logo-gk4(1)

P_gminaEvenio

UROCZYSTOŚĆ PRZY MOGILE STRAŻNIKÓW GRANICZNYCH

09.11.2018

11:22

Robert

straz-granicznaW imieniu Zarządu Towarzystwa Opieki nad Zabytkami Oddział w Czersku (TOnZ Czersk) serdecznie zapraszam na uroczystość związaną z zakończeniem prac konserwatorskich dotyczących mogiły strażników granicznych z Centralnej Szkoły Straży Granicznej w Górze Kalwarii.

TOnZ Czersk prowadził projekt polegający na renowacji mogiły strażników granicznych we współpracy z Zespołem Szkół Zawodowych im. F. Bielińskiego w Górze Kalwarii reprezentowanym przez panią dyrektor Elżbietę Smereczyńską, Społecznym Konserwatorem Zabytków w Górze Kalwarii p. Marcinem Niedziółką, Parafią pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Górze Kalwarii, Stowarzyszeniem Weteranów Polskich Formacji Granicznych reprezentowanym przez Waldemara Bocheńskiego oraz zgodnie z wytycznymi Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Celem prac konserwatorskich była m.in. odbudowa obmurowania mogiły, renowacja trzech skorodowanych krzyży, odtworzenie zniszczonej tabliczki nagrobnej strażnika granicznego Józefa Olszara oraz dwóch pozostałych tabliczek nagrobnych Bolesława Adamczyka i Wojciecha Romanowskiego oraz uporządkowanie otoczenia mogiły.

Zapraszam na skromną, ale ważną uroczystość, która wpisuje się w obchody 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Uroczystość odbędzie się 10 listopada 2018 roku o godz. 13.00 na cmentarzu parafialnym w Górze Kalwarii przy ul. Kalwaryjskiej.

Serdecznie zapraszam
Piotr Rytko, prezes zarządu TOnZ – Oddział w Czersku

RADUJMY SIĘ RAZEM NIEPODLEGŁĄ!

09.11.2018

10:59

Robert

11listopada2018_poprW najbliższą niedzielę finał gminnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Wyjątkowy jubileusz i wyjątkowe atrakcje: koncert hiphopowców, bieg na 10 km oraz pokaz wojskowych pojazdów.

Serdecznie zachęcam wszystkich mieszkańców gminy do wspólnego uczczenia Narodowego Święta Niepodległości, a jednocześnie setnej rocznicy odrodzenia się naszej ojczyzny. Wiele zorganizowaliśmy w tym roku wydarzeń, podczas których mówiliśmy o 100-leciu odzyskania wolności. Jednak program niedzielnych uroczystości w Górze Kalwarii jest szczególny. Ten dzień z pewnością zapisze się mieszkańcom w pamięci – mówi burmistrz Dariusz Zieliński.

Początek o 9.30 – o tej godzinie pod halą sportową przy ul. Białka rozpoczną się Biegi Niepodległościowe. To już 26. edycja zawodów. Ale po raz pierwszy bieg główny (nie ma już wolnych miejsc) odbędzie się na dystansie 10 kilometrów. Co więcej, jego uczestnicy wystartują o symbolicznej godzinie 11.11, podobnie jak biegacze w 99 innych miejscowościach. Gmina Góra Kalwaria przystąpiła bowiem do akcji „100 biegów na 100-lecie”. Regulamin zawodów – na www.osirgorakalwaria.pl.

O 13.00 w kościele parafialnym odprawiona zostanie msza święta. Po niej nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Józefa Piłsudskiego, a o 15.00 rozpocznie się koncert na rynku, gdzie tradycyjnie zapłonie Ognisko Niepodległe. Najpierw zaśpiewają laureaci Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej. Trzy kwadranse później na scenie pojawią się raperzy. Młodzi mieszkańcy gminy wykonają utwory z płyty „Sto” (której powstanie sfinansował samorząd), odbędzie się też premiera teledysku do kompozycji hiphopowców zatytułowanej „Dzieci Powstania”. Po występach zaprosimy na darmową grochówkę.

To jednak nie koniec atrakcji. Od 10.00 przy rynku będzie można oglądać wojskowe pojazdy, które o 14.45 przeparadują.

Serdecznie zapraszamy!

Uwaga! 11 listopada w Górze Kalwarii, w związku z Biegami Niepodległościowymi, niemożliwy będzie dojazd w pobliże kościoła parafialnego od 9.00 do 12.40. W tych godzinach zamknięte będą ulice: ks. Sajny, por. Białka, odnoga ul. Dominikańskiej, 3 Maja, Ratuszowa, odcinek ul. Piłsudskiego (między Ratuszową a ks. Sajny) oraz Lipkowska. Prosimy o parkowanie samochodów przy ulicach Wierzbowskiego i Strażackiej, przy odcinku ul. Piłsudskiego między Dominikańską a Ratuszową oraz po zachodniej stronie ul. Dominikańskiej. Wyjazd aut, które zostaną zaparkowane pod kościołem parafialnym przed mszą św. o 8.30, oczywiście będzie możliwy. Trasa biegu na 10 km: MAPKA.

Informacja dla pasażerów autobusów: przy rynku przystanek zarówno dla osób wsiadających, jak i wysiadających będzie się znajdować przy ul. Piłsudskiego.

Za utrudnienia bardzo przepraszamy.

W NAJBLIŻSZY PONIEDZIAŁEK URZĄD ZAMKNIĘTY

08.11.2018

09:57

Robert

nieczynne

UWAGA! 11 LISTOPADA ZAMKNIĘTE ULICE

05.11.2018

09:15

Jolanta

bieg_stulecia_baner11 listopada w godz.: 9.30-12.40 w Górze Kalwarii odbędą się biegi uliczne w ramach Biegu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Uwaga, z racji biegów od godz. 9 do godz. 12.40 niemożliwy będzie dojazd w pobliże kościoła parafialnego.
Zamknięte będą wtedy ulice: ks. Sajny, por. Białka, odnoga ul. Dominikańskiej, 3 Maja, odcinek ul. Piłsudskiego (między ks. Sajny a Ratuszową) oraz Lipkowska. Prosimy o parkowanie samochodów przy ulicach Wierzbowskiego i Strażackiej, odcinku ul. Piłsudskiego między Dominikańską a Ratuszową oraz po zachodniej stronie ulicy Dominikańskiej.
Organizator - Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii przeprasza za utrudnienia, które warunkowane są bezpiecznym przeprowadzeniem sportowej imprezy, w której weźmie udział ponad 500 osób.
Jednocześnie serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania zarówno uczestnikom biegów młodzieżowych jak i Biegu Głównego.
To wyjątkowy Bieg i wyjątkowa Rocznica dlatego liczymy na Państwa wyrozumiałość.
Dyrektor OSIR -Paweł Maciejewski
Regulamin biegu.
TRASA BIEGU

4 LISTOPADA II TURA WYBORÓW SAMORZĄDOWYCH

03.11.2018

15:42

Robert

tabelka wyborcza - tytul

WYBORCO, SPRAWDŹ, JAK I GDZIE GŁOSOWAĆ

03.11.2018

10:26

Jolanta

flagaW niedzielę 21 października wybory samorządowe. Mieszkańcy zagłosują na kandydatów na burmistrza, do rady gminy, rady powiatu oraz sejmiku wojewódzkiego. Lokale wyborcze będą otwarte w godzinach 7.00–21.00.

Jak oddać głos – spot Państwowej Komisji Wyborczej: https://www.youtube.com/watch?v=rGvGprAlfFc&feature=youtu.be (nasza gmina liczy przeszło 25 tys. mieszkańców)

Obwody głosowania: /files/0/85626/Obwody-glosowania.pdf

NOWY ASFALT NA PARCELI. UTRUDNIENIA W RUCHU

02.11.2018

14:49

Robert

kosciuszki35Szanowni Państwo, informujemy, że 2 oraz 5 listopada na zlecenie gminy firma wykonawcza będzie kłaść asfalt na Parceli. Przebudowa obejmie ul. Kościuszki (między Pijarską a Batorego) oraz ul. Batorego (od Kościuszki do Wyszyńskiego). Za utrudnienia w ruchu przepraszamy.

SETNA ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. WYJĄTKOWY BIEG, WYJĄTKOWY KONCERT

02.11.2018

11:07

Robert

swieto-niepodleglosci2018Setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczcimy w Górze Kalwarii w szczególny sposób. W niedzielę 11 listopada w mieście zostanie rozegrany Bieg Stulecia na dystansie 10 km. Wystartuje on punktualnie o godz. 11.11 w 100 miejscowościach w całej Polsce. Innym wyjątkowym wydarzeniem będzie koncert młodych hiphopowców z naszej gminy – premiera patriotycznej płyty „Sto”.

Oto program obchodów:
godz. 9.30 – Biegi Niepodległościowe,
13.00 – msza święta w kościele parafialnym w Górze Kalwarii,
14.00 – złożenie kwiatów pod pomnikiem marszałka Piłsudskiego,
15.00 – koncerty przy Ognisku Niepodległym na rynku.

Dodatkowo w godzinach 10.00–14.45 przy ul. 3 Maja będzie można oglądać wystawę zabytkowych pojazdów.

Serdecznie zapraszamy!

OGŁOSZENIE

30.10.2018

10:42

Robert

ogloszenie zielone

NAPĘDZIMY WAM STRACHA. NOC GROZY NA ZAMKU W CZERSKU

28.10.2018

14:54

Robert

noc-grozy-2018-poprSzykujemy kolejną dawkę grozy! Jeśli się nie boisz, zarezerwuj swój czas na sobotę 3 listopada.

To będzie kilka najstraszniejszych godzin tego roku! Sprawimy, że na dziedzińcu czerskiej warowni powieje grozą. Na początek zaserwujemy psychodeliczny FIRE HORROR SHOW w wykonaniu kuglarzy AzisLight. Odrobinę magii, szczyptę strachu i soczystą dawkę niezapomnianych wrażeń zapewni doktor Krupenstein. Sporego dreszczyku emocji dostarczy nowy thriller paranormalny OBECNOŚĆ 2. Tego wieczoru nie zabraknie strawy, napitku i ciepła ogniska. Jesteśmy przekonani, że taka porcja obezwładniającego strachu jeszcze długo po powrocie do domu nie pozwoli Wam zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?

Program:
od 16.30 – alchemia w wykonaniu doktora Krupenteina
17.15 – FIRE HORROR SHOW – AzisLight
17.30 – projekcja plenerowa filmu OBECNOŚĆ 2

Poczęstunek:
– krew diabła tasmańskiego
– ognisty wywar ze smoka czerskiego

Zamek Książąt Mazowiecki w Czersku,
3 listopada (sobota), godz. 16.30,
wiek 15+

12345...451

czyte_powietrze_aktualnosci_2

logo-karta-seniora

Evenio_baner

LCK(1)

ZP

LOGO_portal_mapowy

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria