AKTUALNOŚCI
KALENDARZ IMPREZ
NEWSLETTER

Ochrona danych osobowych

31.12.2019

14:14

Robert

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ŻTC BIKE RACE – UTRUDNIENIA W RUCHU

22.08.2019

12:53

Robert

ztc24 sierpnia – przypominamy – na ulicach naszej gminy rywalizować będą miłośnicy dwóch kółek. Kierowcy muszą się więc liczyć z utrudnieniami w ruchu. Wyścigi potrwają od godz. 12.00 do 15.00.

Uczestnicy ŻTC Bike Race będą pokonywać 18-kilometrową pętlę. Start na ul. ks. Sajny w Górze Kalwarii. Następnie dojadą Pijarską do ul. Wyszyńskiego, dotrą drogą przez Brześce do Kawęczyna, gdzie skierują się na szosę wzdłuż wału wiślanego i wrócą do Góry Kalwarii. Meta na ul. Lipkowskiej.

Organizatorem zawodów jest Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów, a patronat nad nimi objął burmistrz gminy Góra Kalwaria, Arkadiusz Strzyżewski.

TRASA NA MAPIE

CHIŃSKIE MIASTO OFERUJE GÓRZE KALWARII PARTNERSTWO

21.08.2019

13:57

Piotr

goscie_z_chin1Goście z zakątka Azji oddalonego od Warszawy o 9,5 godzin lotu samolotem we wtorek zawitali do naszego ratusza.

Miasto Jingdezhen znajduje się w południowo-wschodnich Chinach blisko ujścia Jangcy, liczy 1,6 mln mieszkańców, a prowincja, w której się znajduje – 40 mln. Gród, którego historia liczy 2000 lat znany jest z produkcji samochodów, helikopterów, ale przede wszystkim porcelany cienkiej jak papier. Z zastaw stołowych wytwarzanych w Jingdezhen przez wieki korzystały europejskie dwory królewskie i cesarskie. Obecnie, rokrocznie w mieście odbywają się wielkie targi porcelany, a na świecie – wystawy misternych wyrobów z Jingdezhen.

Siedmioosobowej delegacji, która przybyła do naszego miasta przewodził wiceburmistrz Xiong Hao (na zdjęciu). Na miejscu przywitali Azjatów zastępcy burmistrza Danuta Rechnia i Mateusz Baj ze współpracownikami.

Było to pierwsze spotkanie pomiędzy władzami Góry Kalwarii i Jingdezhen, ale prawdopodobnie nie ostatnie – obie strony wyraziły zainteresowanie podpisaniem listu intencyjnego o wzajemnej współpracy i wymianie w zakresie kultury, sportu i turystyki.

CIESZMY SIĘ WISŁĄ!

21.08.2019

12:46

Robert

SWIETO-WISLY-2019Święto Wisły na Urzeczu to już tradycja. W tym roku organizatorami imprezy są Piaseczyńskie WOPR oraz Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Podczas wydarzenia będzie można poznać smaki Urzecza, dowiedzieć się, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą, zapoznać się z ofertą POIK, wziąć udział w turnieju piłki plażowej i zawodach wakeboardowych, spróbować swoich sił na desce SUP, a także przepłynąć się łodziami tradycyjnymi i ratowniczymi jednostki WOPR. Nie zabraknie również atrakcji muzycznych: Magda Bereda, JaiCob & Dobrepany, wychowankowie Domu Kultury Włochy. Czeka na Państwa moc atrakcji! Zapraszamy! Sobota, 24 sierpnia 2019 r., godz. 13.00–20.00.

13.00 – Rozpoczęcie Święta Wisły na Urzeczu
13.10 – Prelekcja o Nadwiślańskim Urzeczu 
14.00 – Kukiełkowy teatr profilaktyczny dla dzieci z bajką „Brzydkie kaczątko” 
15.00 – Koncert Magdy Beredy 
15.45 – Pokaz Klubu Karate Kyokushin Fighters Dojo Góra Kalwaria
16.15 – Prelekcja o bezpiecznym wypoczynku nad wodą i pierwszej pomocy
17.00 – Koncert zespołu Labilni 
17.30 – Wręczenie pucharów i dyplomów 
18.30 – Koncert Jaicob

Pozostałe atrakcje:
wakeboard, SUP, turniej piłki plażowej, rejsy łodziami, degustacja potraw kuchni Urzecza, food truck.

Poza tym stanowiska:
POIK, TOnZ, Razem dla Góry.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

USC CZYNNY KRÓCEJ

21.08.2019

11:51

Robert

uscSzanowni Mieszkańcy, informujemy, że w środę 21 sierpnia Urząd Stanu Cywilnego w Górze Kalwarii będzie czynny o godzinę krócej – do 15.00. Za utrudnienia przepraszamy.

LIST MINISTRA OBRONY NARODOWEJ ODCZYTANY PODCZAS UROCZYSTOŚCI 15 SIERPNIA

19.08.2019

16:17

Piotr

List MMB - Sxwiexto Wojska Polskiego pikniki vAg_TP_podpis_2Prezentujemy list Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej, odczytany podczas obchodów Święta Wojska Polskiego w Górze Kalwarii przez Sergiusza Muszyńskiego, przedstawiciela resortu obrony. 

TRZYTYGODNIOWA PRZERWA NA BASENIE

19.08.2019

13:25

Piotr

basen_zamknietyUwaga, miłośnicy pływania! Od 23 sierpnia do 14 września zespół basenowy w Górze Kalwarii będzie nieczynny.

Podobna przerwa technologiczno-konserwacyjna odbywa się co roku, aby pływalnia została bardzo dokładnie wyczyszczona (w tym celu z wszystkich niecek jest wypuszczana woda), urządzenia przeszły przeglądy serwisowe i zostało wymienione wszystko to, co wyraźnie szwankuje. Taka przerwa jest konieczna, aby przez dalszą część roku korzystanie z basenu było przyjemne i przed wszystkim bezpieczne. Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

POMÓŻ RATOWAĆ ŻYCIE

19.08.2019

11:59

Piotr

Kalwaryjski Klub HONOROWYCH DAWCOW KRWI ZaPRASZA NA

ZADBAJMY O NASZE OTOCZENIE

19.08.2019

11:13

Piotr

sprzatanieSzanowni Mieszkańcy, wygląd naszego miasta zależy od nas wszystkich.

W związku z nienależytym wykonywaniem przez niektórych właścicieli nieruchomości obowiązków wynikających z przepisów przypominamy, że za porządek na chodniku odpowiada właściciel przylegającej nieruchomości.

Jak mówi art. 5 ust. 1 pkt 4 ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, właściciel (lub współwłaściciel, zarządca, użytkownik itp.) jest zobowiązany do „uprzątnięcie błota, śniegu, lodu i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości”.

Dbajmy wspólnie o estetykę naszej małej ojczyzny.

PIŁKARSKA JESIEŃ - EMOCJE NIE RAZ SIĘGNĄ ZENITU

14.08.2019

12:50

Piotr

inauguracja_ligiW najbliższą sobotę o godz. 17.00 MKS Korona Góra Kalwaria i KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie zagrają derby na inaugurację nowego sezonu A klasy.

Na stadionie przy ul. Wojska Polskiego spotkają się: zespół gospodarzy, po awansie mający apetyt na znacznie więcej, i goście, którzy kończyli poprzedni sezon w czołówce tabeli. To pierwsze takie lokalne derby, ale nie ostatnie – w swojej grupie Korona zagra także z UKS Orzeł Baniocha, a patrząc na podwórko powiatowe – z KS Konstancin, UKS Walka Kosów, UKS Tarczyn, MKS Piaseczno II, FC Lesznowola i LKS Jedność Żabieniec.

WEŹ UDZIAŁ W WYŚCIGU LUB PRZYJDŹ KIBICOWAĆ

14.08.2019

11:12

Piotr

ztc_gora_kalwariaJuż 24 sierpnia kolarze-amatorzy ponownie zawitają do Góry Kalwarii, aby rywalizować w 12. etapie wyścigów ŻTC BIKE RACE.

W naszej gminie miłośnicy dwóch kółek będą ścigali się na 4 dystansach – od 36 km do 108 km. Wystartują o godz. 12.00 z ul. ks. Sajny w Górze Kalwarii, a następnie będzie można im kibicować w Moczydłowie, Brześcach, Kawęczynie, Podłęczu, Wólce Dworskiej i ponownie w mieście, gdzie rywalizacja się zakończy. Ważna wiadomość dla mieszkańców gminy Góra Kalwaria, którzy wezmą udział w wyścigach – od nich organizator nie będzie pobierał opłaty startowej. Zachęcamy do obejrzenia filmu, na którym burmistrz Arkadiusz Strzyżewski, który sprawuje patronat nad 12. etapem ŻTC BIKE RACE, zaprasza do udziału w imprezie. https://youtu.be/AfgzL64H1fI

W PIĄTEK URZĄD BĘDZIE ZAMKNIĘTY

13.08.2019

12:08

Piotr

urzad_nieczynny_sierpien1

UCZNIOWIE OTRZYMAJĄ NOWOCZESNY SPRZĘT KOMPUTEROWY

13.08.2019

10:53

Piotr

umowa_pracowniaPracownia informatyczna w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Górze Kalwarii już niebawem przejdzie dużą metamorfozę.

Wiceburmistrz Danuta Rechnia oraz zastępca skarbnika Barbara Holz (na zdjęciu obie panie obok wicemarszałka Wiesława Raboszuka) wczoraj podpisały umowę na 49 tys. zł dofinansowania do modernizacji pracowni informatycznej w placówce przy ul. ks. Sajny. Prace, które będą przeprowadzone do końca tego roku, w dwóch trzecich sfinansuje Samorząd Województwa Mazowieckiego (pozostałą część – gmina Góra Kalwaria). 15 stanowisk komputerowych w pracowni zyska nowoczesne wyposażenie i oprogramowanie. Pojawi się w niej także m.in. ekran dotykowy o przekątnej 65 cali zintegrowany z komputerem nauczyciela. Do tej pory uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w 2005 roku. Fot. Michał Słaby/Urząd Marszałkowski.

FUNDUSZ SOŁECKI OD A DO Z

12.08.2019

13:05

Piotr

fundusz_solecki_szkolenieZapraszamy sołtysów i członków rad sołeckich z naszej gminy na szkolenie na temat zasad funkcjonowania funduszu sołeckiego.

Zebrani dowiedzą się jak najlepiej dla rozwoju wsi wykorzystać pulę pieniędzy, o której decydują bezpośrednio mieszkańcy poszczególnych miejscowości. Wiedzą na ten temat ze słuchaczami podzieli się Grażyna Jałgos – Dębska, wiceprezes Stowarzyszenia Sołtysi Mazowsza.

PERSEIDY NAD ZAMKIEM

09.08.2019

10:49

Piotr

noc-spadajacych-gwiazd_wwwNoc spadających gwiazd na zamku w Czersku zbliża się wielkimi krokami!

Już jutro wieczorem dziedziniec zamkowy zapełni się stanowiskami edukacyjnymi, przy których będzie można skonstruować i wysłać w kosmos własną minirakietę, zbudować spektroskop – urządzenie do obserwacji widma światła, poznać działanie zegara astronomicznego i wziąć udział w szalonych eksperymentach naukowych. Z kolei zwolennicy pozycji leżącej zostaną zaproszeni do strefy astrochillout i kina sferycznego. Będzie można także ozdobić twarz świecącymi malunkami i tworzyć wspólnie kosmiczny, batikowy obraz. Przez cały czas do dyspozycji gości będą profesjonalne teleskopy, a goście z Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii podzielą się swoją rozległą wiedzą o kosmosie. Początek wydarzenia o godz. 19, wstęp 8 zł (bilet normalny) i 5 zł (bilet ulgowy).

Jeśli są Państwo zaintetresowani otrzymywaniem informacji o różnego rodzaju wydarzeniach odbywających się na terenie naszej gminy
prosimy o pozostawienie adresu e-mail. 

 

Galeria filmów
Galerie
Galeria wydarzeń
Tu znajdziesz zdjęcia z najważniejszych wydarzeń Góry Kalwarii

Góra Kalwaria
Zabytki, ciekawe miejsca, przyroda, ...Zdjęcia archiwalne
Zdjęcia archiwalne dawnej Góry Kalwarii