logo-gk_poprawione

P_gminaEvenio

ULICA WIERZBOWSKIEGO ZMIENIŁA SIĘ NIE DO POZNANIA

31.08.2017

20:48

Robert

wierzbowskiego
Zgodnie z planem ruch wrócił na ul. Wierzbowskiego w Górze Kalwarii przed rozpoczęciem roku szkolnego.

Po przebudowie to droga z prawdziwego zdarzenia. Za fundusze z budżetu gminy wymieniono jezdnię i chodnik, wydzielono miejsca parkingowe i ułożono trakt pieszo-rowerowy. Powstała też kanalizacja deszczowa, staną jeszcze nowe latarnie. Miło będzie tędy jeździć i chodzić.

Inwestycja trwała nieco ponad dwa miesiące. Koszt prac to przeszło 690 tysięcy złotych.


wierzbowskiego1wierzbowskiego2wierzbowskiego4wierzbowskiego3wierzbowskiego5

Uproszczona oferta realizacji zadania publicznego

31.08.2017

13:21

Jolanta

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

LIDERZY, KTÓRZY ZOSTAWILI ŚLAD. DZIĘKUJEMY!

31.08.2017

10:23

Robert

dyrektorzyElżbieta Boros kierowała szkołą podstawową w Czersku przez 15 lat. Równie długo na czele podstawówki w Czaplinku stał Grzegorz Gronek. Na sesji rady miejskiej, która odbyła się 30 sierpnia, byłym już dyrektorom podziękowały lokalne władze.

– Byliście liderami rad pedagogicznych, wzorami nauczyciela. Pozostawiliście trwałe ślady swojej działalności – przemawiał burmistrz Dariusz Zieliński. Przypomniał, że to właśnie za ustępujących dyrektorów obu szkołom nadano imię.

Elżbieta Boros nadal będzie uczyć w czerskiej podstawówce. Dyrektorem tej placówki została Iwona Wadas. Natomiast Grzegorz Gronek odchodzi na emeryturę. Dyrektorskie stanowisko w szkole w Czaplinku piastować będzie Beata Kaczmarczyk.

dyrektorzy1dyrektorzy2dyrektorzy3dyrektorzy4dyrektorzy5

ZABAWKI I ŁÓŻECZKA CZEKAJĄ. MIEJSKI ŻŁOBEK OTWIERA PODWOJE

30.08.2017

10:14

Robert

zlobek05Czwartego września zacznie funkcjonować pierwszy publiczny żłobek w naszej gminie.

Placówka mieści się przy ul. Bema w Górze Kalwarii (w niedawno powstałym budynku samorządowego przedszkola integracyjnego). Przyjęto do niej 20 dzieci.

Na żłobek składają się dwie jasne, przestronne sale dla maluchów (do zabawy i do odpoczynku), a także: dziecięce WC, szatnia, wózkownia, magazynek, brudownik, kuchnia mleczna i pokój socjalny z toaletą. Elementem wyposażenia, który przyciąga uwagę i z pewnością przypadnie pociechom do gustu, jest wózek przypominający nieco samochodzik. Zmieści się w nim szóstka dzieci.

Życzymy maluchom, aby w żłobku czuły się jak u siebie w domu.

zlobek01zlobek03zlobek04zlobek02zlobek06

PRZEDSZKOLE POTRÓJNIE DOCENIONE

29.08.2017

15:27

Robert

przedszkoleTrzy nagrody otrzymała nasza gmina za wybudowanie nowej siedziby przedszkola integracyjnego w Górze Kalwarii.

Wygraliśmy internetowe głosowanie w ogólnopolskim plebiscycie Modernizacja Roku 2016 (w kategorii „nowe obiekty w przestrzeni urbanistycznej”). Konkurs odbył się już po raz 21. Jego patronem było m.in. Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa. Dyplom odebrał podczas gali na Zamku Królewskim w Warszawie burmistrz Dariusz Zieliński (na zdjęciu pierwszy od prawej).

Władze Góry Kalwarii nagrodził również – statuetką i dyplomem – pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych Krzysztof Michałkiewicz. W ten sam sposób wyróżniła nas redakcja dwumiesięcznika „Mój Żłobek, Moje Przedszkole”.

– Niezwykle mnie cieszy, że nagrodzono naszą inwestycję, i to aż trzykrotnie. Najważniejsze jednak, iż maluchy z naszej gminy, także te niepełnosprawne, bawią się i uczą w nowoczesnym i przyjaznym budynku – komentuje burmistrz Dariusz Zieliński.

Samorządowa placówka przy ul. Bema działa od listopada 2016 roku. Po wakacjach uczęszczać będzie do niej 165 przedszkolaków.

przedszkole1przedszkole3

WAKACJE POŻEGNALIŚMY NA PLAŻY I W WIELKIEJ PIASKOWNICY

28.08.2017

13:35

Robert

lato13Aż trzy plenerowe imprezy urządzono w naszym mieście w ostatnią sobotę sierpnia. Zabawie sprzyjała pogoda.

Przed południem wystartowało Święto Wisły na Urzeczu, a wraz z nim – motorówki i kajaki. W pobliżu tzw. tamy wojskowej mieszkańcy mogli popływać także na desce i skuterze wodnym. Odbył się koncert szant, zorganizowano wystawę fotograficzną, uczono też pierwszej pomocy. Organizatorem było Piaseczyńskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, urząd gminy wsparł je finansowo.

W centrum miasta zaś, ku radości najmłodszych, rynek zamienił się w plażę-piaskownicę (na zdjęciu). Leżaki, kurtyna wodna, lody oraz ciekawe gry i zabawy – można się było poczuć jak w nadmorskim kurorcie. Imprezę, która wypełniła popołudnie, zorganizowały: Ośrodek Kultury, Stowarzyszenie „O To Chodzi...”, Ośrodek Pomocy Społecznej i Centrum Rozwoju Offka.

Ośrodek Kultury był też organizatorem wieczornego, muzycznego wydarzenia na terenie byłej jednostki wojskowej. Zaprezentowali się freestyle’owcy (spontanicznie rymujący hiphopowcy) i raper KaeN. Zgromadzili liczną publiczność.

Zapraszamy do działu galerie.

Odpady w Gminie

21.01.2013

14:20

Anna

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria uprzejmie informuje, że uruchomiono nową stronę internetową poświęconą gospodarce odpadami oraz ochronie środowiska http://www.gorakalwaria.odpadywgminie.com .

Na stronie znajdziecie Państwo informacje na temat wdrażanego nowego systemu gospodarowania odpadami. Zapraszamy Państwa do odwiedzania naszej strony poprzez ikonę umieszczoną na stronie urzędu.
12...3

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria