logo_herb_kolor

  

zlot1
 

 

MASZ ODPADY WIELKOGABARYTOWE? ODBIERZEMY JE WE WRZEŚNIU

30.08.2019

09:25

Piotr

wielkogabarytyPrzypominamy, że od 2 do 24 września w naszej gminie będzie trwała zbiórka odpadów wielkogabarytowych, elektrycznych i elektronicznych oraz opon

Warto pamiętać o tej akcji i przygotować się do niej, jeśli na naszej posesji zalegają odpady o ponadnormatywnych rozmiarach. Ze względu na działania gminy zmierzające do ograniczenia kosztów gospodarki odpadami, zbiórka „gabarytów” odbywa się obecnie raz w roku. Przed posesję w wyznaczonym dniu (tu harmonogram) można wystawić odpady typu meble (stoły, szafy, szafki, tapczany, łóżka i fotele), materace, dywany, pierzyny, a także sprzęt elektryczny, elektroniczny, opony od samochodów osobowych, rowery oraz zabawki dużych rozmiarów. Firma wywozowa nie zabierze: umywalek i innej ceramiki sanitarnej, wanien, grzejników, stolarki okiennej, kosiarek spalinowych, motorowerów, odpadów poremontowych, ogrodowych czy części samochodowych. Większość z tych odpadów należy dostarczać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (tu dni i godziny otwarcia). Więcej informacji: 22 727 95 24 wew. 124.

PIŁKARSKA JESIEŃ - EMOCJE NIE RAZ SIĘGNĄ ZENITU

14.08.2019

12:50

Piotr

inauguracja_ligiW najbliższą sobotę o godz. 17.00 MKS Korona Góra Kalwaria i KS Nadstal Krzaki Czaplinkowskie zagrają derby na inaugurację nowego sezonu A klasy.

Na stadionie przy ul. Wojska Polskiego spotkają się: zespół gospodarzy, po awansie mający apetyt na znacznie więcej, i goście, którzy kończyli poprzedni sezon w czołówce tabeli. To pierwsze takie lokalne derby, ale nie ostatnie – w swojej grupie Korona zagra także z UKS Orzeł Baniocha, a patrząc na podwórko powiatowe – z KS Konstancin, UKS Walka Kosów, UKS Tarczyn, MKS Piaseczno II, FC Lesznowola i LKS Jedność Żabieniec.

WEŹ UDZIAŁ W WYŚCIGU LUB PRZYJDŹ KIBICOWAĆ

14.08.2019

11:12

Piotr

ztc_gora_kalwariaJuż 24 sierpnia kolarze-amatorzy ponownie zawitają do Góry Kalwarii, aby rywalizować w 12. etapie wyścigów ŻTC BIKE RACE.

W naszej gminie miłośnicy dwóch kółek będą ścigali się na 4 dystansach – od 36 km do 108 km. Wystartują o godz. 12.00 z ul. ks. Sajny w Górze Kalwarii, a następnie będzie można im kibicować w Moczydłowie, Brześcach, Kawęczynie, Podłęczu, Wólce Dworskiej i ponownie w mieście, gdzie rywalizacja się zakończy. Ważna wiadomość dla mieszkańców gminy Góra Kalwaria, którzy wezmą udział w wyścigach – od nich organizator nie będzie pobierał opłaty startowej. Zachęcamy do obejrzenia filmu, na którym burmistrz Arkadiusz Strzyżewski, który sprawuje patronat nad 12. etapem ŻTC BIKE RACE, zaprasza do udziału w imprezie. https://youtu.be/AfgzL64H1fI

W PIĄTEK URZĄD BĘDZIE ZAMKNIĘTY

13.08.2019

12:08

Piotr

urzad_nieczynny_sierpien1

UCZNIOWIE OTRZYMAJĄ NOWOCZESNY SPRZĘT KOMPUTEROWY

13.08.2019

10:53

Piotr

umowa_pracowniaPracownia informatyczna w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Górze Kalwarii już niebawem przejdzie dużą metamorfozę.

Wiceburmistrz Danuta Rechnia oraz zastępca skarbnika Barbara Holz (na zdjęciu obie panie obok wicemarszałka Wiesława Raboszuka) wczoraj podpisały umowę na 49 tys. zł dofinansowania do modernizacji pracowni informatycznej w placówce przy ul. ks. Sajny. Prace, które będą przeprowadzone do końca tego roku, w dwóch trzecich sfinansuje Samorząd Województwa Mazowieckiego (pozostałą część – gmina Góra Kalwaria). 15 stanowisk komputerowych w pracowni zyska nowoczesne wyposażenie i oprogramowanie. Pojawi się w niej także m.in. ekran dotykowy o przekątnej 65 cali zintegrowany z komputerem nauczyciela. Do tej pory uczniowie korzystali ze sprzętu zakupionego w 2005 roku. Fot. Michał Słaby/Urząd Marszałkowski.

FUNDUSZ SOŁECKI OD A DO Z

12.08.2019

13:05

Piotr

fundusz_solecki_szkolenieZapraszamy sołtysów i członków rad sołeckich z naszej gminy na szkolenie na temat zasad funkcjonowania funduszu sołeckiego.

Zebrani dowiedzą się jak najlepiej dla rozwoju wsi wykorzystać pulę pieniędzy, o której decydują bezpośrednio mieszkańcy poszczególnych miejscowości. Wiedzą na ten temat ze słuchaczami podzieli się Grażyna Jałgos – Dębska, wiceprezes Stowarzyszenia Sołtysi Mazowsza.

PERSEIDY NAD ZAMKIEM

09.08.2019

10:49

Piotr

noc-spadajacych-gwiazd_wwwNoc spadających gwiazd na zamku w Czersku zbliża się wielkimi krokami!

Już jutro wieczorem dziedziniec zamkowy zapełni się stanowiskami edukacyjnymi, przy których będzie można skonstruować i wysłać w kosmos własną minirakietę, zbudować spektroskop – urządzenie do obserwacji widma światła, poznać działanie zegara astronomicznego i wziąć udział w szalonych eksperymentach naukowych. Z kolei zwolennicy pozycji leżącej zostaną zaproszeni do strefy astrochillout i kina sferycznego. Będzie można także ozdobić twarz świecącymi malunkami i tworzyć wspólnie kosmiczny, batikowy obraz. Przez cały czas do dyspozycji gości będą profesjonalne teleskopy, a goście z Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii podzielą się swoją rozległą wiedzą o kosmosie. Początek wydarzenia o godz. 19, wstęp 8 zł (bilet normalny) i 5 zł (bilet ulgowy).

ZAPRASZAMY NA OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO

08.08.2019

14:46

Piotr

plakat_15_sierpnia_na_strone

PROGRAM WSPARCIA DLA OPIEKUNÓW OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

08.08.2019

10:56

Piotr

opieka_wytchnieniowaPowiat piaseczyński przystąpił do programu rządowego „Opieka Wytchnieniowa” - edycja 2019.

Celem programu jest szeroko pojęte wsparcie osób opiekujących się niepełnosprawnymi dziećmi i osobami dorosłymi. Wsparcie polega na specjalistycznej pomocy psychologicznej, terapeutycznej oraz nauce pielęgnacji, rehabilitacji, dietetyki. Realizatorem programu jest Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej Osoby zainteresowane proszone są o kontakt telefoniczny: 22 7576820, 22 7363121
Szczegóły tu.

BUDŻET PARTYCYPACYJNY – EKSPLOZJA POMYSŁOWOŚCI MIESZKAŃCÓW

07.08.2019

14:57

Piotr

bp_komisja28 – tyle projektów złożyli mieszkańcy gminy w ramach Budżetu Partycypacyjnego 2020. Jeszcze nigdy nie było ich aż tak dużo!

Dziś komisja do oceny wniosków zebrała się w celu sprawdzenia, czy pomysły autorów są zgodne z wymogami regulaminowymi (w skład tego gremium weszli także przedstawiciele mieszkańców). Kolejnym etapem będzie ocena merytoryczna – każde zgłoszone przedsięwzięcie zostanie wzięte pod lupę, aby było wiadomo m.in. czy jego koszty zostały prawidłowo oszacowane i czy gmina jest je w stanie zrealizować w ciągu roku budżetowego 2020. Od około połowy września to mieszkańcy będą wybierali w głosowaniu najlepsze projekty do realizacji spośród tych dopuszczonych przez komisję. Ze szczegółami można zapoznać się tu. Pod tym adresem znajduje się także lista i opis zgłoszonych propozycji.

Warto dodać, że spośród 28 projektów osiem dotyczy miasta, pozostałe zostały zaproponowane przez mieszkańców sołectw.

12345...483

BP_GK-19

jawinternecie_logo

sterylizacja

WYL

logo-karta-seniora

Evenio_baner

prawnik pierwszego kontaktu

LCK(1)

ZP

LPM-logo-2018-rgb

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria