logo-gk4(1)

P_gminaEvenio

JAZZOWO I PIKNIKOWO NA RYNKU

11.07.2018

08:24

Robert

rynek letni2018 2 pop podglW Górze Kalwarii wystąpi 15 lipca Leliwa Jazz Band, laureat prestiżowej Złotej Tarki na jazzowym festiwalu w Iławie (2005 r.). Grupa z Tarnowa powstała 40 lat temu. Wykonuje przedwojenne standardy jazzu w aranżacjach, które nawiązują do twórczości zespołów legendarnego Louisa Armstronga. Koncert rozpocznie się o godz. 17.30. Wcześniej, o 16.00, zagra natomiast zespół Biały Kot, usłyszymy autorskie wersje przebojów muzyki rozrywkowej. Początek imprezy na rynku – o 15.00. Nie zabraknie oczywiście atrakcji dla dzieci.

MAZOWIECKI PROGRAM WSPÓŁPRACY

05.07.2018

09:43

Robert

mazowsze-logoPełnomocnik Marszałka Województwa Mazowieckiego ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi zaprasza organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do udziału w pracach nad przygotowaniem projektu Rocznego programu współpracy Województwa Mazowieckiego z organizacjami pozarządowymi na 2019 rok, najważniejszego dokumentu wpływającego na zakres współpracy Samorządu Województwa Mazowieckiego z sektorem pozarządowym. Termin składania uwag i propozycji do projektu to 6 lipca br.

Punktem wyjścia do pracy nad przyszłorocznym programem współpracy jest program obowiązujący w roku 2018. Jest on dostępny na stronie internetowej Samorządowego Forum Dialogu Obywatelskiego: http://www.dialog.mazovia.pl/program_wspolpracy/program_wspolpracy_na_2018.html.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

INSTALACJE SOLARNE I FOTOWOLTAICZNE. SPOTKANIE W SPRAWIE DOFINANSOWANIA

25.06.2018

13:45

Robert

Gora Kalwaria - zaproszenie

ŻYCZENIA Z OKAZJI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO

22.06.2018

17:07

Jolanta

Herb na stroneSzanowni Państwo,
Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy
Szkół i Placówek Oświatowych
Miasta i Gminy Góra Kalwaria,
Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie.

Dobiega końca kolejny, pracowity ale i owocny w liczne osiągnięcia rok szkolny 2017/18.
Serdecznie dziękuję za dotychczasową współpracę mającą na celu rozwój naszej gminnej oświaty.
Jestem Państwu wdzięczny za pełną oddania pracę z dziećmi i młodzieżą, za wysiłek włożony w ich  nauczanie i wychowanie.
Dziękuję za całoroczny trud kształcenia młodego pokolenia, za kolejny etap w przygotowaniu do zadań, które je czekają w przyszłości.

                             Życzę wszystkim Państwu oraz uczniom radości, uśmiechu i udanego wakacyjnego wypoczynku.

                                                                   Dariusz Zieliński

                                                                     Burmistrz Miasta i Gminy

                                                                      Góra Kalwaria, 22 czerwca 2018 roku.
 

UWAGA!!! GWAŁTOWNA ZMIANA POGODY

21.06.2018

14:31

Jolanta

burzaCentralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie prognozuje wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 15 mm do 25 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 100 km/h.
Miejscami grad.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%.
Ważność: od 21 czerwca godz. 18:00 do 22 czerwca 2018 r. godz. 00:00. 
Obszar: woj. mazowieckie – powiat piaseczyński.
Komunikat do pobrania: ostrzeżenie

I GRAND PRIX W SIATKÓWCE PLAŻOWEJ

20.06.2018

15:31

Jolanta

plakat_siatkowka_plazowa_2018

PROŚBA O OGRANICZENIE POBORU WODY PITNEJ

19.06.2018

12:27

Jolanta

logo ZGK Gora Kalwaria(1)Szanowni Państwo,
W związku z panującymi od dłuższego czasu wysokimi temperaturami oraz brakiem opadów atmosferycznych i zwiększonym zapotrzebowaniem na wodę do celów gospodarczych (podlewanie), zwracamy się z prośbą do Mieszkańców Naszej Gminy o ograniczenie poboru oraz oszczędne i racjonalne korzystanie z wody.

W szczególności prosimy o niepodlewanie wodą pitną z gminnej sieci wodociągowej działek, terenów rekreacyjnych-trawników oraz ograniczenie podlewania ogródków przydomowych w godzinach od 6 rano do 22 wieczorem, do czasu poprawy sytuacji meteorologicznej.
Powyższe pozwoli na utrzymanie stabilnego ciśnienia w sieci wodociągowej oraz zagwarantuje uniknięcie przerw w dostawie wody pitnej.
Za zrozumienie i rozsądne korzystanie z wody serdecznie dziękujemy.
Zarząd ZGK Sp. z o.o.
w Górze Kalwarii

 

NASZE BAŚNIE, HISTORIE I LEGENDY

15.06.2018

11:19

Robert

kultura na kolach glowny 1„Kultura na kołach – baśnie, historie, legendy” to nowy projekt Ośrodka Kultury w Górze Kalwarii. Dzięki niemu uczniowie czterech szkół z terenu naszej gminy mają szansę wziąć udział w ciekawych wydarzeniach kulturalnych i edukacyjnych, na co dzień niedostępnych w ich miejscowościach.

Realizację projektu zaczynamy od warsztatów literackich „Rusz wyobraźnią – baśnie, historie, legendy”, nad którymi będzie czuwał Michał Malinowski – opowiadacz, pisarz, podróżnik, autor nowatorskich metod opowiadania i poszukiwacz inspiracji.

Warsztaty mają dać uczestnikom okazję do pracy z wyobraźnią i słowem pisanym, odwołując się do lokalnych baśni, historii, legend. Uczestnicząca w projekcie młodzież będzie miała za zadanie sięgnąć do opowieści, które znają rodzice, dziadkowie, znajomi. Zainspirowani mają szansę stworzyć własne opowiadanie, historię, baśń odwołującą się do związanego z regionem dziedzictwa kulturowego.

W oparciu o stworzone opowiadania grupy uczniów wezmą udział w przygotowaniu ilustracji i rysunku (pod okiem artysty plastyka, ilustratora i kostiumografa Marka Łukasika), inne wykonają prace ceramiczne zainspirowane motywami (pod okiem malarki, absolwentki ASP w Warszawie Anny Skajnowskiej-Olszewskiej), jeszcze inne będą zaangażowane w projektowanie i tworzenie muralu (pod okiem artystów Justyny Szeligi i Matta Ługowskiego).

Prócz warsztatów dla uczniów czterech szkół podstawowych z terenu gminy Góra Kalwaria (Baniocha, Brześce, Czersk, Cendrowice) planowane są wydarzenia otwarte, podczas których mieszkańcy sami będą mogli zmierzyć się z tematem i stworzyć ilustrację do wybranego fragmentu opowiadania czy baśni.

Przygotowane podczas warsztatów najlepsze prace będą dołączone do bezpłatnej publikacji „Nasze baśnie, historie, legendy”, podsumowującej zrealizowane warsztaty.

Otwarte spotkania dla mieszkańców:
 – 15 czerwca, Baniocha,
 – 21 września, Cendrowice,
 – 28 września, Czersk,
 – 12 października, Brześce,
 – 20 października, Gala Finałowa, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii.

Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii otrzymał na realizację tego zadania 24 tys. zł w ramach programu „Kultura dostępna” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji udziela koordynator projektu: Piotr Milewski, tel. 506 788 690, p.milewski@kultura.pl.

ROBOTY NA KALWARYJSKIEJ

15.06.2018

10:00

Robert

kalwaryjska2„W poniedziałek 18 czerwca w Górze Kalwarii rusza trzydniowy remont ul. Kalwaryjskiej” – informuje zarządca drogi, Starostwo Powiatowe w Piasecznie. „Prace będą prowadzone etapami, w godz. 9–18, a na remontowanych odcinkach mogą wystąpić utrudnienia (proponowany objazd Kilińskiego). W środę 20 czerwca zamknięte dla ruchu zostanie skrzyżowanie z ulicami Budowlanych i Rybie. Objazd Sportową i Zakalwaria. Za utrudnienia przepraszamy”.

ROLNIK ROKU. OGŁASZAMY KONKURS

15.06.2018

09:28

Robert

rolnikMożna już zgłaszać kandydatów do konkursu Rolnik Roku, którego głównym organizatorem jest Urząd Miasta i Gminy. Kandydatury przyjmujemy do 31 lipca, a wręczenie nagród nastąpi w czasie Gminnego Święta Plonów – 9 września w Sobikowie.

REGULAMIN
FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

12345...436


BO2

logo-karta-seniora

LCK(1)

ZP

LOGO_portal_mapowy

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria