, którzy zadbali o piękne stroje przyjechali wraz ze swoimi podopiecznymi, aby wokaliści pewniej i bez tremy prezentowali się przed licznie zgromadzoną publicznością, która nagradzała występy gromkimi brawami.
Nagrodą Grand Prix festiwalu w tym roku jury uhonorowało zespół z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze Kalwarii za wykonanie piosenki „Dziś idę walczyć mamo”.

W dniu 11 listopada 2017 r. podczas obchodów Narodowego Święta Niepodległości w koncercie w Kościele Parafialnym w Górze Kalwarii o godz. 17.30 wystąpią następujący laureaci: Lena Leszczyńska, Adam Kłusek, Małgorzata Sasanka, Paulina Dzwonkowska i Łucja Rzezak, zespół z kl. I b ze Szkoły Podstawowej w Czersku, „Dźwięczne Półnutki”
ze Szkoły Podstawowej w Baniosze, zespół z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze Kalwarii.

Wszystkim zaangażowanym w organizację XII Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej bardzo dziękujemy, specjalne podziękowania składamy firmom: „Hurtownia B.B.” i „Dolina Czerska” z Góry Kalwarii oraz firmie „Uni-Pack Maciejko sp. j.” z Piaseczna za ufundowanie nagród rzeczowych dla wszystkich uczestników festiwalu.
Iwona Szymańska Agnieszka Sałańska
Galeria foto
Wyniki festiwalu poniżej

Jury w składzie: Tadeusz Sas, Edyta Wiśniewska, Dariusz Falana i Dariusz Słapek wyłoniło Laureata Grand Prix XII GFPP oraz przyznało nagrody :

Laureaci XII Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej:

 • Grand Prix XII GFPP zespół z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze Kalwarii – „Dziś idę walczyć mamo”

 • I miejsce w kategorii solista kl. I-III – Lena Leszczyńska ze Szkoły Podstawowej w Baniosze – „Piechota, maszerują strzelcy”

 • I miejsce w kategorii solista kl. IV-VI – Adam Kłusek ze Szkoły Podstawowej
  w Dobieszu – „Biały krzyż”

 • I miejsce w kategorii solista kl. VII i gimnazjum – Małgorzata Sasanka ze Szkoły Podstawowej w Baniosze – „Miasto 44”

 • I miejsce w kategorii duety I- III – Blanka Pasternak, Milena Plichta ze Szkoły Podstawowej w Czaplinku – „Pięknie żyć”

 • I miejsce w kategorii duety IV- VI – Paulina Dzwonkowska, Łucja Rzezak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Górze Kalwarii – „Warszawskie dzieci”

 • I miejsce w kategorii duety kl. VII i gimnazjum – Julia Romaniuk, Wiktoria Radomska
  z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Górze kalwarii – „Biały krzyż”

 • I miejsce w kategorii małe zespoły kl. I – III – zespół z kl. I b ze Szkoły Podstawowej
  w Czersku – „Pałacyk Michla”

 • I miejsce w kategorii małe zespoły kl. IV – VI – zespół „Dźwięczne Półnutki ze Szkoły Podstawowej w Baniosze – „Ojczyzno ma”

 • I miejsce w kategorii duże zespoły - chóry - klasa V b ze Szkoły Podstawowej
  w Baniosze - „Ballada Varia”

fb_perlymazowsza

czyte_powietrze_aktualnosci_2

logo-karta-seniora

Evenio_baner

LCK(1)

ZP

LOGO_portal_mapowy

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria