logo-gk4(1)

P_gminaEvenio

WSTĘGA ROZWIĄZANA, SEN UCZNIÓW SIĘ SPEŁNIŁ

26.09.2018

09:45

Robert

czachowek-burm– Na urodziny nasza szkoła dostała w prezencie najpiękniejszą salę gimnastyczną w gminie – dziękowała samorządowi 21 września Anna Giernacka, dyrektor podstawówki w Czachówku. Tego dnia, w czasie jubileuszu 80-lecia placówki, uroczyście otwarto sportowy obiekt. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

W ZAKOPANEM PIŁKARZE PRAWIE NA SZCZYCIE

25.09.2018

13:44

Robert

mistrzostwaReprezentacja gminy Góra Kalwaria druga w piłkarskich mistrzostwach Polski samorządowców! W Zakopanem, 22–23 września, nasza drużyna przegrała tylko jeden z siedmiu meczów – niestety ten najważniejszy, finałowy (z dolnośląską Bogatynią). Za to właśnie nasz zawodnik zwyciężył w klasyfikacji strzelców. Grzegorz Gromadzki strzelił aż 18 goli.

WSIĄDZIEMY NA RYNKU, WYSIĄDZIEMY PRZY STACJI METRA

20.09.2018

13:23

Robert

autobus742Modyfikacja trasy linii 742 (Góra Kalwaria – Warszawa) staje się faktem. W poniedziałek 24 września autobus ZTM-u przestanie dowozić pasażerów do przystanku Wilanów. Od tego dnia kilka kilometrów wcześniej będziemy skręcać w wybudowaną niedawno ulicę Korbońskiego i docierać do pierwszej stacji metra – Kabaty. Więcej o zmianach komunikacyjnych tutaj. Poniżej mapka.

mapka742

SPECJALIŚCI OD ZABYTKÓW ZJECHALI DO GÓRY KALWARII

19.09.2018

19:25

Robert

kong24Jak wyeksponować walory małych ojczyzn? O ochronie zabytków oraz rozwoju turystyki kulturowej rozmawiali 14 i 15 września eksperci z całego województwa – przedstawiciele samorządów, ludzie nauki, muzealnicy, społecznicy. W Górze Kalwarii i Warszawie miał miejsce Kongres Historycznych Miejscowości Mazowsza.

Wydarzenie, które odbyło się pod hasłem „Przestrzeń, rewitalizacja, tożsamość, kultura, dziedzictwo”, zorganizowano po raz pierwszy. Spotkanie miało umożliwić znawcom tematyki wymianę doświadczeń, zintegrować ich i zainspirować do nowych działań. Wszystko po to, by mazowieckie miejscowości w jak największym stopniu korzystały ze swoich potencjałów.

Pierwsza, piątkowa część Kongresu miała miejsce w warszawskim Państwowym Muzeum Etnograficznym. Wygłoszono szereg prelekcji, autorem jednej z nich był wybitny architekt prof. Marek Budzyński, współprojektant Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie czy gmachu Sądu Najwyższego.

Sobotę uczestnicy zjazdu spędzili w Górze Kalwarii. Najpierw obejrzeli zabytki: kościół Na Górce, kaplicę św. Antoniego, dwór cadyka i dom modlitwy, Wieczernik, a ponadto muzeum św. Stanisława Papczyńskiego. Zwiedzili również zamek w Czersku. Wycieczkowiczów oprowadzał Andrzej Skuciński, lokalny przewodnik PTTK, a wspierał go Piotr Rytko, prezes czerskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zabytkami.

Następnie przyszła kolej na prezentacje – o historii naszej gminy, zwłaszcza o wielokulturowości, opowiedział Łukasz Maurycy Stanaszek, wiceprezes czerskiego oddziału TOnZ. Kongres zwieńczyła debata. Wziął w niej udział prof. Jakub Lewicki, wojewódzki konserwator zabytków. Warto wspomnieć, że w czasie spotkania w Górze Kalwarii często podkreślano, iż odbywa się ono w zrewitalizowanym zabytku – budynku powojskowym, który dzięki Fundacji Leny Grochowskiej zamienił się w Koszary Arche Hotel. – Takich miejsc jest w mieście więcej. Pałac Biskupi samorząd zaadaptował na bibliotekę, Dom Żołnierza na ośrodek kultury, a wojskową Izbę Chorych na przychodnię – uświadamiał burmistrz Góry Kalwarii Dariusz Zieliński.

Zamykając Kongres, wyrażano nadzieję, że przyniesie wymierne korzyści (być może powstanie Sieć Miast Historycznych) i że będą następne edycje. – Nasze spotkanie pokazało wielką wagę podjętych tematów, ogromny rozmiar wyzwań i taką samą energię osób zajmujących się problematyką – podsumował Grzegorz Kostrzewa-Zorbas, prezes stowarzyszenia Ład na Mazowszu. – Tylko działając razem, jesteśmy w stanie dokonać zmian na lepsze – dodała Beata Polaczyńska, dyrektor Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Wydarzenie zorganizowały: stowarzyszenie Ład na Mazowszu, Mazowiecki Instytut Kultury, Państwowe Muzeum Etnograficzne oraz gmina Góra Kalwaria.

NABÓR WNIOSKÓW W RAMACH PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE

19.09.2018

10:46

Jolanta

czyte_powietrze_aktualnosci_2Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu priorytetowego Czyste Powietrze.
Niezbędne informacje dotyczące programu www.wfosigw.pl
Portal beneficjenta
Harmonogram spotkań w gminach

SPOTKANIA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW Z PRACOWNIKAMI URZĘDU SKARBOWEGO I ZUS

05.12.2017

14:59

Jolanta

us

BEZPŁATNE SZKOLENIA DLA NGO I IZB GOSPODARCZYCH!

05.12.2017

10:50

Jolanta

Baner-Szkolenia-NGO---11-grudniaTwórzmy wspólnie lepsze prawo!
Wzmocnij z nami pozycję swojej organizacji.
Weź udział w konsultacjach publicznych.

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli regionalnych i branżowych izb gospodarczych oraz NGO zajmujących się rozwojem gospodarczym.
Szkolenie przygotuje Państwa do uczestniczenia w procesie konsultacji publicznych na szczeblu centralnym, ale również dostarczy i uzupełni wiedzę w zakresie rożnych obszarów prawa gospodarczego.

Każde szkolenie obejmuje 6 zakresów tematycznych: prawo gospodarcze, ekonomia z elementami polityki przemysłowej, prawo pracy, ekonomia przedsiębiorstwa, analiza finansowa oraz pisanie stanowisk i opinii wraz z ich prezentacją. 
Pierwsze szkolenie już 11 – 13 grudnia w Warszawie w Hotel De Silva Wilanów (ul. J. Kubickiego 3, 02-954 Warszawa).

Szkolenie trwa 3 dni po 8 godzin. Organizatorzy zapewniają posiłki podczas szkolenia i nocleg.

Formularz zgłoszeniowy
Więcej informacji o projekcie
Informacja
Program szkolenia

STARTUJĄ ROBOTY PRZY KS. SAJNY. NOWY PLAC MA BYĆ GOTOWY PRZED ŚWIĘTAMI

24.10.2017

11:09

Robert

skwer-sajny1-wwwUwaga, we wtorek 24 października rusza przebudowa skweru przy ul. ks. Sajny w Górze Kalwarii. Prace mają się zakończyć do 20 grudnia. Z góry przepraszamy mieszkańców za utrudnienia.

Przebudowana zostanie też uliczka za placem. Dojazd do stojących przy niej budynków będzie zapewniony, choć utrudniony.

Odpady w Gminie

21.01.2013

14:20

Anna

Urząd Miasta i Gminy Góra Kalwaria uprzejmie informuje, że uruchomiono nową stronę internetową poświęconą gospodarce odpadami oraz ochronie środowiska http://www.gorakalwaria.odpadywgminie.com .

Na stronie znajdziecie Państwo informacje na temat wdrażanego nowego systemu gospodarowania odpadami. Zapraszamy Państwa do odwiedzania naszej strony poprzez ikonę umieszczoną na stronie urzędu.
1...2

czyte_powietrze_aktualnosci_2


konsultacje-page-001(2)

logo-karta-seniora

Evenio_baner

LCK(1)

ZP

LOGO_portal_mapowy

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria