logo_herb_kolor

  

bp-fb

MAŁE GRANTY – INFORMACJA O OFERCIE „OBÓZ SPORTOWY UKS SKALAR”

30.06.2019

14:03

Robert

Herb na stroneGmina Góra Kalwaria, zgodnie z art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018 r. poz. 450, 650, 723, 1365, z 2019 r. poz. 37), informuje o wpłynięciu i uznaniu celowości oferty pt. „Obóz sportowy UKS Skalar”, dotyczącej realizacji zadania publicznego w obszarze „profilaktyka uzależnień i przeciwdziałanie alkoholizmowi”.

Zadanie będzie realizowane przez UKS Skalar w Górze Kalwarii przy wsparciu finansowym Gminy, udzielonym trybie małych grantów. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty, może zgłosić uwagi jej dotyczące. Osoba prowadząca sprawę: Monika Kasprzyk, tel. 22 727 95 18.

MAŁE GRANTY – INFORMACJA O OFERCIE „TENISOWE SOBOTY”

30.06.2019

13:38

Robert

Herb na stroneGmina Góra Kalwaria, zgodnie z art. 19a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018 r. poz. 450, 650, 723, 1365, z 2019 r. poz. 37), informuje o wpłynięciu i uznaniu celowości oferty pt. „Tenisowe soboty”, dotyczącej realizacji zadania publicznego w obszarze „sport – wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej”.

Zadanie będzie realizowane przez Fundację Edukacja Sportowa z siedzibą w Krzakach Czaplinkowskich przy wsparciu finansowym Gminy, udzielonym trybie małych grantów. Każdy, w terminie 7 dni od dnia zamieszczenia oferty, może zgłosić uwagi jej dotyczące. Osoba prowadząca sprawę: Monika Kasprzyk, tel. 22 727 95 18.

BEZPŁATNE SZKOLENIA W RAMACH PROJEKTU „JA W INTERNECIE”

28.06.2019

14:03

Robert

PLAKAT_white_rdc (1)Gmina Góra Kalwaria zaprasza do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych w ramach projektu „Ja w Internecie. Program szkoleniowy rozwoju kompetencji cyfrowych”.

Zorganizowane zostaną atrakcyjne szkolenia tematyczne z zakresu:
a) Rodzic w internecie
b) Mój biznes w sieci
c) Moje finanse i transakcje w sieci
d) Działam w sieciach społecznościowych
e) Tworzę własną stronę internetową (blog)
f) Rolnik w sieci
g) Kultura w sieci

Szczegółowy opis szkoleń jest tutaj.

Planowany termin realizacji szkoleń: lipiec 2019 – sierpień 2019.

Miejsce szkoleń: Zespół Szkół Ogólnokształcących w Górze Kalwarii, ul. Sajny 16.

Uczestnikami mogą być osoby powyżej 25. roku życia z terenu województwa mazowieckiego, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, pracujący i bezrobotni, a także osoby z niepełnosprawnościami. Wszystkim uczestnikom zapewniamy catering oraz materiały edukacyjne.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PRACA NA LATO. ZATRUDNIMY OSOBĘ DO PROWADZENIA GMINNEJ KAWIARENKI INTERNETOWEJ

26.06.2019

18:38

Robert

lckSzukasz ciekawej pracy na wakacje, a może na dłużej? Masz interesujące pomysły? Chcesz wspierać i aktywizować innych mieszkańców? Ta oferta jest dla Ciebie!

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria zatrudni osobę, która do końca sierpnia (a być może dłużej) będzie administratorem gminnego Lokalnego Centrum Kompetencji (LCK) w Górze Kalwarii.

LCK to swego rodzaju kawiarenka internetowa. Powstało w styczniu 2016 roku, za fundusze z Unii Europejskiej oraz z budżetów państwa i województwa. Mieści się na terenie byłej jednostki wojskowej, przy ul. Dominikańskiej 9. W lokalu znajduje się pięć stanowisk komputerowych z dostępem do sieci. Są też: drukarka, ksero, skaner, projektor i aparat fotograficzny. Uczniowie mogą się tu przygotować do lekcji, bezrobotni – wyszukać oferty pracy, a seniorzy – nauczyć się obsługi komputera czy surfowania po internecie. Można otrzymać wsparcie w napisaniu CV czy pisma urzędowego. Korzystanie z LCK jest oczywiście bezpłatne.

Szukamy osoby, która będzie prowadzić Centrum, a jednocześnie inicjować działania wynikające ze specyfiki LCK oraz promować kawiarenkę. Mieszkańców, którzy chcą pełnić funkcję administratora punktu, prosimy o kontakt z Urzędem Miasta i Gminy, z Biurem Promocji i Informacji (adres: promocja@gorakalwaria.pl). Do 5 lipca czekamy na CV oraz na Państwa koncepcje pracy w LCK (maksymalna objętość listy pomysłów to strona A4). Prosimy zwłaszcza o propozycje animowania czasu wolnego mieszkańców, szczególnie dzieci, młodzieży i seniorów.

PILNE! Informujemy

20.06.2019

20:38

Robert

www1

Zgodnie z planem ćwiczeń pk. „Dragon '19” na terenie Rzeczypospolitej Polskiej odbędzie się epizod praktyczny tych manewrów międzynarodowych. Związany on będzie z ewakuacją ludności z obszarów zagrożonych działaniami militarnymi na terenie województwa.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

SENATOR O ŚWIĘTYM ZAKONNIKU

19.06.2019

12:28

Robert

Powstała kolejna kspotkanie ryszkasiążka o spoczywającym w Górze Kalwarii świętym i zarazem patronie gminy. Nosi tytuł „Stanisław Papczyński. Apostoł dobrej Polski”. Napisał ją senator Czesław Ryszka. W niedzielę 23 czerwca odwiedzi on sanktuarium na Mariankach, by spotkać się z czytelnikami. Prezentacja książki odbędzie się w muzeum o. Papczyńskiego o godz. 18.00. Podczas spotkania będzie można ją kupić i uzyskać dedykację autora. Wstęp wolny.

POZNANI BOHATEROWIE

18.06.2019

14:57

Robert

rytko.pMiłośnicy lokalnej historii mają kolejny powód do zadowolenia. Piotr Rytko, prezes czerskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami, 13 czerwca zaprezentował swoją najnowszą książkę pt. „Na drodze do niepodległości. Nieznani bohaterowie Czerska i Góry Kalwarii z czasów Wielkiej Wojny”.

W wydawnictwie znajdziemy dotychczas niepublikowane i nieznane zdjęcia, a także dokumenty i relacje na temat artylerzystów Legionów Polskich, którzy stacjonowali podczas I wojny światowej w Czersku i Górze Kalwarii. Dzięki wydanej przez TOnZ książce przywrócona została także pamięć o bohaterach, członkach Polskiej Organizacji Wojskowej Józefa Piłsudskiego, którzy skrycie przygotowywali Czersk i Górę Kalwarię na dzień, w którym Polska odzyska niepodległość. Publikację poprzedziły kilkuletnie kwerendy w archiwach. Piotr Rytko był niekiedy pierwszą osobą od 100 lat, która oglądała przechowywane w nich dokumenty. Podczas promocji w Arche Hotelu Koszary autor dziękował grupie mieszkańców, którzy udostępnili mu swoje rodzinne zbiory i dzielili się wspomnieniami.

Książka będzie do nabycia na stoiskach TOnZ w trakcie lokalnych imprez.

W PIĄTEK PO BOŻYM CIELE URZĄD NIECZYNNY

18.06.2019

14:31

Robert

urzad_nieczynny_czerwiec

KORONA WALCZY O GRANT NA WARSZTATY

18.06.2019

13:58

Robert

korona-tescoKorona Góra Kalwaria bierze udział w 6. edycji konkursu „Decydujesz, pomagamy”, którego głównym organizatorem jest Tesco Polska. Klub walczy o fundusze na zorganizowanie warsztatów kulinarnych dla dzieci „Zrób z nami kulki mocy!”. Głosować można do 14 lipca w sklepach Tesco w Górze Kalwarii, Grójcu i Białobrzegach – zachęcamy!

PRZEWODNIKIEM BĘDZIE AUTOR PRZEWODNIKA

13.06.2019

20:28

Robert

j.rokitaUkazało się drugie wydanie przewodnika „Perły europejskiej architektury i sztuki w Górze Kalwarii – odkryte i opisane na nowo”. Autor publikacji Jan Gustaw Rokita 15 i 16 czerwca, z okazji Święta Góry Kalwarii, będzie oprowadzać wszystkich zainteresowanych po najstarszej części naszego miasta. Spacery rozpoczną się o godz. 11 (zbiórka przy ul. ks. Sajny 1) i potrwają po około 1,5 godziny.

A wszyscy z Państwa, którzy w sobotę (15.06), między godz. 16.00 a 17.00, odwiedzą gminne stoisko na placu przed ratuszem, otrzymają od nas w prezencie nowe wydanie „Pereł” i będą mieli możliwość uzyskania autografu Jana Gustawa Rokity.

Publikacja została dofinansowana przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

12345...476

jawinternecie_logo

turniej_siatkowki_plazowej_2019

sterylizacja

WYL

logo-karta-seniora

Evenio_baner

prawnik pierwszego kontaktu

LCK(1)

ZP

LPM-logo-2018-rgb

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria