gmina_logo -- kopia2

  

osir3

KWIATY I MODLITWA W ROCZNICĘ UCHWALENIA KONSTYTUCJI

27.04.2019

09:08

Robert

Zaproszenie_3_Maja-2Zachęcamy do wspólnego uczczenia Święta Narodowego Trzeciego Maja. Najpierw w kościele parafialnym w Górze Kalwarii, następnie na pobliskim pl. Piłsudskiego.

Msza św. w intencji ojczyzny rozpocznie się o godz. 10. Natomiast złożenie kwiatów pod pomnikiem Marszałka – o 11.00.

Na obchody 228. rocznicy uchwalenia drugiej w Europie konstytucji zapraszają burmistrz Arkadiusz Strzyżewski i przewodniczący Rady Miejskiej Jan Rokita.

BIAŁO-CZERWONE PREZENTY OD BURMISTRZA

25.04.2019

11:41

Robert

targ-flagaJakie święto przypada 2 maja? A co obchodzimy 3 maja? – egzaminował dziś (26 kwietnia) mieszkańców na kalwaryjskim targowisku burmistrz Arkadiusz Strzyżewski. Większość zagadniętych znała prawidłową odpowiedź. Nagrodą były flagi narodowe. Włodarz rozdał ich sto. – Proszę o wywieszenie ich przed domem – namawiał. – Na pewno powiesimy – obiecywali obdarowani. – A ja flagę mam i wieszam od lat – odpowiadali niektórzy. Dla części klientów targu spotkanie z burmistrzem było dobrą okazją do ucięcia sobie z nim pogawędki i zadania pytań, szczególnie o dalsze losy targowiska.

Uwaga, pierwszych 10 mieszkańców, którzy w poniedziałek 29 kwietnia odwiedzą nas w Urzędzie Miasta i Gminy (budynek przy ul. 3 Maja 10, I piętro, pokój 103), również otrzyma flagi narodowe.

PRZEDWOJENNY DWOREK CZEKA NA DZIERŻAWCĘ

23.04.2019

11:55

Robert

WILCZYNEKGmina Góra Kalwaria szuka nowego gospodarza (dzierżawcy) pięknego i będącego w bardzo dobrym stanie dworku w Wilczynku. W wybudowanym w okresie międzywojennym zabytku przez wiele lat mieściło się gminne przedszkole, stąd obiekt jest tak dobrze utrzymany.

Budynek w stylu dworkowym, którego ozdobą jest portyk złożony z dwóch pękatych kolumienek toskańskich, stoi na działce o powierzchni 2107 m2. Zarówno na parterze, jak i na piętrze dworku znajdują się trzy pomieszczenia, a także sanitariaty oraz m.in. zaplecze kuchenne i socjalne. W piwnicy ulokowano kotłownię.

Wszystkie osoby zainteresowane dzierżawą nieruchomości proszone są o kontakt z Elżbietą Romaniuk, inspektorem w Referacie Geodezji i Gospodarki Nieruchomościami, tel. 22 72 73 411 do 413, wew. 155.

POSIEDZENIE KOMISJI MIESZKANIOWEJ 9 MAJA

19.04.2019

11:21

Robert

Herb na stroneSzanowni Państwo, informujemy, że kolejne posiedzenie komisji mieszkaniowej odbędzie się 9 maja (czwartek) o godz. 10.00 w Urzędzie Miasta i Gminy przy ul. 3 Maja 10 (pokój 100 A, I piętro).

GÓRA KALWARIA POLSKĄ STOLICĄ KARATE

19.04.2019

09:25

Robert

sosai113 kwietnia w hali sportowej przy ul. Białka w Górze Kalwarii odbył się I Turniej Kumite Polskiej Organizacji Karate Kyokushin Sosai. Jego organizatorem był Klub Karate Kyokushinkaikan Góra Kalwaria Kime.

W konkurencjach kumite, które toczyły się na trzech matach, rywalizowało ponad 180 karateków z 7 klubów Polskiej Organizacji Sosai (Jasielski Klub Karate Kyokushin, Tarnobrzeski Klub Kyokushin Karate, Karate Kyokushin Nowa Dęba, Biecki Klub Karate Kyikushin, Kyoko Akademia Karate Kyokushin Warszawa, Taka Klub Karate Jastrzębia, Klub Karate Kyokushinkaikan Góra Kalwaria Kime).

Sędzią głównym zawodów był shihan Tadeusz Krygowski (6 dan) z Jasła, którzy razem z organizatorem turnieju shihanem Adamem Gazdą (5 dan) czuwał nad pracą sędziów i bezpiecznym przebiegiem turnieju.

Patronat nad imprezą objął Arkadiusz Strzyżewski, burmistrz miasta i gminy Góra Kalwaria. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Natomiast współorganizatorami turnieju były Ośrodek Sportu i Rekreacji w Górze Kalwarii, Ośrodek Kultury w Górze Kalwarii oraz Polska Organizacja Sosai.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

INFORMACJA O WYNIKACH KONSULTACJI SPOŁECZNYCH STOWARZYSZENIA PERŁY MAZOWSZA – LOKALNA GRUPA DZIAŁANIA

17.04.2019

10:41

Robert

lgd-banerW wyniku przeprowadzonych konsultacji społecznych, w dniach 15 marca – 3 kwietnia 2019 roku, Stowarzyszenie „Perły Mazowsza” – Lokalna Grupa Działania przedstawia wyniki i wnioski ze spotkań z mieszkańcami, przedsiębiorcami, przedstawicielami samorządu, sołtysami oraz przedstawicielami fundacji, stowarzyszeń i organizacji.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

ZACZNIJ SEZON ROWEROWY W SERCU URZECZA!

17.04.2019

09:14

Robert

otwarcie sezonu plakatByły kolarz szosowy Dariusz Baranowski, trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne, poprowadzi wycieczkę rowerową po gminie Góra Kalwaria. Będzie to jedna z atrakcji Otwarcia Sezonu Turystycznego na Urzeczu, które odbędzie się 27 kwietnia.

Objazd po najciekawszych lokalnych miejscach rozpocznie się (o godz. 9) i zakończy (o 12.00) pod kalwaryjskim ratuszem. Długość trasy: około 30 kilometrów. Po wycieczce dla uczestników zostanie przygotowany poczęstunek. Na rajd trzeba się zapisać. Karta zgłoszeniowa (oraz regulamin) dostępna jest w Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej w Górze Kalwarii (ul. ks. Sajny 1) i na stronie biblioteka.gorakalwaria.pl. Wypełnioną kartę należy zostawić w CIKiT lub wysłać na adres cikit@gorakalwaria.pl.

W czasie sobotniej imprezy na rynku (początek o 13.00) panować będzie piknikowa atmosfera. Staną stoiska promocyjne i edukacyjne licznych partnerów wydarzenia, oferujące m.in. regionalne smakołyki. Będzie można wziąć udział w warsztatach rodzinnych „Las w słoju” (zapisy pod numerem telefonu 508 677 581, liczba miejsc ograniczona), skorzystać z fotobudki, znakowania rowerów czy wysłać bezpłatnie specjalną pocztówkę z pozdrowieniami z Góry Kalwarii.

Na pewno nie będą się nudzić najmłodsi. Atrakcje dla nich to m.in. spotkania ze szczudlarzem, kuglarzem i artystą malującym twarze oraz sportowy tor przeszkód.

Ponadto ratownicy z Piaseczyńskiego WOPR dadzą pokaz nurkowania i udzielania pierwszej pomocy, policja opowie o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, zobaczymy w akcji uprawiających sztuki walki, a Dariusz Baranowski podzieli się z mieszkańcami ciekawostkami związanymi ze swoją karierą.

Turystyczny piknik nie obędzie się bez muzyki – zarówno ludowej, związanej z nadwiślańskim regionem Urzecze (URZECZEni i Powsinianie), jak i rockowej (zespół 1One, który może się pochwalić koncertem przed legendarną grupą Deep Purple). Ten drugi występ (początek o 17.00) zakończy imprezę.

Serdecznie zapraszamy!

16 KWIETNIA URZĄD CZYNNY KRÓCEJ

16.04.2019

12:09

Robert

urzad1Szanowni Państwo, informujemy, że we wtorek 16 kwietnia Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria będzie czynny krócej, do godz. 15.00. Za utrudnienia przepraszamy.

UCHWAŁA KRAJOBRAZOWA – OBWIESZCZENIE O WYŁOŻENIU

16.04.2019

11:37

Robert

OBWIESZCZENIE-2019-NOWE

RYNEK ZNÓW STANIE SIĘ JEROZOLIMĄ

12.04.2019

14:02

Robert

mapka-misterium2019W sobotę 13 kwietnia mieszkańcy wystawią w centrum miasta Misterium Męki Pańskiej. Widowisko, nieco inne od poprzednich, rozpocznie się o godz. 15.00. Tego samego dnia wzdłuż dawnych kramów będzie mieć miejsce Wielkanocny Jarmark Rękodzieła i Zdrowej Żywności. Serdecznie zapraszamy na obydwa wydarzenia. Jednocześnie informujemy, że będą się one wiązać z utrudnieniami w ruchu.

Aktorzy amatorzy w tym roku odegrają dwie nowe sceny. Po tym, jak przed kościołem Na Górce tradycyjnie zostanie odczytany XVIII-wieczny dekret o skazaniu Jezusa na śmierć, spektakl przeniesie się na ulicę 3 Maja. Tam, naprzeciwko rynku, obejrzymy modlitwę Chrystusa w Ogrójcu. Następnie, koło ratusza, przedstawione zostanie Jego przesłuchanie przez Sanhedryn. Dopiero potem rozegra się znana już scena zaparcia się Mistrza z Nazaretu przez apostoła Piotra (ul. Piłsudskiego).

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »
12345678...473

czipowanie

sterylizacja

WYL

logo-karta-seniora

Evenio_baner

prawnik pierwszego kontaktu

LCK(1)

ZP

LPM-logo-2018-rgb

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria