logo_herb_kolor

  

choinka1
 

 

Sołtysi po wyborach

23.03.200710:29

W 38 sołectwach gminy Góra Kalwaria dobiegły końca wybory Sołtysów. Na nową kadencję 2007-2010, w ośmiu sołectwach (Czaplinek, Łubna, Mikówiec, Tomice, Pęcław, Podgóra, Sobików, Wólka Załęska) zostali wybrani nowi sołtysi. Aktualny wykaz sołtysów i sołectw znajduje się na stronie internetowej.

 

W dniu 8 marca br., odbyło się spotkanie pani burmistrz Barbary Samborskiej z sołtysami. Ustępującym sołtysom przekazano bardzo serdeczne podziękowania za owocną, długoletnią współpracę i zaangażowanie w rozwiązywaniu spraw lokalnych. Nowych sołtysów powitano równie serdecznie, zapraszając do bezpośredniej współpracy. Obecni na spotkaniu sołtysi wysłuchali informacji o zrealizowanych zadaniach w 2006 roku, planowanych przedsięwzięciach na 2007 rok oraz zgłosili problemy jakie występują w sołectwach.

W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Biura Powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oraz pracownicy urzędu.

Pani Edwarda Badowska-Byszyńska - Kierownik Oddziału Powiatowego ARiMR w Górze Kalwarii (ul.Rybie 8, tel. 022 7361304) przedstawiła główne zadania Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa na 2007r. Najwięcej uwagi poświęcono sprawie wypełniania wniosków o przyznanie płatności bezpośrednich do gruntów rolnych.

Wypełnione wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich do gruntów rolnych należy składać w terminie od 15 marca do dnia 15 maja 2007 r. Dopuszczalne jest złożenie wniosku w ciągu 25 dni kalendarzowych po tym terminie, czyli do dnia 9 czerwca 2007r., jednakże za każdy dzień roboczy opóźnienia należna producentowi płatność będzie pomniejszona o 1% za każdy dzień opóźnienia.

Specjaliści Biura Powiatowego ARiMR w Górze Kalwarii, udzielają dokładnych i szczegółowych informacji związanych z wypełnianiem wniosków.

Podczas spotkania ustalono również, że jeden dzień w tygodniu tj. piątek będzie dniem przeznaczonym przede wszystkim dla sołtysów i rolników z gminy Góra Kalwaria.

Pan Marek Zaleski gminny doradca rolny Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, oddział Piaseczno przedstawił program szkoleń dla rolników.

Dyżur doradcy rolnego Powiatowego Zespołu Doradztwa MOD w Górze Kalwarii ul.Ratuszowa 1 (pawilon), tel 022 7273548, odbywa się w dni robocze, w godz. 8.00 – 10.00. W przypadku dużego zapotrzebowania rolników na wypełnianie wniosków o płatności, specjaliści PZD wnioski wypełniać będą codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00, z wyłączeniem dni w których realizowane będą szkolenia planowe, FAPA i inne obowiązujące zadania.

 

 

jawinternecie_logo

e_urzad_ikona

Ochrona danych

Sprawdz stan powietrza

BP_GK-19

sterylizacja

WYL

logo-karta-seniora

Evenio_baner

prawnik pierwszego kontaktu

LCK(1)

ZP

LPM-logo-2018-rgb

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria