logo-gk4(1)

P_gminaEvenio

INFORMACJA DOTYCZĄCA PROGRAMU DOBRY START - 300+

25.06.2018

10:40

Jolanta

wnioski 300

5 LAT Z KAZIMIERZEM GÓRSKIM

25.06.2018

09:10

Jolanta

IMG_2096Dzień 18 maja 2013 roku zapisał się na kartach historii Szkoły Podstawowej w Czaplinku złotymi zgłoskami.
Miała wtedy miejsce długo oczekiwana uroczystość, a mianowicie nadanie placówce imienia człowieka wybitnego – TRENERA TYSIĄCLECIA – pana Kazimierza Górskiego.

26 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku obchodziliśmy jubileusz pięciolecia nadania szkole imienia. W tym dniu towarzyszyli nam zaproszeni Goście, w tym przedstawiciele władz w osobach Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria – p. Dariusza Zielińskiego oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej – p. Zenona Nadstawnego, Rodzice, Uczniowie i Absolwenci oraz reprezentanci lokalnej społeczności.
Kilka dni wcześniej z najserdeczniejszymi gratulacjami oraz prezentem urodzinowym – sprzętem sportowym – gościliśmy Wicestarostę Powiatu Piaseczyńskiego – p. Arkadiusza Strzyżewskiego. Otrzymaliśmy także jubileuszowe życzenia telefoniczne od syna p. Kazimierza Górskiego – p. Dariusza Górskiego.

Po części oficjalnej – odśpiewaniu hymnu, złożeniu kwiatów przed tablicą pamiątkową, przemówieniach okolicznościowych, nastąpiła część artystyczna wykonana przez uczniów naszej szkoły, a przygotowana pod kierunkiem - p. Hanny Dobrzyńskiej, p. Danuty Matrackiej, p. Andrzeja Kochańskiego oraz absolwentki naszej placówki – Zuzanny Krzyczkowskiej.
Krótki rys postaci p. Kazimierza Górskiego został zaprezentowany przez jego wieloletniego kolegę, p. Andrzeja Jucewicza.

Kolejnym punktem programu było uhonorowanie zwycięzców konkursów. Pamiątkowe medale z tytułem „Przyjaciela Szkoły” wraz z wyrazami wdzięczności za zaangażowanie w życie Szkoły Podstawowej im. Kazimierza Górskiego w Czaplinku otrzymali liczni sponsorzy sobotniej uroczystości:
więcej informacji poniżej oraz w galerii foto

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

DESZCZ NAGRÓD DLA BARTKA

21.06.2018

11:28

Jolanta

DSC_07719 czerwca na Mistrzostwach Polski w Bełchatowie nasi tancerze z trzech formacji BARTEK stanęli do walki o tytuły mistrzowskie z wieloma formacjami z całego kraju. I udało się! Nasze tancerki i tancerze 12 razy stawali na najwyższym podium, 5 razy na miejscu drugim i 2 razy na miejscu trzecim. Na zmianę formacje New Bartek, Bartek Juniorzy i Bartek Dance Kids I sięgały po mistrzowskie złoto w kategoriach modern i jazz. Nasze solówki-Zuzia Krzyczkowska, Paulina Maziarek, Zuzia Klimek, Dominika Michalska, duety Julka Czajkowska i Zuzia Mroczek, Paulina Maziarek i Zuzia Krzyczkowska oraz mini formacje również nie dawały szans innym zespołom. Wielką niespodziankę i nieskrywaną sympatię publiczności oraz jurorów zdobyli nasi najmłodsi 6-letni tancerze. Duet-Karolina Dudojć i Jakub Ćwik oraz mini formacja Bartek Dance Kids II(Karolina Dudojć, Jakub Ćwik, Karina Maziarek, Sara Tokarska, Asia Bałda, Julka Bałda, Wiktoria Rechnio) powrócili z Bełchatowa z tytułami Mistrza Polski .
Mistrzowskie choreografie zostały przygotowane przez obecne lub byłe tancerki BARTKA: Monikę Obłucką, Ilonę Jagiełło-Zając, Dominikę Płaczek, Zuzannę Klimek, Zuzię Krzyczkowską, Wiktorię Musiałek i Paulinę Maziarek.
Więcej zdjęć w galerii foto.

METROPOLIA WARSZAWSKA 2.0 - NOWE POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY

20.06.2018

16:07

Jolanta

metropolia-3912(1)Samorządy metropolii warszawskiej mówią jednym głosem w kontekście programowania środków UE dostępnych w polityce spójności Unii Europejskiej w perspektywie finansowej 2020+. Warszawa oraz sąsiadujące ze stolicą gminy i powiaty podpisały deklarację współpracy i intensywnie pracują nad wspólnym planem strategicznym.
Więcej informacji: www.omw.um.warszawa.pl

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

CENDROWIANKI ZDOBYŁY GRANT W PROJEKCIE "DECYDUJESZ POMAGAMY"

20.06.2018

15:53

Jolanta

DSC_0743W ramach IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy” organizacje społeczne
w województwie mazowieckim otrzymają 153 000 złotych wsparcia na lokalne inicjatywy
Ogłoszono zwycięzców IV edycji programu „Decydujesz, pomagamy”, nad którym honorowy patronat objął burmistrz Dariusz Zieliński.


W województwie mazowieckim Tesco wraz z Fundacją Tesco wesprą aktywnych mieszkańców grantami o łącznej sumie 153 000 złotych. Tym samym w regionie zrealizowanych zostanie 51 inicjatyw społecznych, wpływających na poprawę kondycji najbliższego otoczenia.

Decydujesz, pomagamy – jeszcze więcej wsparcia!

Program „Decydujesz, pomagamy” od 2016 roku wspiera aktywnych mieszkańców
w działaniach na rzecz lokalnej społeczności. Na potrzeby programu mapa Polski została podzielona na mikroregiony, w których realizowane są najciekawsze i najpotrzebniejsze – zdaniem klientów Tesco – projekty społeczne. W IV edycji wprowadzone zostały korzystane zmiany. Tym razem Tesco wraz z Fundacją Tesco zapewniło finansowanie nie jednej, a trzem inicjatywom w każdym ze 125 mikroregionów w Polsce. W każdym z regionów przyznane zostały granty w wysokości 5 000, 3 000 i 1 000 złotych.

Z edycji na edycję coraz więcej mieszkańców chce angażować się w działania na rzecz swojego otoczenia. Tym razem do programu zgłosiło się ponad 800 organizacji. Klienci Tesco oddali łącznie ponad 6 milionów głosów na projekty z całej Polski. Z dumą patrzymy na to, jak społeczność skupiona wokół programu się rozrasta. Mamy poczucie, że działamy w najlepszy z możliwych sposobów – słuchamy społeczników – rzeczników regionów i odpowiadamy na ich potrzeby – mówi Katarzyna Michalska-Miszczyk, Prezes Fundacji Tesco.
Więcej informacji o programie „Decydujesz, pomagamy” oraz opisy zwycięskich projektów znajdują się na stronie internetowej: www.tesco.pl/pomagamy.

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

„STAŻE DROGĄ DO ZATRUDNIENIA NA OTWARTYM RYNKU PRACY II”

20.06.2018

15:22

Jolanta

Staze_droga_do...plakat -- kopiaFundacja Instytut Rozwoju Regionalnego rozpoczęła rekrutację do projektu „Staże drogą do zatrudnienia na otwartym rynku pracy II”. Projekt przeznaczony jest dla osób, które spełniają poniższe podstawowe warunki:
•         brak zatrudnienia i prowadzenia własnej działalności gospodarczej – w dniu przystąpienia do Projektu,
•         wiek aktywności zawodowej,
•         posiadanie aktualnego orzeczenia o niepełnosprawności,
•         motywacja do nauki i znalezienia w przyszłości ciekawej pracy,
•         przejście procesu rekrutacji do Projektu,
•         pierwszeństwo w kwalifikacji do Projektu będą miały osoby, które w ciągu maksymalnie 12 miesięcy od przystąpienia do Projektu kończą naukę lub w ciągu ostatnich 12 miesięcy przed przystąpieniem do Projektu ją zakończyły.
Swoje CV prosimy przesyłać na adres: staz.warszawa@firr.org.pl.
Po otrzymaniu CV skontaktujemy się z kandydatami w celu umówienia terminu na spotkanie rekrutacyjne.

Informacji na temat realizowania Projektu w Warszawie udziela Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego oddział warszawski: pl. Konstytucji 5/4,  00-657 Warszawa, tel. (22) 400 50 73, tel. 665 883 603.
Projekt współfinansowany ze środków PFRON.
Informacje dodatkowe

RODZICU, ZAREJESTRUJ SWOJE DZIECKO ONLINE!

20.06.2018

09:08

Jolanta

ZAKAZ KĄPIELI W NIESTRZEŻONYCH ZBIORNIKACH WODY

20.06.2018

08:41

Jolanta

Zakaz kapieli

SPOTKANIA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW Z PRACOWNIKAMI URZĘDU SKARBOWEGO I ZUS

05.12.2017

14:59

Jolanta

us

BEZPŁATNE SZKOLENIA DLA NGO I IZB GOSPODARCZYCH!

05.12.2017

10:50

Jolanta

Baner-Szkolenia-NGO---11-grudniaTwórzmy wspólnie lepsze prawo!
Wzmocnij z nami pozycję swojej organizacji.
Weź udział w konsultacjach publicznych.

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli regionalnych i branżowych izb gospodarczych oraz NGO zajmujących się rozwojem gospodarczym.
Szkolenie przygotuje Państwa do uczestniczenia w procesie konsultacji publicznych na szczeblu centralnym, ale również dostarczy i uzupełni wiedzę w zakresie rożnych obszarów prawa gospodarczego.

Każde szkolenie obejmuje 6 zakresów tematycznych: prawo gospodarcze, ekonomia z elementami polityki przemysłowej, prawo pracy, ekonomia przedsiębiorstwa, analiza finansowa oraz pisanie stanowisk i opinii wraz z ich prezentacją. 
Pierwsze szkolenie już 11 – 13 grudnia w Warszawie w Hotel De Silva Wilanów (ul. J. Kubickiego 3, 02-954 Warszawa).

Szkolenie trwa 3 dni po 8 godzin. Organizatorzy zapewniają posiłki podczas szkolenia i nocleg.

Formularz zgłoszeniowy
Więcej informacji o projekcie
Informacja
Program szkolenia

STARTUJĄ ROBOTY PRZY KS. SAJNY. NOWY PLAC MA BYĆ GOTOWY PRZED ŚWIĘTAMI

24.10.2017

11:09

Robert

skwer-sajny1-wwwUwaga, we wtorek 24 października rusza przebudowa skweru przy ul. ks. Sajny w Górze Kalwarii. Prace mają się zakończyć do 20 grudnia. Z góry przepraszamy mieszkańców za utrudnienia.

Przebudowana zostanie też uliczka za placem. Dojazd do stojących przy niej budynków będzie zapewniony, choć utrudniony.

Odpady w Gminie

21.01.2013

14:20

Anna

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria uprzejmie informuje, że uruchomiono nową stronę internetową poświęconą gospodarce odpadami oraz ochronie środowiska http://www.gorakalwaria.odpadywgminie.com .

Na stronie znajdziecie Państwo informacje na temat wdrażanego nowego systemu gospodarowania odpadami. Zapraszamy Państwa do odwiedzania naszej strony poprzez ikonę umieszczoną na stronie urzędu.
12...3


BO2

logo-karta-seniora

LCK(1)

ZP

LOGO_portal_mapowy

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria