logo-gk4(1)

P_gminaEvenio

ZACHĘCAMY - ROZLICZ PODATKI W MIEJSCU ZAMIESZKANIA

11.04.2018

13:37

Jolanta

pit_ulotka

„KAPSUŁA CZASU. CO PRZEKAŻĘ PRZYSZŁYM POKOLENIOM?”

11.04.2018

12:13

Jolanta

konkurs kapsula czasuA co Ty chciałabyś/chciałbyś przekazać cennego i wartościowego przyszłym pokoleniom? O czym według Ciebie ludzie powinni zawsze pamiętać, co ocalić od zapomnienia? Czy jest coś, co było wcześniej, co znasz teraz i co mogłoby wpłynąć no to, jak wyglądać będzie życie w przyszłości? Wyobraź sobie, że możesz coś wartościowego przekazać przyszłym pokoleniom...

Co można byłoby włożyć do kapsuły czasu tak, by w nienaruszonym stanie mogli to zobaczyć Twoi rówieśnicy za 100 czy 200 lat?
Prace plastyczne powinny zostać wykonane w formie rysunku lub malunku, przy użyciu jednej
z następujących technik plastycznych: kredki, pastele, farby plakatowe, tempera, pisaki lub grafika. Wymagany format to A3.

Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0-3 oraz klasy 4-7.
Nagrodą główną za zajęcie 1 miejsca jest aparat fotograficzny.

Prace wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesyłać w terminie do 8 czerwca 2018 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres:
Biuro Funduszy Europejskich i Polityki Rozwoju Urzędu m.st. Warszawy
Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Warszawa
PKiN, Plac Defilad 1, 00-901 Warszawa, XIX piętro
(z dopiskiem „Kapsuła czasu. Co przekażę przyszłym pokoleniom?”)
Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Warszawa: http://europedirect.um.warszawa.pl

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu, oraz wypełnienie i przesłanie wraz
z pracą
wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Ponadto, każda praca powinna być podpisana na odwrocie (imię i nazwisko ucznia, klasa, szkoła).
Wszelkie dodatkowe pytania prosimy kierować telefonicznie pod nr:
(22) 443 02 26; (22) 443 03 69; (22) 443 07 80
lub pocztą elektroniczną na adres: europedirect-warszawa@um.warszawa.pl

10 KWIETNIA – GÓRA KALWARIA PAMIĘTA

10.04.2018

10:17

Robert

smolensk7W ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej władze Góry Kalwarii uczciły pamięć mieszkanki, która zginęła 10 kwietnia – ppor. Agnieszki Pogródki-Węcławek.

Kwiaty na grobie funkcjonariuszki Biura Ochrony Rządu – znajduje się on na kalwaryjskim cmentarzu parafialnym – złożył w imieniu samorządu burmistrz Dariusz Zieliński. Obecni byli również jego zastępcy, sekretarz gminy, przedstawiciele Rady Miejskiej, a także reprezentanci Zakładu Gospodarki Komunalnej, księża, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 i kadeci z liceum przy ul. Budowlanych oraz żołnierze z warszawskiej I Bazy Lotnictwa Transportowego.

10 kwietnia 2010 r. w rosyjskim Smoleńsku rozbił się polski samolot rządowy. 96 osób leciało na uroczystości związane z rocznicą zbrodni katyńskiej. Wszyscy ponieśli śmierć, m.in. prezydent naszego kraju Lech Kaczyński i jego małżonka Maria, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, przedstawiciele parlamentu, Sił Zbrojnych RP, rzecznik praw obywatelskich, prezes Instytutu Pamięci Narodowej, prezes Narodowego Banku Polskiego... Życie straciło dwoje mieszkańców naszej gminy – zginął także funkcjonariusz BOR Paweł Krajewski (został pochowany w Przasnyszu).

czytaj więcej »mehr »????? ?????? »

78 LAT PO KATYNIU, OSIEM PO KATASTROFIE SMOLEŃSKIEJ

09.04.2018

14:04

Robert

katynW piątek pod pomnikiem w byłych koszarach, a w niedzielę w kościele Na Górce samorządowcy oraz mieszkańcy złożyli hołd ofiarom mordu katyńskiego i tragedii smoleńskiej. Wyjątkowy charakter nadała uroczystościom młodzież – licealiści z ul. Budowlanych (wojskowy ceremoniał) i z ul. ks. Sajny (występ artystyczny). Zapraszamy na fotorelację.

ZAMIENILI CZAPKI NA CZEPKI

07.04.2018

14:27

Robert

ksp27Na basenie w Górze Kalwarii odbywają się co roku Mistrzostwa Komendy Stołecznej Policji w Pływaniu. 6 kwietnia funkcjonariusze i funkcjonariuszki rywalizowali już po raz siódmy.

Rozegrano dziewięć konkurencji, w których uczestniczyło około 20 osób. Medale wręczał m.in. burmistrz Dariusz Zieliński. W czasie imprezy zorganizowany został – przez Piaseczyńskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i policję – pokaz ratownictwa.

Co warte podkreślenia, zawody obserwowali uczniowie klasy policyjnej ze szkoły przy ul. Budowlanych (którzy następnie w siedzibie warszawskiego Oddziału Prewencji, w Piasecznie, przeszli szkolenie z pierwszej pomocy i pokonywali tor przeszkód).

GALERIA ZDJĘĆ

FILIA CZYNNA OD 9 KWIETNIA

03.04.2018

08:28

Robert

filieUwaga, z powodów technicznych (remont) kalwaryjska filia powiatowego Wydziału Komunikacji i Transportu będzie czynna od 9 kwietnia (poniedziałek). Za utrudnienia przepraszamy.

DIAMENTOWO-ZŁOTE GODY

29.03.2018

08:58

Robert

DIAMENTOWEGODYCztery małżeństwa uhonorowano w sobotę medalami za długoletnie wspólne życie.

Złotych godów (czyli pięćdziesiątej rocznicy ślubu) doczekali: Krystyna i Jan Piaseccy (Pęcław), Janina i Tadeusz Sekulscy (Linin) oraz Jadwiga i Tadeusz Zalewscy (Góra Kalwaria). Natomiast diamentowe gody (sześćdziesięciolecie małżeństwa) świętowali Halina i Zdzisław Rozumowie (Podosowa).

W kalwaryjskim Ośrodku Kultury odznaczenia wręczył, w imieniu prezydenta RP Andrzeja Dudy, burmistrz Dariusz Zieliński. – Jestem dumny, że mamy w gminie takie pary małżeńskie. Stanowicie piękny przykład dla naszej społeczności – powiedział burmistrz. Życzenia i kwiaty jubilaci otrzymali także od licznie zgromadzonych swoich bliskich. Odśpiewano również, przy lampce szampana, „Sto lat”.

WIĘCEJ ZDJĘĆ

ROZBUDOWA SZKOŁY W BANIOSZE ZAKOŃCZY SIĘ W WAKACJE

28.03.2018

15:45

Jolanta

DSC_0156W ramach podpisanej 28 marca umowy z firmą JZM-AS Olek Stanisław, Morawski Marek s.c. wykonane zostaną m.in. udogodnienia dla osób niepełnosprawnych - montaż dźwigu i szybu windowego oraz podjazd dla wózków, a także inne prace wykończeniowe.
Termin zakończenia robót przewidziano na koniec lipca 2018 roku.
DSC_0163DSC_0166
 

IX TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR BURMISTRZA GÓRY KALWARII

28.03.2018

13:02

Jolanta

IMG_4181IX Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Góra Kalwaria odbył się 24-25 marca.

Do turnieju zgłosiło się 12 zespołów  z całego Mazowsza.  Po sobotnich eliminacjach 4 najlepsze spotkały  sie ze sobą w niedzielnych finałach.
Wygrał po raz kolejny team o nazwie "Faworyt Bukmacherów", natomiast nagrody indywidualne powędrowały do:
- rozgrywający - Michał Lenartowicz (Jabuszka)
- atakujący - Mateusz Nowicki (SPS Konstancin)
- libero - Arkadiusz Kapitan (Faworyt Bukmacherów)
- MVP - Antoni Daniluk (Faworyt Bukmacherów)
Imprezę przygotowali: OSIR Góra Kalwaria oraz UKS Budowlani.
Galeria foto

INFORMACJA ZGK Z 23 MARCA [AKTUALIZACJA]

27.03.2018

12:34

Robert

zgk-gkSanepid poinformował telefonicznie, że woda ze stacji uzdatniania Sierzchów jest zdatna do picia: zgk.gorakalwaria.pl.

Pisemne potwierdzenie.

ZOSTAŃ AGENTEM POCZTY POLSKIEJ

26.03.2018

16:39

Jolanta

Agencje Pocztowe a4-page-001

WSPOMINAMY POLAKÓW, KTÓRZY RATOWALI ŻYDÓW

25.03.2018

14:45

Robert

pokorscyDziś, 24 marca, święto państwowe: Narodowy Dzień Pamięci Polaków Ratujących Żydów pod Okupacją Niemiecką.

Właśnie 24 marca – 1944 roku – w podkarpackiej wsi Markowa Niemcy zamordowali rodzinę Ulmów – Józefa i jego żonę Wiktorię oraz ich siedmioro dzieci. Zabitych zostało też ośmioro Żydów, których Ulmowie ukrywali.

W ustawie o nowym święcie państwowym, która została uchwalona w bieżącym miesiącu, czytamy, że jest ona hołdem dla Polaków, którzy „w akcie heroicznej odwagi, niebywałego męstwa, współczucia i solidarności międzyludzkiej, wierni najwyższym wartościom etycznym, nakazom chrześcijańskiego miłosierdzia oraz etosowi Rzeczypospolitej Polskiej, ratowali swoich żydowskich bliźnich od Zagłady zaplanowanej i realizowanej przez niemieckich okupantów”.

Na zdjęciu: na cmentarzu parafialnym w naszym mieście spoczywa Katarzyna Pokorska, Sprawiedliwa wśród Narodów Świata (artykuł w listopadowej „Naszej Górze Kalwarii”).

SPOTKANIA DLA PRZEDSIĘBIORCÓW Z PRACOWNIKAMI URZĘDU SKARBOWEGO I ZUS

05.12.2017

14:59

Jolanta

us

BEZPŁATNE SZKOLENIA DLA NGO I IZB GOSPODARCZYCH!

05.12.2017

10:50

Jolanta

Baner-Szkolenia-NGO---11-grudniaTwórzmy wspólnie lepsze prawo!
Wzmocnij z nami pozycję swojej organizacji.
Weź udział w konsultacjach publicznych.

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli regionalnych i branżowych izb gospodarczych oraz NGO zajmujących się rozwojem gospodarczym.
Szkolenie przygotuje Państwa do uczestniczenia w procesie konsultacji publicznych na szczeblu centralnym, ale również dostarczy i uzupełni wiedzę w zakresie rożnych obszarów prawa gospodarczego.

Każde szkolenie obejmuje 6 zakresów tematycznych: prawo gospodarcze, ekonomia z elementami polityki przemysłowej, prawo pracy, ekonomia przedsiębiorstwa, analiza finansowa oraz pisanie stanowisk i opinii wraz z ich prezentacją. 
Pierwsze szkolenie już 11 – 13 grudnia w Warszawie w Hotel De Silva Wilanów (ul. J. Kubickiego 3, 02-954 Warszawa).

Szkolenie trwa 3 dni po 8 godzin. Organizatorzy zapewniają posiłki podczas szkolenia i nocleg.

Formularz zgłoszeniowy
Więcej informacji o projekcie
Informacja
Program szkolenia

STARTUJĄ ROBOTY PRZY KS. SAJNY. NOWY PLAC MA BYĆ GOTOWY PRZED ŚWIĘTAMI

24.10.2017

11:09

Robert

skwer-sajny1-wwwUwaga, we wtorek 24 października rusza przebudowa skweru przy ul. ks. Sajny w Górze Kalwarii. Prace mają się zakończyć do 20 grudnia. Z góry przepraszamy mieszkańców za utrudnienia.

Przebudowana zostanie też uliczka za placem. Dojazd do stojących przy niej budynków będzie zapewniony, choć utrudniony.

12...3

LCK(1)

ZP

Partnerzy:

 zpwc1-k_i_s_logo

Miasta partnerskie:

carworzelcampagna

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2012 - Gmina Góra Kalwaria