logo-gk_poprawione

NOWE OZNAKOWANIE CENTRUM INFORMACJI KULTURALNEJ I TURYSTYCZNEJ GOTOWE !!!

24.05.2017

14:12

Jolanta

Cikit oznakowaniePo kilkumiesięcznych staraniach i przygotowaniach 23 maja 2017 roku u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Pijarskiej oraz w okolicach skrzyżowania Pijarskiej, Piłsudskiego, Dominikańskiej i Kalwaryjskiej dzięki uprzejmości i pomocy ZGK Góra Kalwaria i referatu Gospodarki Komunalnej zostały zamontowane specjalne znaki D-34 umożliwiające dojazd do Centrum Informacji Kulturalnej i Turystycznej turystom przybywającym do Góry Kalwarii z Warszawy. Wspomniany fakt ma tym większe znaczenie iż stanowi podstawę dla starań o pozyskanie dla CIKIT Góra Kalwaria podwyższonej certyfikacji Polskiej Organizacji Turystycznej.

WYNIKI AKCJI GÓRA KALWARIA BIEGA!

22.05.2017

16:30

Jolanta

DSC_1099Ponad 400 biegaczy wzięło udział w piątkowej akcji Góra Kalwaria Biega! Na stadionie Miejskim ( w poprzednich latach ogólnopolska akcja Polska Biega-w tym akcja zawieszona). To rekordowa frekwencja która tym bardziej cieszy, że ponad 380 to dzieci i młodzież.
Zawodnicy startowali na różnych dystansach w zależności od kategorii wiekowej.
Najlepsi otrzymywali puchary a wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy które wręczali: Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria, Skarbnik Gminy Ewa Sobiepanek oraz nauczyciele WF-u ze szkół gminnych.
W kategorii Open zwyciężył Piotr Tokarski wśród mężczyzn. Panie nie startowały.
Galeria zdjęć
Wyniki poniżej.
Relacja video

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza Panie do udziału w bezplatnym projekcie " Mazowiecka akademia Social Media".

19.05.2017

11:10

Jolanta

Mazowiecka Akademia SOCIAL MEDIA_ulotka informacyjna-page-001

ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI - POLA MOKOTOWSKIE

19.05.2017

10:24

Jolanta

Poziom2jpgŚwiatowy Dzień Ziemi ‘2017 pod hasłem „W kierunku natury”.
Tegoroczne obchody Światowego Dnia Ziemi poświęcone są różnorodności biologicznej i jej ochronie. Jest to temat ważny i szczególnie nam bliski, zwłaszcza w kontekście efektu cieplarnianego, wzrostu zanieczyszczeń wód i powietrza.
Gorąco zachęcamy Państwa do przyjścia 4 czerwca na Pole Mokotowskie, w Warszawie, w godz. 10.00 – 18.00. Przez cały dzień czekać będzie na Państwa wiele atrakcji.

Przygotowaliśmy bogaty program, prezentujący ofertę edukacyjną organizacji pozarządowych, instytutów, wyższych uczelni, parków narodowych, Lasów Państwowych, od lat naszym silnym punktem programu jest prezentacja i sprzedaż produktów regionalnych i lokalnych, w tym roku także zaprosimy Państwa do Stołu Darów Ziemi i Alejki Produktów Tradycyjnych i Regionalnych Mazowsza.
Program na http://www.dzienziemi.org.pl/2017/index.php
 

MEDYCZNA SZKOŁA ZAPRASZA

18.05.2017

15:07

Jolanta

SZKOLA

RUSZYŁO GŁOSOWANIE NA SIŁOWNIĘ PLENEROWĄ

15.05.2017

16:28

Jolanta

nestWystartowała druga edycja akcji Nestlé Porusza Polskę. Jej cel jest prosty – aktywizacja Polaków i zachęta do prowadzenia zdrowego trybu życia.
Zorganizowany został konkurs dla gmin, w którym do wygrania jest 16 siłowni plenerowych.
Wystarczy wejść na stronę WWW.NESTLEPORUSZA.PL i zagłosować.
Teren zgłoszony przez gminę, przeznaczony pod siłownię położony jest w Górze Kalwarii przy skrzyżowaniu uli Batorego i Żwirki i Wigury na części działki nr ew. 52 obręb 2 - 01, stanowiącej własność Gminy. Obecnie teren ten jest niezagospodarowany. Jest odpowiednio nasłoneczniony i odpowiedni pod siłownię zewnętrzną. Wybudowane siłowni w tym miejscu pozwoli na swobodny dostęp osób zarówno z osiedla "Parcela", jak i z osiedla "Wyszyńskiego", i "Pijarska" oraz z całej Góry Kalwarii.
Zachęcamy do głosowania na siłownię plenerową, która może służyć naszym mieszkańcom.
Głosować można do 30 czerwca, codziennie, oddając jeden głos.
 

V POWIATOWY KONKURS JĘZYKA NIEMIECKIEGO

15.05.2017

09:17

Jolanta

DSC_010511 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Baniosze po raz piąty odbył się Powiatowy Konkurs Języka Niemieckiego dla uczniów gimnazjów z terenu powiatu piaseczyńskiego. Był to kolejny konkurs pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria. W tegorocznej edycji przygotowanej przez panią Alicję Zawitkowską oraz panią Dorotę Adamską uczestniczyło 35 reprezentantów 12 szkół gimnazjalnych.
Uczestników konkursu wraz z nauczycielami i rodzicami powitał Dyrektor szkoły pan Dariusz Słapek, a powodzenia życzył im Burmistrz pan Dariusz Zieliński. Po słowach otuchy uczniowie rozwiązywali test składający się z zadań sprawdzających umiejętności rozumienia ze słuchu, czytania ze zrozumieniem, znajomości środków leksykalno-gramatycznych oraz wiedzę dotyczącą kultury i położenia geograficznego krajów niemieckojęzycznych.
Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwała komisja w składzie: pani Małgorzata Miernecka, pani Joanna Błaszczyk i pani Ewa Gromadzka.
Wyniki ogłoszono bezpośrednio po konkursie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, natomiast ich opiekunom wręczono podziękowania za tak solidne przygotowanie uczniów. Atrakcyjne nagrody dla zwycięzców ufundował Burmistrz Miasta i Gminy Góra Kalwaria oraz Szkoła Języków Obcych „Spot”.
W konkursie zwyciężyły:
I miejsce Małgorzata Stępniak - Publiczne Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łazach; przygotowanie pani Lucyna Bajak.
II miejsce Blanka Imiołek - Prywatne Gimnazjum nr 12 "Szkoła Marzeń" w Piasecznie; przygotowanie pani Małgorzata Sudziak.
III miejsce Natalia Bzdel - Publiczne Gimnazjum przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Łazach; przygotowanie pani Lucyna Bajak.
Zainteresowanie i wysoki poziom przygotowania wszystkich uczniów świadczy o tym, że język niemiecki w dalszym ciągu cieszy się dużym zainteresowaniem młodzieży.
Gratulujemy nagrodzonym oraz pozostałym uczestnikom konkursu bardzo wysokiego poziomu znajomości języka niemieckiego i oczywiście zapraszamy do kolejnej edycji konkursu w roku szkolnym 2017/2018.
Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania Radzie Rodziców przy Zespole Szkół w Baniosze za przygotowanie słodkiego poczęstunku słodkiego poczęstunku dla uczestników konkursu.
Alicja Zawitkowska
Dorota Adamska
Galeria zdjęć

Rozstrzygnięcie otwartego konkursu ofert na dofinansowanie zadania publicznego

12.05.2017

13:54

Jolanta

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

FUNKCJONOWANIE POCZTY NA TERENIE GMINY

12.05.2017

09:56

Jolanta

odpowiedz pocztaW związku z licznymi skargami mieszkańców naszej gminy dotyczącymi funkcjonowania placówki pocztowej w Górze Kalwarii, burmistrz Dariusz Zieliński zwrócił się w tej sprawie do Poczty Polskiej z prośbą o pomoc w usprawnieniu funkcjonowania placówek pocztowych. 
Przekazujemy do Państwa wiadomości informację otrzymaną od Poczty Polskiej S.A Rejon Sieci Warszawa - Województwo w odpowiedzi na przesłaną prośbę.
Prośba burmistrza
Odpowiedź poczty - strona 2

 

ŻYWE LEKCJE HISTORII NA ZAMKU W CZERSKU

11.05.2017

10:34

Jolanta

Zywe lekcje historii 2017

12...3

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria