logo_herb_kolor

  

bp-fb

SUKCES MICHAŁA ADAMKA. ZOSTAŁ BRĄZOWYM MEDALISTĄ MISTRZOSTW POLSKI W KICK-BOXINGU

09.04.2019

09:20

Robert

Michal Adamek i trener Tomasz BakMichał Adamek, 20-letni mieszkaniec Buczynowa, na co dzień trenujący w UKS Tom Bee Team Góra Kalwaria, w pierwszy weekend kwietnia reprezentował naszą gminę w mistrzostwach Polski w kick-boxingu w formule low kick, które odbyły się w Nowym Targu. W zawodach wzięło udział 278 zawodników i zawodniczek z 78 klubów z całego kraju.

Dla Michała (na zdjęciu z prawej, obok trener Tomasz Bąk), dwukrotnego mistrza świata juniorów w formule kick light, był to debiut w zawodach seniorskich w tak wymagającej formule (walka toczy się na ringu, a nokauty nie są rzadkością). Mimo to, z typowym dla siebie zacięciem i sercem do walki, 20-latek zwyciężył w pięknym stylu w dwóch pojedynkach i zdobył brązowy medal mistrzostw Polski.

Wystartował w kategorii -91 kg, w której naprawdę można odczuć „ciężar” ciosów i kopnięć. W pierwszej walce jednogłośnie na punkty pokonał zawodnika z Rabki-Zdroju, a w kolejnej, ćwierćfinałowej, nie dał szans fighterowi z Mysłowic. Turniej dla Michała zakończył się w półfinale, w którym sędziowie przyznali zwycięstwo na punkty przeciwnikowi, utytułowanemu zawodnikowi z Siedlec.

Udział Michała Adamka w mistrzostwach objęty był patronatem oraz wsparciem finansowym burmistrza gminy Góra Kalwaria, za co Uczniowski Klub Sportowy Tom Bee Team na czele z trenerem Tomaszem Bąkiem pragną serdecznie podziękować!

UKS Tom Bee Team

NOWE STAWKI OPŁATY ZA ODPADY I NOWA BONIFIKATA

08.04.2019

17:09

Robert

odpady_nowe_stawkiBezspornym faktem jest, że odbiór odpadów drożeje i wszystko wskazuje na to, iż będzie kosztował nas coraz więcej. Jednak prawdą jest także to, że gmina robi wszystko, aby w tym względzie zminimalizować obciążenia dla mieszkańców.

Obecny system gospodarowania odpadami funkcjonuje w całym kraju od lipca 2013 roku. Śmieci są odbierane od mieszkańców przez firmy, które gminy wybierają w przetargach. Następnie wykonawcy wywożą zmieszaną frakcję odpadów do tzw. regionalnych instalacji przetwarzania odpadów komunalnych (RIPOK), a wysegregowane surowce wtórne do innych odbiorców. Każdą gminę przypisano do konkretnego regionu, w którym istnieje określona liczba RIPOK-ów.

Na tak ukształtowanym rynku ceny zaczęły dyktować zarówno RIPOK-i, jak i firmy wywozowe. W tym drugim przypadku na naszym terenie dał się zauważyć zdecydowany spadek konkurencji. Wcześniej do przetargach na wywóz odpadów przystępowało po kilka firm, tymczasem w ostatnim przetargu ofertę złożyła tylko jedna (Remondis, obecnie odbierający odpady w naszej gminie). I to zgodnie z jej wyliczeniami koszt wywozu odpadów z całej gminy Góra Kalwaria będzie kosztował już nie około 408 tys. zł miesięcznie, ale ponad 934 tys. zł! Gmina mogła odrzucić tę ofertę i ogłosić kolejny przetarg. Ale istniała poważna obawa, że najtańsza oferta w kolejnym postępowaniu może być jeszcze droższa.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

OGŁOSZENIE W SPRAWIE DOWOZU DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH DO SZKÓŁ W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

08.04.2019

13:26

Robert

herb  2016_poprawiony_2Zespół Obsługi Placówek Oświatowych zwraca się z prośbą do rodziców lub prawnych opiekunów dzieci i uczniów niepełnosprawnych, którzy zamierzają korzystać w roku szkolnym 2019/2020 ze zbiorowego transportu dzieci i uczniów do szkół poza rejonem gminy Góra Kalwaria, o składanie wniosków o dowóz dziecka.
PEŁNA TREŚĆ OGŁOSZENIA
WNIOSEK O DOWÓZ DZIECKA

OSTRZEŻENIE O ZŁEJ JAKOŚCI POWIETRZA

08.04.2019

12:05

Robert

kryzysoweWojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje o podwyższonych stężeniach w powietrzu pyłów zawieszonych:
ostrzeżenie I z 8.04.2019 r.
ostrzeżenie II z 8.0.2019 r.

APEL DO RODZICÓW W ZWIĄZKU Z ZAPOWIADANYM STRAJKIEM NAUCZYCIELI

07.04.2019

11:40

Robert

STRAJK NAUCZYCIELI1Szanowni Państwo, ze względu na planowany „ogólnopolski strajk nauczycieli”, który ma rozpocząć się 8 kwietnia, informujemy, że do strajku planują przystąpić następujące przedszkola i szkoły, dla których gmina Góra Kalwaria jest organem prowadzącym:

1. Samorządowe Przedszkole Integracyjne w Górze Kalwarii,
2. Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Czersku,
3. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Księcia Janusza w Górze Kalwarii,
4. Szkoła Podstawowa im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku,
5. Szkoła Podstawowa im. Feliksa Kapackiego w Cendrowicach,
6. Szkoła Podstawowa im. Władysława Reymonta w Coniewie,
7. Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Dobieszu,
8. Szkoła Podstawowa im. Księdza Jana Twardowskiego w Czachówku,
9. Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Brześcach,
10. Szkoła Podstawowa w Baniosze,
11. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kątach.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WSPOMNIELIŚMY KALWARYJSKICH ARTYLERZYSTÓW

05.04.2019

19:40

Robert

katyn03– Po tak wartościowych ludziach, liderach lokalnej społeczności, mężach, ojcach i synach pozostały tylko, znalezione przy ich szczątkach: legitymacje, pocztówki, notatki – mówił 5 kwietnia podczas gminnych obchodów rocznicy zbrodni katyńskiej burmistrz Arkadiusz Strzyżewski.

Odbyły się one pod pomnikiem na terenie byłych koszar, upamiętniającym ofiary mordu z 1940 roku związane z 1. Pułkiem Artylerii Najcięższej w Górze Kalwarii. Byli to oficerowie służby stałej i rezerwy oraz funkcjonariusze policji. Łącznie 23 osoby. Najstarszy z zamordowanych miał 51 lat, najmłodsi – 26.

To im poświęcił swoje przemówienie burmistrz. – Właśnie tu, gdzie się znajdujemy, od 1934 roku członkowie pułku nabywali wiedzy, ćwiczyli musztrę, ale i rozmawiali, żartowali. Na pewno opowiadali o rodzinnych stronach, część artylerzystów przyjechała bowiem z daleka, z Kresów Wschodnich. Zapewne wspominali też wojnę polsko-bolszewicką, bo przecież niektórzy brali w niej udział – opisywał.

Na koniec Arkadiusz Strzyżewski podziękował klasom o profilu „ochrona granicy państwowej”, które przygotowały uroczystość. – Przywołujecie nazwiska tych, którym tak krótko dane było żyć w wolnym kraju. Dzięki wam to miejsce raz do roku, w kwietniu, zmienia się w przedwojenne koszary. Znów słychać tu marszowy krok artylerzystów i ich gromkie rozmowy o ukochanych rodzinach i ukochanej ojczyźnie – powiedział burmistrz.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

CHCEMY BYĆ SOBĄ

05.04.2019

09:00

Robert

autyzm12 kwietnia przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tego powodu w Szkole Podstawowej nr 2 im. Księcia Janusza w Górze Kalwarii miała miejsce akcja, której celem było propagowanie wśród uczniów wiedzy na temat autyzmu.

W ramach godzin wychowawczych zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone niepełnosprawności w ogóle, a w szczególności autyzmowi, uczniowie oglądali filmy, które przybliżały zagadnienia związane z funkcjonowaniem ludzi z tą przypadłością. Ważnym elementem zajęć była próba znalezienia odpowiedzi na pytania: jak postępować wobec ludzi autystycznych, jak im pomagać, jak okazywać wsparcie i akceptację? Uczniowie przygotowywali też plakaty poświęcone autyzmowi.

2 kwietnia był zwieńczeniem szkolnej akcji zainicjowanej przez nauczycieli wchodzących w skład Szkolnego Zespołu Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej. Ponieważ symbolem ludzi dotkniętych autyzmem jest kolor niebieski, wszyscy postarali się, by w szkole zrobiło się niebiesko i przyszli ubrani właśnie w tę barwę. W ten sposób cala szkolna społeczność dała wyraz swojej jedności z osobami z autyzmem, bo „Inny” znaczy „Wyjątkowy”!

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

WIOSENNE PORZĄDKI W BANIOSZE

05.04.2019

08:33

Robert

sprzatanie-baniochy

ZGK ZAKRĘCI NIELEGALNE KURKI

04.04.2019

22:59

Robert

zgkZakład Gospodarki Komunalnej ogłosił, że wszyscy, którzy w ciągu najbliższych 3 miesięcy przyznają się do bezumownego poboru wody z gminnej sieci i do bezumownego zrzutu ścieków do kanalizacji, nie poniosą konsekwencji karnych.

Do 5 tys. zł grzywny w przypadku nielegalnego pobierania wody z wodociągu i do 10 tys. zł kary za bezumowne odprowadzanie ścieków do gminnej kanalizacji – takie konsekwencje grożą wszystkim, którzy zostaną nakryci na tym procederze. Gminna spółka rozpoczyna akcję tropienia nielegalnych przyłączy. W pierwszej kolejności zarząd firmy chce zmniejszyć liczbę nieuczciwie korzystających z gminnych wodociągów i kanalizacji, ogłaszając abolicję. Z tymi, którzy sami zgłoszą się do spółki i przyznają się do bezumownego czerpania wody i zrzutu ścieków, ZGK zawrze umowy, a sprawa nie zostanie skierowana do sądu. Kolejnym krokiem będzie rozpoczęcie akcji wykrywania nielegalnych przyłączy.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

KATYŃ. PAMIĘTAMY

04.04.2019

08:22

Robert

katyn1Hołd ofiarom zbrodni katyńskiej oddamy 5 kwietnia (piątek) na terenie byłej jednostki wojskowej w Górze Kalwarii. Uroczystość pod pomnikiem przy ul. Saperów rozpocznie się o godz. 12.00. W programie m.in. apel pamięci, przemówienie burmistrza, modlitwa za pomordowanych i złożenie kwiatów. Szczegóły na poniższej grafice (powiększ).

katyn2

1...5678910111213...476

jawinternecie_logo

turniej_siatkowki_plazowej_2019

sterylizacja

WYL

logo-karta-seniora

Evenio_baner

prawnik pierwszego kontaktu

LCK(1)

ZP

LPM-logo-2018-rgb

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria