logo_herb_kolor

  

bp-fb

SREBRNE KULKI MOCY

03.08.2019

11:16

Piotr

wyniki_TESCO1Miejski Klub Sportowy „Korona” Góra Kalwaria otrzyma wsparcie od Fundacji Tesco w ramach 6. edycji konkursu grantowego „Decydujesz, pomagamy”. O tym, że na realizację swojego projektu klub uzyska 3000 zł zdecydowali klienci sklepów Tesco w naszej okolicy (głosowanie zakończyło się w połowie lipca). Liczba uzyskanych głosów imponuje. Za zdobyte pieniądze po wakacjach MKS poprowadzi w szkołach warsztaty kulinarne, w trakcie których powstaną „kulki mocy”. Gratulujemy i dziękujemy za zaangażowanie!

PRZED POMNIKIEM I PRZED EKRANEM. SPOTKAJMY SIĘ 1 SIERPNIA

02.08.2019

14:00

Robert

75. rocznica wybuchu Powstania WarszawskiegoSerdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców na gminne obchody 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Tradycyjna uroczystość na ul. por. Białka w Górze Kalwarii, przed pamiątkowym kamieniem, rozpocznie się o godz. 17.10. W programie przede wszystkim: przemówienie burmistrza Arkadiusza Strzyżewskiego, występ laureatek Gminnego Festiwalu Piosenki Patriotycznej w Baniosze, a także modlitwa i składanie kwiatów.

Następnie w Ośrodku Kultury odbędzie się projekcja dramatu wojennego „Powstanie Warszawskie” (2014 r.). To film fabularny w całości zmontowany z materiałów dokumentalnych – kronik nakręconych w powstańczej stolicy. Pokolorowane ujęcia z 1944 roku poruszają do żywego. Początek seansu przy ul. por. Białka 9 – o godz. 17.45. Wstęp wolny.

NA RYNKU JAK W TEATRZE

01.08.2019

08:31

Robert

karawanaKarawana Kultury przywędruje do Góry Kalwarii. Dwa spektakle teatralne, warsztaty i animacje, a także plac zabaw kreatywnych – to wszystko i jeszcze więcej 4 sierpnia na rynku. Zapraszamy zwłaszcza rodziny. Szczegóły na plakacie i stronie Ośrodka Kultury.

NAD DĄBRÓWKĄ BĘDZIE KRÓLOWAĆ PLAŻÓWKA

31.07.2019

10:22

Robert

baniocha-siatkowkaSołtys i rada sołecka Baniochy-Osiedla zapraszają pary siatkarskie oraz kibiców na IV Turniej Siatkówki Plażowej o Puchar Sołtysa pod honorowym patronatem burmistrza miasta i gminy Góra Kalwaria.

Zawody odbędą się 11 sierpnia (niedziela) między godz. 10.00 a 16.00 przy gliniance Dąbrówka w Baniosze. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr. tel. 506 616 616 do godz. 9.30 w dniu rozgrywek. Szczegóły na temat turnieju pod tym samym numerem. Wpisowe wynosi 20 zł od pary. Dla wszystkich przewidziano nagrody rzeczowe.

Imprezie towarzyszyć będzie wystawa zdjęć archiwalnych związanych z miejscem turnieju. Warto przyjść i przywrócić wspomnienia.

NIECH WISŁA NAS NIE DZIELI, ALE POŁĄCZY

31.07.2019

09:41

Robert

j_rokita_karczewJan Rokita, przewodniczący Rady Miejskiej Góry Kalwarii, odbył służbową podróż do Karczewa w celu nawiązania współpracy z tamtejszym burmistrzem Michałem Rudzkim.

Wspólnie panowie m.in. dokonali objazdu inwestycji obecne realizowanych w gminie Karczew. Rozmawiali również o pomyśle powołania Związku Gmin Ziemi Urzeckiej, którego jednym z głównych celów miałoby być pozyskiwanie funduszy zewnętrznych na rozwój turystyki w nadwiślańskim mikroregionie Urzecze i jej promocja. Panowie wymienili się publikacjami na temat swoich gmin. Michał Rudzki otrzymał w prezencie „Perły europejskiej architektury i sztuki w Górze Kalwarii” autorstwa właśnie Jana Rokity i został zaproszony do złożenia rewizyty w naszej gminie. Warto podkreślić, że tę 25-kilometrową podróż za Wisłę przewodniczący Rady Miejskiej odbył rowerem.

– Cieszę sie, że relacje między gminami Karczew i Góra Kalwaria tak wspaniale się rozwijają – oświadczył po spotkaniu Michał Rudzki.

UWAGA, AWARIA TELEKOMUNIKACYJNA

31.07.2019

08:21

Robert

Awaria sieci telekomunikacyjnejSzanowni Państwo, z przyczyn niezależnych od nas nie można obecnie dodzwonić się do Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria. Powodem jest awaria sieci telekomunikacyjnej, spowodowana poniedziałkową ulewą. Oto numer telefonu do Urzędu Miasta i Gminy do czasu usunięcia awarii przez Telekomunikację Polską: 512 611 878. Za utrudnienia przepraszamy.

„DZIECI TO MOJA PASJA”. JEST NOWA DYREKTOR PRZEDSZKOLA PRZY UL. BEMA

30.07.2019

08:54

Robert

przedszkole_nowa-pani-dyrektorIwona Cytryniak od 1 sierpnia będzie kierować, przynajmniej przez cztery lata, Samorządowym Przedszkolem Integracyjnym w Górze Kalwarii.

Burmistrz Arkadiusz Strzyżewski 29 lipca wręczył jej akt powierzenia stanowiska dyrektora, życząc sukcesów i wytrwałości w realizacji nowych obowiązków. Pani Iwona pracuje w kalwaryjskiej placówce integracyjnej od 13 lat jako nauczyciel. – Dzieci są moją pasją. Zrobię wszystko, aby czuły się w przedszkolu szczęśliwe – zapewnia.

Nowa pani dyrektor planuje bardziej zaktywizować rodziców maluchów oraz mieszkańców miasta. Chce również, aby przedszkole częściej uczestniczyło w akcjach charytatywnych (już 21 września placówka zorganizuje kwestę na rzecz jednej z podopiecznych przedszkola). Za swoją misję pani dyrektor uważa też udzielanie wsparcia rodzicom dzieci niepełnosprawnych, którzy często czują się zagubieni.

WIĘCEJ ZABAWEK I ZIELENI DLA MALUCHÓW

26.07.2019

20:34

Robert

przedszkoleBurmistrz Arkadiusz Strzyżewski podpisał z firmą Sorted spod Piaseczna umowę na utworzenie kolejnych placów zabaw przy przedszkolu integracyjnym w Górze Kalwarii. Oprócz bujaków czy tuneli na działce pojawią się m.in. nowe drzewa (kilkadziesiąt), mnóstwo krzewów, trawniki, a także drewniany taras i ławki.

Przedsięwzięcie będzie kosztować 473 tys. zł, a ponad połowa tej kwoty to unijna dotacja, którą zdobyliśmy w ramach gminnego projektu „Zielona Góra Kalwaria”. Prace przy ul. Bema, jak widać, już ruszyły. Zakończą się w drugiej połowie sierpnia.

ŁAKOMY KĄSEK DO SPRZEDANIA

26.07.2019

19:41

Robert

na sprzedazBurmistrz ogłosił drugi przetarg na sprzedaż terenu między ulicami Skierniewicką, Budowlanych i Chopina w Górze Kalwarii. To bardzo atrakcyjnie położony grunt: przy drodze do Warszawy, w pobliżu stacji kolejowej, kompleksu basenowo-rekreacyjnego, szkoły średniej czy publicznego przedszkola ze żłobkiem.

• powierzchnia terenu: 7777 metrów kwadratowych
• przeznaczenie podstawowe (w planie zagospodarowania przestrzennego): zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna
• przeznaczenie uzupełniające: usługi nieuciążliwe
• cena wywoławcza: 2 490 000 zł + 23% VAT
• termin wpłaty wadium: do 24 września
• szczegóły: bip.gorakalwaria.pl

ROWERAMI POD GWIAZDAMI

26.07.2019

09:09

Robert

rajd-rowerowy-czerskKolejna wycieczka Urzeczeni Rowerem. Tym razem wieczorno-nocna. Jedziemy z Góry Kalwarii do Czerska (na Noc Spadających Gwiazd na zamku) i z powrotem. Zgłoszenie można przesłać na adres dyrektor@osirgorakalwaria.pl lub zostawić w recepcji basenu. Formularz jest tutaj, zaś regulamin tu.

STO LAT TO ZA MAŁO!

24.07.2019

20:06

Robert

105aMarianna Zapaśnik skończyła 105 wiosen!

Mieszkance Góry Kalwarii pogratulowały władze gminy: burmistrz Arkadiusz Strzyżewski oraz jego zastępca Mateusz Baj. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele pięciu pokoleń. Pani Marianna urodziła troje dzieci, ma ponad 20 wnuków i prawnuków, a także praprawnuczkę – ośmiomiesięczną Marysię.

Jubilatka przyszła na świat 28 lipca 1914 roku – w dniu wybuchu I wojny światowej. W Górze Kalwarii osiedliła się podczas II wojny, wcześniej mieszkała w Dębówce (tej przy trasie grójeckiej). Kilkadziesiąt lat przepracowała na roli. – Zawsze powtarzała, że najważniejsze są praca i rodzina. Przyświecała jej też dewiza „Bóg, honor, ojczyzna” – podkreśla córka pani Marianny, Anna Klimek.

Seniorka rodu cieszy się dobrym zdrowiem. W ostatnich kilkunastu latach nie dała się wylewowi i zapaleniu płuc. W czym bliscy pani Marianny upatrują źródła jej długiego życia? Wskazują na zdrowe odżywianie. 105-latka najchętniej je kaszę jaglaną, siemię lniane i warzywne zupy.

KONKURS NA KIEROWNIKA OPS

24.07.2019

15:57

Robert

ops-pracaTrwa nabór na stanowisko kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej w Górze Kalwarii. Oferty można składać do 1 sierpnia. Ogłoszenie jest tutaj.

PEDAŁUJMY DLA CZACHÓWKA!

23.07.2019

11:47

Robert

lottoPrzypominamy: trwa konkurs „odLOTTOwa jazda”, w którym głosować można na Stowarzyszenie Mieszkańców Sołectwa Czachówek. Organizacji marzą się fundusze na utworzenie we wsi ścieżki rekreacyjno-edukacyjnej.

Głosuje się... nogami. Należy ściągnąć aplikację Fundacji LOTTO i regularnie pokonywać na rowerze kilometry dla Czachówka. Rywalizacja potrwa do 30 września.

Aplikacja do pobrania tutaj:
play.google.com
itunes.apple.com


Więcej informacji: www.fundacjalotto.pl/odlottowa-jazda.

WYBORY DO RADY POWIATOWEJ MAZOWIECKIEJ IZBY ROLNICZEJ 28 LIPCA

23.07.2019

11:20

Robert

mirObwieszczenie Okręgowej Komisji Wyborczej nr 146 w Mieście i Gminie Góra Kalwaria z dnia 17 lipca 2019 roku.

Okręgowa Komisja Wyborcza podaje do publicznej wiadomości osób uprawnionych, że w wyborach do Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej Powiatu Piaseczyńskiego, zarządzonych na dzień 28 lipca 2019 roku, uprawnieni do głosowania mieszkańcy z terenu Miasta i Gminy Góra Kalwaria, będący podatnikami podatku rolnego, głosować będą w Urzędzie Miasta i Gminy Góra Kalwaria, ul. Ratuszowa 1, Sala Ślubów (I piętro). Głosowanie przeprowadzone zostanie w godzinach 8.00 – 18.00.

Przewodnicząca Okręgowej Komisji Wyborczej, Jolanta Miszkowska

ZDOBĄDŹ PIENIĄDZE NA PROJEKT DLA MIESZKAŃCÓW

23.07.2019

11:03

Robert

logo perly mazowszaSzansa dla organizacji pozarządowych na finansowe wsparcie. Stowarzyszenie Perły Mazowsza – Lokalna Grupa Działania zapowiada nabór wniosków o środki unijne na przedsięwzięcia społeczno-kulturalne. Wnioski będzie można składać od 19 sierpnia do 2 września w biurze stowarzyszenia, przy ul. Stępkowskiego 17 w Tarczynie (pokój nr 111).

Więcej informacji:
tel. 22 715 79 54
lgd@vp.pl, lgd-tp.pl

12...3

kino-letnie-repertuar_www

jawinternecie_logo

sterylizacja

WYL

logo-karta-seniora

Evenio_baner

prawnik pierwszego kontaktu

LCK(1)

ZP

LPM-logo-2018-rgb

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria