gmina_logo -- kopia2

  

osir3

W NIEDZIELĘ WYBIERAMY EUROPOSŁÓW

22.05.2019

12:55

Robert

26 maja wybory do Parlamentu Europejskiego26 maja (niedziela) odbędą się – przypominamy – wybory do Parlamentu Europejskiego. Polacy wybiorą, na pięcioletnią kadencję, 52 posłów. Głosowanie potrwa od godz. 7.00 do 21.00. Oto przydatne informacje:
►obwody głosowania
►praktyczne porady dla głosujących
►kandydaci w naszym okręgu
►jak przeliczane są głosy na mandaty

ZNÓW ZAROI SIĘ OD ROWERÓW

21.05.2019

16:02

Robert

plakat_GoraKalwaria2019Szósty etap cyklu Lotto Poland Bike Marathon 2019 rozegra się w gminie Góra Kalwaria. To będzie wyjątkowe wydarzenie – wystarczy przypomnieć, że rok temu wystartowało u nas prawie 700 osób, w wieku od 2 do 69 lat.

Wyścigi rowerowe odbędą się w niedzielę 26 maja. Start i meta tradycyjnie zostaną ulokowane na ul. ks. Sajny w Górze Kalwarii. Obok natomiast, na skwerze z pomnikiem Adama i Ewy, powstanie „rowerowe miasteczko”, gdzie od godz. 8.30 będzie się można zapisywać na zawody.

Rywalizacja rozpocznie się o 10.45 – od zmagań dzieci w wieku od dwóch do sześciu lat (dystanse mini cross). O 11.15 wystartują uczestnicy wyścigu na 8 km (dystans fan), a o 12.30 – wyścigów na 30 i 50 km (dystanse mini i max). Więcej informacji na stronie polandbike.pl.

Z imprezą będą się wiązać utrudnienia w ruchu. Przede wszystkim od godzin porannych mniej więcej do 16.00 zamknięty będzie odcinek ul. ks. Sajny między ul. św. Antoniego a ul. Strażacką.

SZKOŁY STAWIAJĄ NA SPORT

21.05.2019

10:18

Robert

szkola_dwojkaTo już pewne: we wrześniu w dwóch podstawówkach w gminie Góra Kalwaria wystartują klasy sportowe o profilach pływackim i gry zespołowe.

Grupa siedmiolatków z kalwaryjskiej „Dwójki” będzie rozwijać umiejętność pływania, a w Cendrowicach zostanie położony nacisk na trening piłkarski oraz siatkarski. Powstanie nowych oddziałów zaakceptowały w ostatnich dniach Mazowieckie Kuratorium Oświaty oraz władze gminy.

W Szkole Podstawowej nr 2 im. Księcia Janusza (na zdjęciu) klasy sportowej jeszcze nigdy nie było. – Pomyśleliśmy jednak, że warto byłoby podnieść atrakcyjność oferty placówki, ale również położyć większy nacisk na działania prozdrowotne – mówi Robert Kornberg, dyrektor szkoły przy ul. Kalwaryjskiej. – Jeśli obecne plany związane z rozbudową naszej placówki zakończą się sukcesem, nie wykluczam, że zaoferujemy kolejne klasy sportowe, o innych profilach – dodaje.

W „Dwójce” I klasa sportowa o profilu pływackim będzie liczyć 25 uczniów. Większość zajęć z ich udziałem, w tym lekcje wychowania fizycznego, poprowadzi nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej. Ponadto uczniowie będą mieć 7 godzin zajęć tygodniowo, w większości na basenie, z trenerami certyfikowanymi przez Polski Związek Pływacki.
 

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

PRÓBA SYSTEMU OSTRZEGANIA O ZAGROŻENIACH

21.05.2019

09:19

Robert

syrenyInformujemy Państwa, że na podstawie rozkazu nr 39 Dowódcy Operacyjnego Rodzaju Sił Zbrojnych z 10 kwietnia 2019 r. w ramach ćwiczeń taktyczno-specjalnych pod kryptonimem Renegade/Sarex-19 w dniu 28 maja 2019 r. (terminy zapasowe 29 i 30 maja) w godz. 08.00–18.00 na terenie województwa mazowieckiego przeprowadzony zostanie trening systemu wczesnego ostrzegania, w ramach którego zorganizowany będzie radiowy trening systemu powszechnego ostrzegania wojsk i ludności cywilnej o zagrożeniach uderzeniami z powietrza oraz praktyczne uruchomienie punktów alarmowych (syren). Na terenie powiatu piaseczyńskiego syreny alarmowe będą uruchamiane centralnie przez Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Starostwo Powiatowe w Piasecznie

TAK POWSTAWAŁY RECYKLINGOWE STYLIZACJE

20.05.2019

11:32

Robert

warsztatyMożna już zobaczyć, jak wyglądały warsztaty „Moda na recykling” w Ośrodku Kultury – w internecie znalazła się wideorelacja z wydarzenia: https://youtu.be/BAoAU22Olac. Przypomnijmy: 28 marca dzieci z sekcji plastycznej tworzyły stylizacje z elektrośmieci pod okiem projektantki mody Anny Kubisz.

OTWARTY NABÓR NA INSTRUKTORÓW PROWADZĄCYCH ZAJĘCIA W RAMACH MODUŁÓW SZKOLENIOWYCH

06.12.2018

11:13

Jolanta

logo naborGmina Góra Kalwaria w związku z realizację projektu grantowego pt. „Ja w internecie. Program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych” realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr III: Cyfrowe Kompetencje społeczeństwa działania 3.1 : Działania szkoleniowe na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych ogłasza OTWARTY NABÓR NA INSTRUKTORÓW PROWADZĄCYCH ZAJĘCIA W RAMACH MODUŁÓW SZKOLENIOWYCH:
„Rodzic w Internecie” - 8 szkoleń po 12 godzin,
„Mój biznes w sieci” - 2 szkolenia po 12 godzin,
„Moje finanse i transakcje w sieci” - 1 szkolenie – 12 godzin,
„Działam w sieciach społecznościowych”, 1 szkolenie – 12 godzin,
„Tworzę własną stronę internetową(blog)”, 1 szkolenie – 12 godzin,
„Rolnik w sieci”, 6 szkoleń po 12 godzin,
„Kultura w sieci” 4 szkolenia po 12 godzin.
Zakres tematyczny stanowi załącznik nr 1.

WYMAGANIA W ZAKRESIE KOMPETENCJI INSTRUKTORÓW:
A.METODYCZNE:
1.Umiejętność budowania relacji z uczestnikami szkolenia i między nimi
2.Umiejętność dostosowania metod szkolenia do potrzeb uczestników grupy.
3.Wykorzystania scenariuszy szkoleń w procesie dydaktycznym.
4.Umiejętność motywowania uczestników.
B.TECHNICZNE:
1.Umiejętność obsługi komputera, urządzeń peryferyjnych (drukarka, rzutnik itp.) oraz urządzeń mobilnych (laptopy, tablety, smartfony).
2.Umiejętność korzystania z internetu.
3.Umiejętność korzystania z informacji i z danych w internecie.
4.Umiejętność komunikacji z wykorzystaniem technologii cyfrowych.
5.Umiejętność tworzenia treści cyfrowych.
6.Umiejętność ochrony urządzeń, treści cyfrowych oraz danych osobowych.
7.Umiejętność rozwiązywania problemów technicznych.
C.DOŚWIADCZENIE:
1.Udokumentowane doświadczenie w prowadzeniu lekcji, zajęć, szkoleń lub warsztatów w wymiarze minimum 50 godzin szkoleniowych w ciągu ostatnich 3lat.
Zajęcia będą się odbywały w Szkole Podstawowej Nr 1 ul. Ks. Sajny 16, 05-530 Góra Kalwaria.
Trenerzy zostaną przeszkoleni w zakresie modułów szkoleniowych. Forma zatrudnienia umowa zlecenie. Realizacja w pierwszym półroczu 2018.
Oferty należy składać w terminie do 11 grudnia 2018r. godz.16.00
drogą elektroniczną na adres fundusze@gorakalwaria.pl
pisemnie na adres UMIG Góra Kalwaria ul. 3 Maja 10, 05-530 Góra Kalwaria
Do zgłoszenia proszę dołączyć CV wraz z informacją o doświadczeniu w realizacji.
Informacji udziela Referat Pozyskiwania Środków Zewnętrznych i Promocji tel. 22 727 9516
NABÓR - OGŁOSZENIE
STANDARD KOMPETENCJI CYFROWYCH

UWAGA! WYŁĄCZENIA PRĄDU W CENDROWICACH

05.12.2018

13:48

Jolanta

logo-pge10 grudnia, w godzinach 8.00-15.00 planowane jest wyłączenie prądu w Cendrowicach.
Obszar wyłączenia obejmie teren od OSP Cendrowice do składu budowlanego Zomar przy ul. Szkolnej.
PGE-page-001(1)

STARTUJĄ ROBOTY PRZY KS. SAJNY. NOWY PLAC MA BYĆ GOTOWY PRZED ŚWIĘTAMI

24.10.2017

11:09

Robert

skwer-sajny1-wwwUwaga, we wtorek 24 października rusza przebudowa skweru przy ul. ks. Sajny w Górze Kalwarii. Prace mają się zakończyć do 20 grudnia. Z góry przepraszamy mieszkańców za utrudnienia.

Przebudowana zostanie też uliczka za placem. Dojazd do stojących przy niej budynków będzie zapewniony, choć utrudniony.

Odpady w Gminie

21.01.2013

14:20

Anna

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria uprzejmie informuje, że uruchomiono nową stronę internetową poświęconą gospodarce odpadami oraz ochronie środowiska http://www.gorakalwaria.odpadywgminie.com .

Na stronie znajdziecie Państwo informacje na temat wdrażanego nowego systemu gospodarowania odpadami. Zapraszamy Państwa do odwiedzania naszej strony poprzez ikonę umieszczoną na stronie urzędu.
123...4

czipowanie

sterylizacja

WYL

logo-karta-seniora

Evenio_baner

prawnik pierwszego kontaktu

LCK(1)

ZP

LPM-logo-2018-rgb

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria